Anasayfa / Apple / Apple Earpods İnceleme (12 kriterde Puanlama)

Apple Earpods İnceleme (12 kriterde Puanlama)

apple-earpods-beyazApple markasının yıllarca ipod ürettikten sonra çıkarttığı earpod-iem arası melez kulaklığını bir de biz inceleyelim dedik. Forumlarda düşük sınıf iem‘lerle bolca karşılaştırmalara maruz kalan ve düşük bütçeli dinleyicinin merak ettiği bir kulaklık aslında Apple Earpods.

Apple Earpods’un ergonomisine tam puan

Öncelikle demem lazım ki ergonomi müthiş. Hem ağır değil, hem de kulakta derine inmiyor. Ha bu yüzden biraz bas ve izolasyondan kaybetse de, markanın hitap ettiği genel kitleye hitap etmekte zorluk yaşamayacağı garanti. Kablo ve jaka gelirsek;ki bence hiç gelmeyelim. Zira net ve tartışmasız şekilde dandikler.

Şekli geçtikten sonra Earpods’un sesine bakalım;

Kulaklığı sürmede, tam sesi almada sorun yok. Ama yukarıda dediğim gibi izolasyon olmadığı için bas yok. Daha doğrusu var ama bas kafaları tatmin etmez. Yanısıra yüzeysel, kuru-hacimsiz ve derine inmiyor. Neyse ki baslar fazla uzamıyor ve yumuşak denebilirler.

Başka nesi var?

Orta frekanslar çekinik. Yani net değil. İyi kötü olan basla mücadele halindeler. Mid-bassta ne kalite var ne çözünürlük ne de miktar. Macklemore gibi doğal enstrümanlı hiphop müzikte dahi vuran dumdumdumdum ritmin tam yanında, önünde değil.

apple-earpods-kabloPeki Tizler?

Tizler ise sadece var. Detay beklemeyin.

Apple Earpods ses yüksekliği

Ses yüksekliği konusunda tatmin edebilir. Ses seviyesini %70’e getirdiğinizde, kötü olan izolasyonunu görmezden gelebiliyorsunuz. Kulağınızın hemen yanındaki parmak şıklatması pek detaylı değil 🙂

earpods-ic-yapisiSahne mi? O da ne?

Sahne konusunu ise..boşverin. Yatay sahne; kısmen olsa da derinlemesine fakat yukarı doğru olan bir sahne yok. Yani dinlediğiniz müzikte önde olanları duyarsınız ama arkadaki enstrümanları unutun. Sahip olduğu ferahlığı da earbud olmasından geliyor.

Özetle;

Cihazları sadece ses çıkartsın diye isteyenler veya ses kalitesi aramayanlar kullanabilir. Aldığınız cihazın yanında geldiyse tamam. Ama bence para verip almaya kalkışmayın.

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

4 yorum

  1. Bence oldukça iyi bir kulaklık. Ha 80-90 lira vermem ama 40 lira civarı bir fiyata çok iyi.

  2. Bu iş kısmen göreli çünkü zevkler değişir, kısmen de açık gerçektir. Ve daha önce 30a yakın kulaklık kullanmış ve incelemiş adamın söyledikleri %100 olmasa bile yüksek oranda doğrudur.
    40 liraya Xiaomi Pistons II gelebilir. Onun yanında dahi bu aşırı olmasa da geride kalır.

  3. Acaba iphone 7 nin kulakligini inceleme sansiniz oldu mu?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.