Anasayfa / Haberler / Apple ile Bose’nin Yolları Ayrılmış

Apple ile Bose’nin Yolları Ayrılmış

2014 yılında gerçekleşen bu ayrılık için Apple’ın Beats’i almasının bir etkisi olduğu söyleniyor. 

Hatta öyle ki üstünde Bose etiketli herşey Apple dükkanlarından (online yada fiziksel) da kaldırılmış.

xl_xl_AppleBose

Her şey Beats’in alınmasından sonra gelişen bir takım sorunlarla başlamış. Bose Beats’i bu alımdan hemen sonra “Noise Cancellation” teknolojisi için fikirleri çaldığı iddiasıyla dava etmiş. Ancak garip bir şekilde sonra iki tarafın da anlaşmasından sonra davayı çekmiş.
Bu ayrılığa olası nedenlerden biri de San Francisco 49ers takımının Quarterback’i Colin Kaepernick tarafından NFL ile Bose’nin sponsorluk için el sıkmasından sonra Beats kulaklıkla görüntülendiği için 10.000 dolarla cezalandırılması da olabileceği söyleniyor.

Ancak her halükarda yollar tamamen ayrılmamış zira giyilebilir teknoloji firması Fitbit konusundaki anlaşmazlık tam bitmemiş (ancak şu anda sitelerinde herhangi bir markanın logosu görünmüyor)

Bize sorarsanız olay tamamen Apple’ın yeni aldığı Beats’in tadını çıkarma isteğinden kaynaklı 🙂 Apple mantıklı olanı yapıp müzik konusunda rakip bir firmayı raflarından kaldırıyor.

Güncelleme: Bize fısıldandığı kadarıyla Bose ile Apple bir tür anlaşmaya varmış görünüyor ve Bose ürünleri tekrar Apple mağazalarına dönmüş.

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Bir yorum

  1. normal . bose beats ile aynı kalitedeki cihazları yarı fiyatına satan kulaklık firması.
    youtube da bose vs beats incelemeleri ile dolu. satmaması normal 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.