Anasayfa / Audio-Technica / Audio Technica Cks77 İncelemesi – Eğlenceli kulaklık arayana ucuz bir alternatif

Audio Technica Cks77 İncelemesi – Eğlenceli kulaklık arayana ucuz bir alternatif

 

20120131_1b0d3ef6d2ae6cd2cac5oIqxW6hWoxKeAudio Technica, kısa adıyla Ath, ünlü ve eski bir firmadır. Yaptığı ürünler belirli bir kalitenin üstündedir. Ve yakın zamanda son nesil kulaklıklarını çıkarmıştır.

Kulaklığımız Cks77 fiyatına göre oldukça basit bir pakete sahip. Paketin içinden kumaş bir kese çıkmakta. Taşıma kabı olarak eklenmiş. Kulaklık L, M, MS, S olmak üzere 4 çift uç içermekte. Zayıf bir paket içerği olduğu söylenebilir. Logolu kese dışında özel bir parça çıkmıyor. Kulaklığın üretim kalitesi yeterince iyi, eldeki hissi gayet güzel kablosu esnek plastikle kaplanmış düz bir kablo. Kablonun kalitesi bir parça daha iyi olabilirmiş.

L tipi jaka sahip. Kesede kabloyu taşırken karışabiliyor.  Ne yazık ki kabloda microphonic etki mevcut, yani müzik çalmazken kabloya dokununca temas edince gelen hışırtı tıkırtılar bunda farkedilir. Yürürken kulaklığı kullanmak pek mantıklı olmayabilir. İzolasyon olarak yeterli olduğu söylenmez. Kulağı tam olarak tıkayamıyor ve dış seslerin içeri girmesine neden oluyor. Daha iyi bir izolasyon için comply foam uçlar tercih edilebilir. Kulak büyük görünümüne karşın kulakta durma sorunu yok fakat kulaklıkla yatmak pek mümkün değil.

Ses konusunda ise fiyatı göz önüne alındığında oldukça iyi bir konumda. Gerçekten bass konusunda çok başarılı bir kulaklık. Hem miktar olarak hem de kalite olarak güzel basları olan bir kulaklık. Baslar oldukça derine inebiliyor. Basshead yani bası herşeyden önce tercih eden dinleyiceleri dahi memnun edecektir. Sloganı SOLID BASS’a tam uyuyor (güçlü bas)

Tizler en güçlü ikinci frekans bu kulaklıkta. Birazcık basların arkasında kalsa da bu çok belirgin değil. Yeterince iyi denilebilir. Ortalama bir çözünürlüğe,yani detaya, sahipler.

Midler ise bu kulaklığın en zayıf yönünü oluşturmakta. Bass ve tiz frekansları arasında sıkışmış durumda. Genel olarak V yapılı sese sahip eğlenceli bir kulaklık. Sahnesi fena değil ama entrümanların arasında fersah fersah genişlik yok. Kayıt iyiyse enstrümanlar tek tek duyulabilir.

Yine de genel olarak bu kulaklık fiyat seviyesinde ve kullanıcı tercihleri göz önüne alındığında, eğlenceli ses arayan kullanıcıları memnun edecektir. Tabii bas miktarını sorun etmemeniz şartıyla.  İncelemesini yayınladığımız bu Cks-77 de şu anda seriden bir önceki yeni serinin giriş-orta seviye kulaklığıdır. 70 küsür dolar fiyatıyla kesinlikle güzel bir tercihtir. Cks77x’lerin varlığıyla biraz gölgelense de, ep630 severler için bir tık üstü olacak bir yükseltmedir.

İncelemeyi yaptığı için Tarık kardeşimize teşekkür ederiz.

 

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Bir yorum

  1. Hocam oncelikle verdigin emegin icin tesekkur ederim. Ben cks 77 ve cks 99 arasinda kaldim. Pop muzik dinliyorum. Ara sirada hoşuma giden yabanci muzikler dinliyor ama yabanci muzik kismi cok zengin degil . Ben sizden iki konu hakkinda yardiminizi rica edecegim.
    1. Hangi kulakligi tercih etsem acaba ? Elimde shensehier cx 200 vardi baslari guzel geliyordu, bozuldu. Onu cowon f2 mp3 ile kullaniyordum. Cowon nu lg g2 kulakligini takiyorum parcayi dinliyorum. Sonra cx 200 takiyorum duymadigim enstrümental duyuyorum vay diyorum farka bak. Sonra sizlerin dinlediginiz yaptiginiz yorumlari okuyunca nasil bir kulak derinligine sahipsiniz diye imreniyorum. Cok uzattim ama ben muzik kulagimi gelistirmek istiyorum farkliligi anlamak istiyorum. Mp3 amfi kulakliklarin yarattigi farki hissetmek istiyorum. Yeni sesler duydukca mutlu olacagima eminim , o yuzden cok hevesliyim. Yakin planda. Xduoo x2 almayi planliyorum ve yaninda audio techinica cxs77 veya cks99 maddi olarakta bir anda hepsini alamayacagim mp3 sonra alacagim ilk olarak kulaklik alma planim var. Bana bu konuda yardimci olursaniz sevinirim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.