Anasayfa / AKG / AKG K518-LE Kafaüstü Kulaklık İnceleme

AKG K518-LE Kafaüstü Kulaklık İnceleme

akg-k518-kutu-icerigiAkg‘nin 518LE modeli, gençleri hedef alan kulaklık modelleri sınıfının bayrak tutanı. Öyle ki ergonomi, tip-şekil/şemal ve ses karakteristiği dahil bu yönde evrimleştirilmiş gibi. 1mt’lik altın jaklı kablosu ve 6.3 mm dönüştürücü adaptörü ve akg heybesi dışında pek birşey çıkmıyor kutusundan. Kısmen küçük kupalara sahip. Malzeme kalitesi “ehh” işte. Kafa anatomisi biraz büyük kullanıcıları rahatsız edebilecek düzeyde yukarıdan baskı yapıyor kafa bandı. İnsan oraya daha yumuşak bir malzeme kullanırdı diye içimden geçirmedim değil.

Akg K518 LE‘nin ses karakterini örnek parçalar üzerinden değerlendiriceğim;

Turias – Stand Up And Fight
Kulaklığın hızlı ve yoğun baslı parçalarda performansını değerlendirmek için Stan up and Fight’ı dinledim. Extrem bir bas performansı yok. Bas’ları sert olmasa da gerektiği yerdeler ve vuruyorlar. Frekanslar genel olarak boğulmadı. Parçanın ortalarında durağan kısım biterken giren bas gitar telleri kulağa gayet hoş geliyor. Metal dinlediğinizi hissettiriyor, hatta metal müziğe iyi gidiyor.
Röyksopp – What Else Is There
Ve kulaklığın elektronik müzikte neler yapabileceğini görebilmek için Röyksopp’tan destek aldım. Kadın vokal performansı iyi olsa da elektronik tür için alternatifler daha çok. En doğru seçim olmayabilir.
Camel – Lady Fantasy
Kulaklığın 250Tl’lik fiyatını hakettiği kısım burası. Sahne genişliği harika, sunumda gayet dengeli. Vurucu basları yok ama aksiyon var. Dip basa inmiyor. Tizler kararında. Birkaç enstrümanı + vokalin konumunu seçebiliyorsunuz. Evet, sahnesi başarılı.
Finally; AKG 518 sahne genişliği ve dengeli sesi ile öne çıkan fiyatına göre iyi performans gösteren bir kulaklık. Uzun süreli kullanımlar için komfor sorunu yazının başında bahsettiğim kafa yapısına göre oladabilir/olmayadabilir. Güzel haber; an itibariyle sıfırlarının da 2. ellerinin de fiyatları düşmüş durumda. İyi de oldu bence. Zira JVC Ha-s500 varken hiçbiri olmasa da olur 🙂

AKG-K518-LE

Bu kulaklık hakkında soru sormak veya tartışma başlatmak için yazıya tıklayın forumumuza buyrun

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.