Anasayfa / 500-1000tl / Audioquest Dragonfly RED İncelemesi

Audioquest Dragonfly RED İncelemesi

Daha önceki Black incelememden sonra şimdi de onun abisi

Usb Dac + Preamp + Headphone Amp‎ Audioquest Dragonfly RED

 incelemesinde sıra. Blackten farklı bir dinleyici grubuna hitap etmekte.

Audioquest Dragonfly Red

Özellikler

Compatibility Desktop: Windows 7 / 8.1 / 10; Apple OS X; Linux (no support provided)
Mobile: Apple iOS 5 and newer; Android 4.1 and newer
Use with mobile devices requires adapters (available separately)
Connectors Digital Input: 1 x USB Type-A; male
Analog Output: 1 x 1/8″ / 3.5 mm TRS stereo; female
DSP 32-bit ESS 9016
Bit Depth 24-bit playback
Sample Rates 44.1, 48, 88.2, 96 kHz
Audio Output 2.1 V
Volume Control 64-bit digital control
Dimensions 0.5 x 0.7 x 2.4″ / 12.0 x 19.0 x 62.0 mm

Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği

Kardeşi Blackin kutusu gibi içinde 4 tane broşür ve garanti belgesi ve deriden taşıma çantası olan kutuyla geliyor.

Red’in dışı üzeri verniklenmiş kırmızı metalden. Blackteki yumuşak his bunda yok.

Ses

Black gibi laidback (geri yaslanmış) ses karakterini koruyor. Ama, AMA duyduğunuz ses karakterini canlılık, derinlik, hacim, genişlik, enstrüman ayrımı, çözünürlük anlamında epey iyileştiriyor. Sahneyi de genişlik anlamında da derinlik anlamında da iyileştiriyor.

– Özellikle iyi kayıtlarda davulların ve bas gitarların altını çiziyor ve kalın karakterlerle vurgulayıp yansıtıyor.
– Midlerde verdiği 2.1V güç sayesinde Redsiz hale göre aynı sese daha düşük seviyede ulaşıyorsunuz. Black’te bu güç daha azdı. Ayrıca arka plandaki enstrümanları önceki hale göre epey belirgin hale getiriyor. Aynı zamanda enstrümansız vokal ağırlıklı şarkılarda vokalin tek başınalığını standart çıkışa göre net olarak daha iyi sağlıyor.
– Tizlerdeyse laid back doğasına uygun olarak sizi yormadan detaylandırıp mikro farklar ile nüansları bile duymanızı sağlıyor. Yanısıra tiz enstrümanların eskisine göre bariz daha yukarı çıkmasını sağlıyor. Bu da sesi daha hayat dolu hale getirip canlılığı arttıyor. Sonuçta “şıkır şıkır” denebilecek tizleriniz oluyor.

Audioquest Dragonfly Red

Son Söz

Dinlerken yüzünüze zevkten bir gülümseme oturması engelleyemeyeceğiniz bir dac / amp bu Audioquest Dragonfly Red (biliyorum ben özellikle müziğin yükselen kısımlarında gülümsedim) Fiyatı 200 dolar için iyi. Ha 24 bit / 96 Hz ile sınırlı olmasaydı biraz daha iyi diyebilirdim.

Özellikle müziğin mikro detayları ve bu dac / ampın kattığı tüm özellikleri umursayan odyofiller için şaheser ufacık bir usb dac / amp.

Eğer rock / metal dinliyorsanız da üzülmeyin 🙂 Müzikteki gazı ve hareketi ve minik gitar yada vokal numaralarını duymak istiyorsanız yine size iyi gider.

Eğer sadece elektronik dinleyicisiyseniz işte orada üzülün! Çünkü bu alet müziğinize katacakları eğer dinledikleriniz zengin (bol enstrümanlı ve değişken) değilse sınırlı kalacaktır.

Daha önceki Black incelememden sonra şimdi de onun abisi Usb Dac + Preamp + Headphone Amp‎ Audioquest Dragonfly RED  incelemesinde sıra. Blackten farklı bir dinleyici grubuna hitap etmekte. Özellikler Compatibility Desktop: Windows 7 / 8.1 / 10; Apple OS X; Linux (no support provided) Mobile: Apple iOS 5 and newer; Android 4.1 and newer Use with mobile devices requires adapters (available separately) Connectors Digital Input: 1 x USB Type-A; male Analog Output: 1 x 1/8" / 3.5 mm TRS stereo; female DSP 32-bit ESS 9016 Bit Depth 24-bit playback Sample Rates 44.1, 48, 88.2, 96 kHz Audio Output 2.1 V…

Review Overview

Malzeme Kaliitesi
Ses Kalitesi
Fiyat / Performans

Summary : Kime Öneriririm? Odyofil olanlara ve Rock - Metal Dinleyenlere

User Rating: 3.22 ( 3 votes)
83

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Bir yorum

  1. Ultrasone Signature DJ ile elektronik müzik dinleyen biri olarak başlarda bu dac için endişelerim vardı. Ama signature dj’in güçlü bass aralığı ve sıcak bir kulaklık olması red’in neutral karakteriyle mükemmel uyum sağladı. iki ürünün de kendi özellikleriyle çok dengeli bir ses yakaladım öyle ki chord mojo yerine red tercih eder oldum. tabi ki mojo’nun daha tekstürlü ses içerdiği su götürmez ama dfr signature dj ile çok daha uyumlu oldu benim için.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.