Anasayfa / Boarseman / Boarseman CX98 İncelemesi
Boarseman CX98 İncelemesi

Boarseman CX98 İncelemesi

Encore mDsD ve Audioquest Dragonfly Black ile başlayan usb dac / amplara kısa bir ara verdim. Şimdi de Boarseman markasının alkışlar toplamış modeli CX98 incelemede. Bakalım alkışları haketmiş mi?

Boarseman cx98

Item specifics Style: In-Ear Connectors: 3.5mm Package: Yes Use: Mobile Phone Function: Noise Cancelling Communication: Wired Model Number: CX98 Frequency Response: 20-20000Hz Sensitivity: 102dB Input Impedance: 32O Driver Type: Moving coil Cord Length: 120cm Diameter: 8mm cable: 4 core 15 branch LC-0FC Aliexpress Store: Store NO.519064 Name: Easy earphone Product Description Packaging Details Unit piece Package Weight: 0.100kg (0.22lb.) Size: 18cm x 12cm 8cm (7.09in 4.72in 3.15in)

Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği

Görebildiğiniz gibi kablosu üzeri kaplanmış sarmal. Bu güzel, sağlamlığa + puan. Düz jakı metal. Sürücüler de alüminyum. Fakat yıpranmaya müsaitler.

Kutu içeriği zengin. (En baştan kutusu orjinal) İçerik olarak ufak bir taşıma çantası, yaka klipsi ve çeşitli renk ve ebatlarda tip (uç) çıkıyor. Kutusundan köpük uç çıkması, hele mavi köpük olması daha da güzel 🙂

Boarseman cx98

Ses, Bas Mid Tiz

İlk anda dikkat çeken kulaklığın kolay sürülmesi. Diğer dikkat çekense basların derine inmemesi dışında genel olarak sıcak sesi ve yükseğe çıkabilen tizleriyle nispeten dengeli bir kulaklık olması.

Bas Baslar derine inmiyor. Elektroniğe gitmez. Bu açıdan yine geçende incelediğim Rock Zircon’un tam tersi. http://www.kulaklik.web.tr/rock-zircon-incelemesi/

Mid Burada da başarılı denebilir. Özellikle doğal enstrümanlarda bir DZAT Df-10 olmasa da, onun arkasından geliyor. http://www.kulaklik.web.tr/dzat-df-10-incelemesi/

Tiz İşte en çok şaşırtan yönlerinden. Asla beklemeyeceğiniz bir kapasite var. Evet müziği dinleyeni yorarcasına tize boğmuyor. Ama “denge” kapsamında müzikte tiz varsa çekingenlik yapmıyor.

Boarseman cx98

Son Söz

Eğer elektronik ve bas dışında herşeyi oldukça iyi bir kulaklık arıyorsanız ve süper olmayan netliğiyle derinliğini sorun etmeyecekseniz Boarseman CX98 ile iyi bir kulakiçi kulaklık buldunuz demektir.

Encore mDsD ve Audioquest Dragonfly Black ile başlayan usb dac / amplara kısa bir ara verdim. Şimdi de Boarseman markasının alkışlar toplamış modeli CX98 incelemede. Bakalım alkışları haketmiş mi? Item specifics Style: In-Ear Connectors: 3.5mm Package: Yes Use: Mobile Phone Function: Noise Cancelling Communication: Wired Model Number: CX98 Frequency Response: 20-20000Hz Sensitivity: 102dB Input Impedance: 32O Driver Type: Moving coil Cord Length: 120cm Diameter: 8mm cable: 4 core 15 branch LC-0FC Aliexpress Store: Store NO.519064 Name: Easy earphone Product Description Packaging Details Unit piece Package Weight: 0.100kg (0.22lb.) Size: 18cm x 12cm 8cm (7.09in 4.72in 3.15in) Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği…

Review Overview

Komfor
Ses Kalitesi
Toplam

Summary : Kimlere Öneririm? Genel Dinleyiciye

User Rating: 4.35 ( 1 votes)
85

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

2 yorum

  1. Selamlar. ” süper olmayan netliğiyle derinliğini sorun etmeyecekseniz” bu cümleyi biraz daha açar mısınız? netlik derken neyi kastettiğinizi anlayamadım. İncelemeler için teşekkürler 🙂

    • Yani sahnesi çok derin değil, netliği de çok fazla değil.

      Netlik derken, enstrümanların ne olduklarının seçilmesi anlaşılır en başta. Ardından vokal gelir. Şarkıyı söyleyen kişinin sesi rahatça seçilebilmelidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.