Anasayfa / 1000tl+ / Ath-W5000 ‘Raffinato’ İncelemesi – Klasik
Ath-W5000 ‘Raffinato’ İncelemesi – Klasik

Ath-W5000 ‘Raffinato’ İncelemesi – Klasik

Kupasına işlenmiş ‘Raffinato’ ibaresiyle duyacağınız sesi size önceden haber veren bir kulaklık Ath-W5000 ‘Raffinato’. 53mm sürücüsü, 6N-OFC+Hi-OFC kablosu ve herşey bir yana haşmetli yapısı da ipucu vermeli. Hiçbir şey yoksa bile sırf buna adanmış amfisi (ayrı satılır) bile hmmmm dedirtecek bir durum.
Type: Dynamic, Closed, Circumaural
Housing Material: Shima-kokutan
Driver Diameter: 53mm
Driver Coil Wire: OFC8N
Frequency Response: 5 – 45,000Hz
Weight: 340g (minus cable)
Impedance: 40 ohms
Sensitivity: 102 dB/mW

Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği, Kablo

 


Uzun yıllardır varlığını koruyan bu kulaklıkta herşey sağlamlık diye haykırıyor. Yani oldukça sağlam. Ve komforu ondan daha da iyi 🙂 Her türlü kafa ebadına uyabilir ve kulağınızı tamamen içine alabilir. Malzemesi de ağaç, metal ve plastiğin tank gibi bir birleşimi.

Çok sağlam bir flight case (uçak kutusu) içindeki ahşap kulaklık kutu içeriği açısından zengin değil. Kırmızı tonunda kumaşla bezenmiş kutusundan kendisi ve kadife taşıma çantası çıkıyor.

Kablosunda özel bir şey yok ama epey kalın. Daha kalınlarını Denon’da görmüştüm. Y ayrımı da kablonun kalınlığıyla orantılı olarak ebatlı. Keza jack kısmı da öyle. Tam şu noktada dahi anlayabilirsiniz ki bu kulaklık taşınabilir kullanım için değil, evinizde amfinize takıp rahat rahat dinlemek amaçlanmış. O yüzden o kısım da oldukça kalın ve 6.3mm. 3.5mm için bir dönüştürücü kullanmanız lazım.

Ses

Amfiyle destekleyince kapalı bir kafaüstü için şaşırtıcı sahne genişliğinde, ferahlıkta, çözünürlükte ve iyi bir enstrüman ayrımında. Şarkılardaki karışık kısımlarda da kontrolü becerip müziği bulamaç haline getirmiyor. Ve bu sayede metal gibi hızlı, sert türlerde dahi konforlu dinletmesine devam ediyor.

Bas, özellikle güçlü olduğu bir alan değil. Derine inmiyor basları. Ama gerçekçilik konusundaki üstünlüğüyle otomatik olarak organik enstrümanların yumuşak baslarını seveceksiniz.

Mid, yüksek gerçekçilik demiştim. Mid frekansındaki performansıyla da bunu kanıtlıyor. Klasik müzikten başlayarak tüm müzik türlerinde müzikal bir sunum yapıyor ve çalanı tam anlamıyla duymanızı sağlıyor.

Tiz, aynı gerçekçiliği tizde de duymak mümkün. Hatta hiç beklemediğiniz ölçüde performans. Ummadığınız şarkılarda ummadığınız yerlerdeki tizleri duymak mümkün.

Sonuç

Epey rafine sesli bir kulaklık bu. Country, blues, caz ve klasik için ideal. Elektronik türler o yüzden hırçın değil. Şu ana kadar farkettiğim tek olumsuz tarafıyla tabiri caizse “canavar gibi kulaklık”. Olumsuz tarafıysa; bu takılıyken bir süre sonra müziği değil sesi dinler hale geçebilirsiniz. Müzik türünde kısıtlı olması, amfi gereksinimi, ebatı, fiyatıysa* bence sadece gülün dikeni.

 • * Fiyatı amazonda 700 dolar.

Keyifli dinletiler.

Kupasına işlenmiş ‘Raffinato’ ibaresiyle duyacağınız sesi size önceden haber veren bir kulaklık Ath-W5000 ‘Raffinato’. 53mm sürücüsü, 6N-OFC+Hi-OFC kablosu ve herşey bir yana haşmetli yapısı da ipucu vermeli. Hiçbir şey yoksa bile sırf buna adanmış amfisi (ayrı satılır) bile hmmmm dedirtecek bir durum. Type: Dynamic, Closed, Circumaural Housing Material: Shima-kokutan Driver Diameter: 53mm Driver Coil Wire: OFC8N Frequency Response: 5 - 45,000Hz Weight: 340g (minus cable) Impedance: 40 ohms Sensitivity: 102 dB/mW Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği, Kablo   Uzun yıllardır varlığını koruyan bu kulaklıkta herşey sağlamlık diye haykırıyor. Yani oldukça sağlam. Ve komforu ondan daha da iyi :) Her türlü kafa ebadına uyabilir ve…

Review Overview

Summary : Kimlere Öneririm? Odyofillere

User Rating: 3.73 ( 2 votes)
0

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

3 yorum

 1. Bas/tiz/mid dengesini bilmiyorum, ama çoğunlukla dinlediğim müzik türü soundtrack hatta sadece dinlediğim 1-2 müzik türü var ve %90 nını sözsüz müzik soundtrack oluşturuyor. Aradığım kriter çok yok. Ama var buyrun :

  -“çift taraflı yalıtım” /müzikte, yeri gelir kısık seste müthiş melodiler çalar ve sesi açmak zorunda kalırım ve daha sonra müzik sesi yükselir kısmak zorunda kalırım başkası rahatsız olmasın diye.

  -Kulaküstü olacak ve on ear değil over ear olacak. Yani kulağı tam kapatacak.

  Fiyatı çok olmasın, Max 200 dedim ama 250tl ye kadar fiyat performans ürünü bakabilirim…

  Şimdiden önerileriniz için teşekkür ederim..

  Edit:şu anda kullandığım kulaklığım, philips she3595

  Yorum lara baktım da baya yermişler bassını. Bende sanırdım bu kulaklığın bassı fiyatına göre baya iyi diye. Heyecanla yeni alacağım kulaklığı bekliyorum önerilerinizi bekler gibi

  Edit1: araştırdım ve bulduğum bir kaç şey var

  —Beats ep (on-ear)
  —AKG K72

  —Sesi nasıl bilinmez ama rahat diyorlar??
  http://www.hepsiburada.com/philips-shp-2000-kulakustu-kulaklik-p-BD850183

  —Sesini bilmiyorum ama kullanan varsa anlatabilir
  https://sennheiser.com.tr/product/sennheiser-hd-451-kulak-cevreleyen-kulaklik

  —jbl t450bt

  —sennheiser hd 201

 2. Mehmet Bahadırlı

  Hocam iyi günler. kafamda kulaklık için aradığım özellikler belli ama o özelliklere uyan bir kulaklık bulamadim.aradığım özellikler sesleri, dengeli, sahnesi geniş özet olarak dt770 gibi bir ses arıyorum ancak kablonun değişebilir olması ve kapalı olması (closed back) benim için önemli olan diğer kriterler bütçem 1000 lira civarı şimdiden teşekkürler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.