Anasayfa / Beyerdynamic / Beyerdynamic DTX350m İncelemesi – Ucuza Kalite

Beyerdynamic DTX350m İncelemesi – Ucuza Kalite

Uzun zaman sonra bir Beyerdynamicle karşınızdayız. Hep 770 serisi veya DT1350 gibi sitemizde de incelenen orta sınıf kulaklıklarıyla göze batan güçlü Alman firması bakalım bu giriş seviyesi kulakta ne yapmış. Eskilere gözatmak için: 770 dt1350

Kulaklık Tasarımı Kapalı İletim Tipi Kablolu Kulaklık frekans tepkisi 22 – 18.000 Hz Kumanda 1 tuşlu Kablo & Fiş Altın uclu, mini stereo jak (3,5 mm) ve 1/4 “adaptör (6,35 mm) Ağırlık 131 g Empedans 32 ohm

Beyerdynamic-DTX-350-m

Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği, Yalıtım, Konfor

Klasik Beyerdynamic diyoruz, sadece giriş seviyesi yorumları 🙂 Basit bir kutu içeriği, sakinle agresif arası bir ses, siyah bir poşet, moda olan düz kablo ve tacın içindeki metal dışında sert plastik yapı. Yalıtım aşırı değil. Ancak kulağa iyi oturduğu için sesi çok açmazsanız dışarı çok ses vermiyor. Kafada duruşu çok sert değil ama öne arkaya eğilmelerde düşmüyor.

SES

Yine klasik Beyerdynamic sesi 🙂 70/100 sertlik, idare eder agresiflik, ortalamanın üzerinde sahne genişliği ve hız.

beyerdynamic-dtx350m frekans grafiği

Frekans grafiği. Sadece orta ve üst tizlerde kuvvetsizlik var.

Bas

Teknik özelliklerine bakarsanız pek derine inemiyor. Doğru da, inmiyor. Ancak dubstepte dahi bas vurunca kulakta bir basınç oluşabiliyor. Bu açıdan kontrolünü alkışlamak lazım. Yine sitemizde geçende incelediğimiz Sennheiser 2 serisinin başarılı bulduğumuz yönlerinden biri gibi bası diğer frekanslara dağıtmıyor. Bu fiyat için iyi bir özellik.
Yanısıra, basları kulaklık dinamik tipte olmasına rağmen, armatür tipine hafifçe kayıyor ve bas vuruşları fazla uzamıyor.

Mid

İster efekt olsun ister organik olsun enstrümanın ne olduğunu anlatabiliyor. Vokallerdeyse ortalama bir başarısı var. Parçanın karıştığı durumlarda da ses karışmıyor. Çoğunlukta doğalda kalan midler sesi aşırı yükseltmedikçe bozulmuyor. Bozulunca metalikleşmeden anlayabiliyorsunuz.

Tiz

İncelediğimiz çok kulaklığın aksine, bunda tiz var! Ve hala dengeli. Olması gerektiği kadar var. Yormuyor da.

beyer 350m

Sahne, Netlik, Sibilans, Besleme

Bu en nihayetinde kapalı bir kulaklık, aşırı geniş bir sahne beklenmesin. Bunda da kurala uygun olarak sahne pek geniş değil. Ama diğer plastik yapıdaki kulaklıklardaki gibi darlıktan boğmuyor da.
Netlik konusunda da “eh” diyoruz. Sahnenin arka sıralarındakiler kulağınıza rahat ulaşmıyor. Ama en ön sıralarda bir sorun yok.
Sibilans ise sıfır! Bu da fiyatı için güzel özelliklerinden biri.
Besleme, kulaklık 32 ohm direncinde olduğu için azıcık zor gelebilir. Ama hayır, iphone serisinde eğlenceli ve saran bir elektronik müzik performansı duyabilirsiniz.

Son Söz

Zengin bir denge, rahat sürülebilme ve fiyatının nispeten ucuzluğu sebebiyle bütçe sorunu yaşayanlara tavsiye edilebilir. Kablosunda mikrofonu olmasa da fiyatının üzerinde ses kalitesiyle kalabalıktan ayrılıyor.

Eğer daha fazla resim görmek / almak isterseniz

Beyazı: https://www.hesaudio.com/kafaustu-kulakliklar/16-beyerdynamic-dtx-350-white-32-ohms.html
Siyahı: https://www.hesaudio.com/kafaustu-kulakliklar/15-beyerdynamic-dtx-350-black-32-ohms.html

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

5 yorum

 1. Bu ve buna benzer giriş seviyesi ürünlere bakıyorum. (amazon 50$ civarı) Aşağıda uzun araştırmalarım sonucu bazı markaların iyi denilen (yabancı forum+youtube review) ürünlerine baktım. Fakat tercih konusunda kararsızım. Film+Müzik performanslı ev tipi bir ürün olarak hangisini tercih edersiniz?

  Beyerdynamic DTX 350m
  Beyerdynamic-DTX 910

  Audio Technica-ATH-M20x

  Creative-Aurvana Live

  Sennheiser-HD419
  Sennheiser-HD428

  Superlux-HD668B
  Superlux-681 evo

 2. Selamlar,
  Ben bu kulaklığı Almanya Amazon’dan almıştım. O zaman yeni bir kulaklık olduğu için pek inceleme bulamadım ama hem beyerdynamic kullanmadığım için meraktan hem de katlanabilir ve çantada taşınabilir olmasından dolayı tercih etmiştim. Ses konusunda beni tatmin etmişti. Özellikle elektronik müzikte istediğimi veriyordu. Ancak film izlerken, müzikten aldığım keyiften daha fazlasını vermişti. Ancak şöyle kötü bir özelliği var kulaklığın, kafa üstündeki bant veya tacın malzemesi çok kötü ve plastik deformasyon sonucu kırılıverdi. Yaklaşık iki sene kullandım, eşyalarımı çok dikkatli kullanırım, hart-hurt tak çıkar yapmam ancak gene de dayanmadı. İlkinde tamir ettim ancak 2-3 ay sonra tacın farklı bir yerinden tekrar kırıldı. Daha sonra amazon’un sitesinde incelerken aynı yerden kulaklığı kırılan onlarca kullanıcıya rastladım. Sanırım üretim hatası bir problem var. Almak isteyenlerin bilgisine.

 3. MERHABALAR BU VE BUNA BENZER ÜRÜNLERE BAKIYORUM BİÇOK DEĞERLENDİRMEYE BAKTIM VE ARAŞTIRDIM AMA HALA KARASIZIM.SÜREKLİ KULLANACAĞIM VE BASS OLMASINI İSTİYORUM FAKAT AŞIRI YOĞUN BASSLAR BAŞIMI AĞRITIYO SONY ZX310AP MODELİNDEKİ GİBİ. AKLIMDAKİ MODELLER ŞÖYLE:

  1-SHURE SRH 145
  2-BEYERDYNAMİC DTX 350
  3-AUDİO TECHNİCA ATH-AR1

  YARDIM EDEBİLİR MİSİNİZ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.