Anasayfa / Kablosuz / AEC BQ-618 Bluetooth Kafaüstü Kulaklık İncelemesi

AEC BQ-618 Bluetooth Kafaüstü Kulaklık İncelemesi

AEC BQ-618 bluetooth kafaüstü kulaklık var önümde. Yıllardır artan bluetooth kulaklıklara kafaüstü bir çözüm de bu. Fiyatı ortalama 13 dolarla da, son bluetooth teknolojisi 4.1 değil de 3 desteklemesiyle de acaba nasıl bir sesi olduğunu belli ediyor mu?

AEC BQ618 Bluetooth Kulaklık Headphone

 • Bluetooth version: V3.0+EDR
 • Supported profiles: HFP, A2DP, AVRCP
 • Support 3.5 mm stereo audio input
 • Operation Range: 10 meters
 • Play time: up to 10 hours
 • Talk time: 12 hours
 • standby time: 200 hours
 • Charging voltage: DC5V/500mA
 • Charging port: Micro USB
 • Charging time: 2.5 hours
 • Speaker diameter: 30mm

Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği

Malzemesi alüminyum tacı dışında tamamen plastik. Ve sürücüleri 30mm. Kulağınızı ancak örtüyor. Ses yüksek değilse dışardan ses almak mümkün. Ama yiğidi öldür hakkını yeme; 10 saate kadar oynatma süresi ve 12 saate kadar konuşma süresi veriyor.

Gerekli tüm düğmeler sağ kupada. Arama yanıtlama, ses açma – kapama ve sonraki – önceki şarkıya geçme işlerine yarayan 3 tuş da orada. Tek sıkıntı eğer parmaklarınız biraz iriyse tuşları tam seçemeyecek olması.

Kutu içeriğiyse zayıf. Kulaklığı şarja yarayan micro usb kablosu ve ufak bir kitapçık dışında birşey yok.

Ses

Ses olarak özel birşey yok. İlk anda farkedilen bas azlığı oluyor. Hem pişince hem de kulağınız alışınca hafif sıkı yapısı ve gözlük saplarınızın canınızı yakabilmesini yaşamazsanız sesten daha fazla keyif almak mümkün.

Bas, ah o bas diyorum. Sanırım alt veya alt-orta baslar yok bunda. Ama çabalıyor! Duymak için dinlerseniz bas gitar var bunda 🙂

Mid, bence esas hayal kırıklığı burada. Özellikle netlik, sahne ve enstrüman ayrımı için remaster edilmiş kayıtlarda da bir süredir incelediğim f/p kulaklıklara pek yaklaşamıyor. http://www.kulaklik.web.tr/fp/

Tiz, bu tip kulaklıklarda ve bu fiyatta görülebilen “sembolikliğin” biraz ötesine geçiyor ve genel sesi biraz tizliğe kaydırsa da kabaca seçilebilir ziller veya daha net duyulabilen elektronik efektler olarak dönüyor.

Çağrı Kalitesi

Çağrıda ses hafiften derinden geliyor. Ama onun dışında tek tuşa açılan arama yine tek tuşla kapanabiliyor.

Son Söz

Eğer bir bluetooth kafaüstü kulaklığım olsun ama çok da ucuz olsun diyorsanız, nispeten temiz sesiyle bu AEC BQ-618’i alabilirsiniz.

AEC BQ-618 bluetooth kafaüstü kulaklık var önümde. Yıllardır artan bluetooth kulaklıklara kafaüstü bir çözüm de bu. Fiyatı ortalama 13 dolarla da, son bluetooth teknolojisi 4.1 değil de 3 desteklemesiyle de acaba nasıl bir sesi olduğunu belli ediyor mu? Bluetooth version: V3.0+EDR Supported profiles: HFP, A2DP, AVRCP Support 3.5 mm stereo audio input Operation Range: 10 meters Play time: up to 10 hours Talk time: 12 hours standby time: 200 hours Charging voltage: DC5V/500mA Charging port: Micro USB Charging time: 2.5 hours Speaker diameter: 30mm Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği Malzemesi alüminyum tacı dışında tamamen plastik. Ve sürücüleri 30mm. Kulağınızı ancak örtüyor.…

Review Overview

Malzeme Kalitesi
Ses Kalitesi
Sonuç

Summary : Kimlere Öneririm? Genel Dinleyiciye

User Rating: Be the first one !
68

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.