Anasayfa / Aiaiai / Aiaiai Tracks inceleme: Hafif ve ucuz kafaüstü

Aiaiai Tracks inceleme: Hafif ve ucuz kafaüstü

aiaiai-tracks-kulaklikAiaiai markası,  ilginç isimli kulaklık markaları yarışması yapılsa ilk üçü zorlayacak bir aday olurdu heralde. Söylemeye çalışırken insan şekilden şekile giriyor. Allahtan ürettikleri kulaklık modellerinin isimleri daha anlaşılabilir de ordan kotarıyorlar durumu. Ecnebice “Lightweight” yani hafif kafaüstü kulaklıklar sınıfına mensup Tracks modeli Aiaiai’nin ses getiren kafaüstü kulaklıklarından biri oldu. Aiaiai Tracks‘in durumunu aslında naked motosikletlere benzetiyorum. 2 teker, sıfır karenaj ve traktör farı. Çirkin görüntüsüne rağmen sürmesi en keyifli motosiklet tipidir. Tracks’de çok basit görünümüne rağmen şapkadan tavşan çıkaran sese sahip.

Pandoranın kutusu;

Şık kutusunun içerisinde mütevazi bir kutu içeriği karşılıyor bizi. Kupa/Taç bağlantısına yarayan 4 tane zımbırtı, stickerlar, taşıma heybesi ve 2 yedek pad. Kulaklık türünün hakkını verecek şekilde çok hafif(belkide bu tür içerisindeki en hafifi). Taktığınızda baskı yeterli, kafanızdan düşecek gibi değil. Pad konumlandırmasını taç boyunca uzanan olukta yukarı aşağı hareket ettirerek yapabiliyorsunuz. Sağ/Sol kulaklık belirticisi padlerde değil, kablonun Y ayrımında. Aslında kabloya kadar inmişken kablo kalitesine değinmeden geçemeyeceğim. Kablosu dandik iem kablolarına benziyor ve epey ince. Kolay bir şekilde karışıyor da. Taç kısmı da terle temas ettiğinde sıkıntı yaratacak gibi duruyor.(Gerçi bu kulaklığı yurtdışı forumlarında gördüğümüz kadarıyla bayağı mod’layabiliyorlar. Yapısı da müsait zaten.)

Gelelim ses kalitesine;

Kulaklık gayet sıcak ve müzikal hissi var. Sibilansa rastlamadım ama sahnesi çok geniş sayılmaz. Anatomik olarak kulağı saran bir yapısı olmadığı için aslında beklenen bir durum.

Bas
Sert olmayan yumuşak başlı ve kısa olmayan basları var. Şiddeti bu tarz bir kulaklıktan beklenmeyecek kadar güçlü.

Mid
Kayıtın dışına çıkmayan bir mid sunumu var. Kastettiğim stüdyo-monitör düzeyinde değil tabi. Alt frekansları ve midleri renklendirmiyor sadece. Özetle sıcak ve gövdeli midleri var.

Tiz
Aiaiai Tracks’in genel olarak karanlık bir ses rengi var ve bundan dolayı tize fazla yüklenmiyor. Yani yüksek seslerde dahi tizler hiç kulağı yormadı veya tırmalamadı.

Sonuç: Fiyatı makul lightweight kulaklıklar içerisinde sesi en iyi olanlardan bir tanesi. Bu türde kafaüstü kulaklık düşünenlere önerim bu modeldir.

aiaiai-tracks-kutu-icerigi

Bu kulaklık hakkında soru sormak veya tartışma başlatmak için yazıya tıklayın forumumuza buyrun

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.