Anasayfa / 200-500tl / AKG M220 PRO iNCELEMESi / Yeni Seri

AKG M220 PRO iNCELEMESi / Yeni Seri

image

 

Dairesel, Yarı Açık, Dinamik Frekans Aralığı 15Hz – 25kHz Empedans 55 Ohm Hassasiyet 91dB / mW (104dB / V) Maksimum Giriş Gücü 200mW 9.8 ft (3m)

 

Akg m220 pro; Akg 240 mkii’nin yerine üretilen ve daha gelişmiş bir versiyonu olan bir kafaüstüdür. AkM220 Pro, 50 ohmluk bir Kafaüstü. Fiyatı 80-100 dolar arası değişiyor. 240 gram ağırlığı var. Hafif bir Kafaüstü Akg m220. Standart ve değişebilen üç pinli sağlam bir stok kablosu var. Kablo uzunluğu tam 3 metre. Kutu içinden ayrıca 6,3 mm çevirici jack da çıkmakta. Pedleri normal kalitede, uzun süreli dinlemelerde terleme yapabiliyor. Kafabandı, kafaya fazla baskı yapmadığı için uzun süreler müzik dinlenebiliyor. Konfor konusunda Akg iyi iş çıkarmış bence. Kulaklıkta metal sadece dış kasa üstünde var. Geri kalan kısım plastik. Böylece daha hafif bir Kafaüstü olmuş. Ama malzeme kalitesinin üst düzey olduğunu da iddia edemem. Ortalama bir malzeme kalitesi var.

image (1)

SES KALİTESİ

Sesine gelirsek, ters V karakterli, midlerin önde, bass ve tizlerin az geride olduğu açık ve canlı çalan bir Kafaüstü Akg m220. Canlı ve doğal midlerle tizleri var. Akustik/rock/metal ve çoğu türle gerçekten başarılı. Kulak titreten bassları pek yok m220’nin. Elektronik ve türevlerinde subbass/altbass olarak derinlere pek inemiyor. Midlere eşlik eden ortalama şiddet ve miktarda kaliteli bassları var genelde. Midbass/gerçek entstrüman bassı olarak pek bir eksiği yok. Midbasslar iyi seviyede kısaca.

Sahnesi fiyatına göre epey geniş. Vokal ve enstrüman ayrımı gerçekten iyi. Tizler, vurgu ve uzama olarak iyiler. Az geriden gelen, yumuşak, detaylı ve kulak tırmalamayan tizlere sahip M220 Pro.

Esas olarak akustik/jazz ve metal için aldım ben Akg M220 Pro’yu. O konuda yanıltmadı beni. Özellikle vokalleri doğal ve canlı. Fiyatını hakeden bir ürün olmuş diyebilirim Akg M220 için.

KISA TESTLER

Dinlediğim Anthrax, Slayer, Megadeth, Dream Theater gibi metal gruplarında benden iyi not aldı Akg M220 Pro. Gerek vokaller gerekse davul ve gitar sololarında bozulmayla erken tiz kesilmesine denk gelmedim.

Alboran Trio-Gogo Penguin gibi avrupa jazz gruplarında gösterdiği enstrüman ayrımı/netliği ve perdesizliği noktalarında takdirimi kazandı. Kontbasslarda bozulma duymadım hiç, baterinin davul ve zillerinde de iyi iş çıkardı, piyano vuruşlarında tiz parlaklğına hemen hemen hiç düşmedi M220 pro.

________

Sonuç olarak uygun fiyatlı, geniş sahneli ve klasik/jazz/akustik/metal müzik odaklı bir kafaüstü arayanlar için bütçe dostu bir kafaüstü olmuş Akg M220 Pro.

Hakkında blackrock35

Ahmet Er. İzmir Karşıyaka'da yaşıyor. Mp3 çalar ve amfilere düşkünlüğü var. İlk kulaklığı Grado olup, hep yanındadır. Sıkı bir Metal ve Klasik Müzik hayranıdır. Analitik kulaklıklara karşı ayrı bir sevgisi var olup, basskafadan ziyade tizkafadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.