Anasayfa / Audio-Technica / Audio Technica Ath-MSR7 İncelemesi

Audio Technica Ath-MSR7 İncelemesi

Henüz geçen aylarda çıkmış olan MSR7 ile beraberiz.

DSC05452

 

En başta teknik özellikler:

  • Sürücü Boyutu: 45mm
  • Maksimum Giriş Gücü: 2000 mW
  • Frekans Tepkisi: 5 – 40,000 Hz
  • Hassaslık: 100 dB
  • Impedance: 35 ohms
  • Ağırlık: 290g
  • Kablo: 1.2 m, 3.0m ve 1.2m mikrofonlu
  • Beraberindeki Aksesuarlar: Taşıma Çantası

Kulaklığımız saygın Japon markalarından Audio Technica’nın son kafaüstü kulaklığı. Dışarıda dolaşabilme ile evde dinleyebilmenin ortasını aramışlar. Kaynak cihaz ayırmadan çok rahat dinlenebilmesi yanında 2000mW güç girişi ve kutusundan çıkan 1’i kumanda tuşlu 3 ayrı boyda 3 kablosu bunu doğrular nitelikte.

Şu an konu alacağımız MSR7, Gunmetal renk seçeneğinde. Bizce ev için çok ideal bir renkti.

Kablosu değişebilir ve sağlam jaklı. Kablosu kalın ile esnek. Malzeme kalitesi olarak standartın üstünde. Metal ile plastik karışık kullanılmış. Estetik olarak da Sony Mdr-1r’yi çok andırsa da, özellikle ufak renksel nüanslarla ayrılıyor. Pedler yumuşak ve oval biçimde. Kafayı sıkışı en başta biraz sert.

audio-technica-ath-msr7-8

Sese gelirsek; ses biraz sıcak ve ferah, sahne geniş, yumuşak çalıyor yakından çalsa da. Detaylar konusundaysa eşsiz. Tiz özellikle en başta epey sibilant.

Bas güçlü ama miktar olarak aşırı olmasa da kalite olarak yüksek. Çok hızlı basları yok. Üretici 5 – 40,000 Hz arasında ses verdiğini belirtse de, bu bir bas canavarı değil. Ve açıkçası ondan 4 kat daha ucuz Somic mh463’teki basları tercih ederiz zira ondaki bas tok ve kıyasla derine inebiliyordu.
Midler yeterli ama ne çok fazla nede çok yüksek kalitede. Özellikle söylenebilecek birşey duymadık.
Tizlerse mesela fx850 düzeyinde değil (o bizim duyduğumuz en kaliteli tize sahipti) ama parçalardaki tizi ayrı olarak duymamak imkansız. Neyse ki yumuşak sesi tize de yansımış da kulağı acıtmıyor tizleri.

Amfi tepkisiyse bekleyebileceğiniz üzere başarılı. Kulaklık ne kadar kolay sürülse de bir amfiye hayır demiyor ve ses toparlanmış oluyor.

Sonuç olarak yetmez ama evet diyoruz. Zira,

a. Kafaya baskısı bizler için biraz fazla geldi. Ha bunun nedeni kulaklik.web.tr ekibinin kafalarının büyük olması da olabilir. Yoksa bizim kullandığımız açıklığım 2 katına daha açılabilirdi.

b. Sibilans mevcut. Ve hele en başta hassas bir kulağınız varsa rahatsız edebilecek düzeyde.

c. Önemsiz bir detay ama, “o kadar özendikleri” tasarımından belli olan kulaklığın kutusundan bir 6.3mm dönüştürücü çıkmıyor.

d. Fiyatı 250-300 dolar arasında ve bizce 1 tık yüksek.

Bu kulaklık hakkında soru sormak veya tartışma başlatmak için yazıya tıklayın forumumuza buyrun

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.