Anasayfa / Beyerdynamic / Beyerdynamic DT1350: Alman Panzeri

Beyerdynamic DT1350: Alman Panzeri

beyerdynamic dt1350Alman yapımı demek özellikle eskilerde sağlamlığı çağrıştırır. Almanya’dan gelen herşey de bir kalite kokusu vardır. Alman çikolatası ve Mercedes duruma uygun bariz iki örneklerdir mesela. Alman yapımı kulaklıklar da bende hep öyle bir his bırakıyor. Öyle ki Beyerdynamic markasının dt1350 (şu anda CC’si piyasada) modeli işçilik ve malzeme kalitesi manasında mükemmel. Adeta tank gibi. Ve beklenmeyecek kadar izolasyonu güçlü.

Beyerdynamic DT1350 Malzeme Kalitesi
Kupaların kulağa temas eden bölümü dışında tamamen hafif metal. Metal, çok sağlam. Ve saçı sıfır olanlarda dahi taç kısmı dirsek yapıp dışarıda kullanmaya engel teşkil etmiyor. Ancak komfor konusunda dikkat! En sonunda not ekledik.

DT1350 Ses karakteristiği;
Konu bas ise, amacı monitörlemek olan bir kulaklık için oldukça iyi diyebiliriz. Hızlı ve tam kararında basları var. Hiçbir frekansın önüne geçmiyorlar. Ve sadece kayıtta varsa varlar. Gerek sunumun önde olmaması gerekse de %100 nötr olmaması nedeniyle mid konusunda hafif utangaç. Ama arka plan kıyasla daha zengin.  (Müzikse etrafınızda değil, önünüzde olsun istiyorsanız Sennheiser Amperior’a bakabilirsiniz) Enstrümanlar arasındaysa yeteri kadar mesafe var diyebiliriz. Bu sayede hemen hemen her tür dinlenebilir rahatça.Tiz kısmıysa çok şükür ihmal edilmemiş. Evet tizleri pırıl pırıl parlamıyor veya bolluğundan ikrah getirtmiyor. Ancak bas gibi tiz de ölçülü ve kontrollü. Detay ve sahne konusunda ise Dt1350 gereken herşeyi veriyor. Hafif uzakta konumlandırılmış sahnesi ile özellikle karışık müzikler detaylara daha kolay hakim olabiliyorsunuz. Müzikteki efektlerse bariz.

Sonuç
Orta – üst arası düzeyiyle ve Alman yapısıyla Dt1350 son kuruşuna kadar hakkını veriyor ve size tam manasıyla evladiyelik bir kulaklık olarak geliyor. Çok sağlam, sahne geniş, derin, 70/100 kadar detaylı (100/100 için Er4p gibi özel amaçlı bir kulaklığı verebiliriz), nötre yakın kontrollü bir ses ve yüksek impedansı beraberinde güçlü. Bunca iyi yanından sonra belki de bizden düşük puan alacağı tek yönü fiyatı olacak; 270dolar.

Ek not; saçlarınız uzunsa bu kulaklığı tercih etmemeniz saç sağlığı açısından iyi olur. Zira dinlettiğimiz tüm uzun saçlı kişilerde kafadan çıkarırken saçı çekti.

Bu kulaklık hakkında soru sormak veya tartışma başlatmak için yazıya tıklayın forumumuza buyrun

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

2 yorum

  1. İncelemeleriniz güzel elinize sağlık fakat yaptığınız imla hataları buna gölge düşürüyor. Bağlaç olmaya de’leri ayırmak konfor yerine komfor yazmak gibi. Bunlara da dikkat ediniz lütfen.

  2. Merhaba Alper, henüz bir content-checker departmanımız olmadığı için zaman zaman imla hataları yapıyor olabiliriz. (: Hazırlanan incelemeler genelde günlük rutin çalışma saatlerimizden arttırdığımız zamanlarda oluşturulduğu için “o kadar olur” deyip geçebilirsin. Bile bile imla hatası yapmayı kimse istemez zira. İlgin için teşekkürler ayrıca.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.