Anasayfa / Boarseman / Boarseman Kr-49i İncelemesi

Boarseman Kr-49i İncelemesi

Daha önce bence başarılı bir modelini Boarseman CX98 İncelemesi incelediğim Boarseman markasının sürücülerinin arkası ızgaralı Boarseman kr49i modelini inceledim. Ahşap kutusu, Altın rengi ve bolca kullanılan hafif metal ile herşeyden önce şık bir kulaklık bu.

Boarseman Kr-49i

 

Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği

Zengin bir kutu içeriğine sahip.  Birçok değişik boyda uç çıkıyor. Ve bir gömlek klipsi. Yanında bir de taşıma çantası geliyor. Özellikleri de kutusun arkasında işlenmiş.

Sürücüleri metal ve altınla siyahın iyi bir kombinasyonu var. Çok değil ama hafif denebilir. Arkasında da iri bir ızgara var.

Kabloda da jakta, y ayrımında ve mikrofonda aynı altın rengi hafif metalden kullanılmış. Ve siyah kablosu ekstra koruma olması için aynı renkte bir kılıfla sarılmış. Sürücülerin hemen altında kabloyla birleştikleri yerde olan kısım (strain relief) uzun zamandır gördüğüm en iyisi.. Hem biraz uzun hemde L ve R ibareleri plastiğe işlenmiş.

Boarseman kr49i

Ses

Fazla basın boğuculuğundan oldukça uzak bir kulaklık bu. Açık bir kulaklık gibi davranmaya çalışıyor. Dikkatli dinlemede sadece çalıştığını görürsünüz. Sahneyiyse sizden uzağa konumlandırıyor. Sadece bu durum bile uygun olabileceği türleri bana gösteriyor. Ayrıca sürmesi kolay, sesi yüksek.

Bas, basta özellikle iyi değil. Şekli ve kutusundan bile ipucunu alabileceğiniz gibi, daha sakin ve doğal enstrümanlı müziklere gidiyor. Varolan bası mid bass denen mid ile bas arasındaki kısımdan geliyor = bası derin değil ve kulaklık genel olarak berrak değilse boğuk bas vuruşları.

Mid, midde de özellikle başarılı değil. Daha çok bir V durumu var. V, sesinin dağılımını temsil eder ve baslarla tizlerin önde midlerin geride olduğunu anlatır. Bundaysa midler arkada ama fazla arkada değil. Ama midlerde pek netlik yok. Örneğin psychadelic rock türünde Camel gibi gruplarda müziğin alt katmanlarında mutlaka başka enstrümanlar da bulunur. Ancak bunda sesi yükseltseniz dahi ilk kez bu kulaklıkla dinlerseniz onları duyamayabilirsiniz.

Tiz, tizleri müziğe göre bol. Ama alt tiz frekanslarında berraklık yok açıkçası. Bu da bence bu kulaklığın en büyük eksisi.

Son Söz

Hakkında karışık hislere sahip olduğum bir kulaklık bu Boarseman kr49i. Şekli ve kutusuyla kutu içeriği çok ümit vaadetmişti. Ama kritik dinlemeler öyle olmadığını gösterdi.

Sonuç itibariyle fazla beklentisi olmayan ama kulaklığında sağlamlıkla estetik arayan ortalama dinleyiciye gidebilir.

 

not: Bu kulaklığnı şıklığıyla sesi ilerde tutarlı çıkacak mı diye merak ettim ve pişmeye yatırdım. Bakalım 50 ve 100 saat sonra nasıl olacak.

Daha önce bence başarılı bir modelini Boarseman CX98 İncelemesi incelediğim Boarseman markasının sürücülerinin arkası ızgaralı Boarseman kr49i modelini inceledim. Ahşap kutusu, Altın rengi ve bolca kullanılan hafif metal ile herşeyden önce şık bir kulaklık bu.   Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği Zengin bir kutu içeriğine sahip.  Birçok değişik boyda uç çıkıyor. Ve bir gömlek klipsi. Yanında bir de taşıma çantası geliyor. Özellikleri de kutusun arkasında işlenmiş. Sürücüleri metal ve altınla siyahın iyi bir kombinasyonu var. Çok değil ama hafif denebilir. Arkasında da iri bir ızgara var. Kabloda da jakta, y ayrımında ve mikrofonda aynı altın rengi hafif metalden kullanılmış. Ve siyah kablosu ekstra…

Review Overview

Summary : Kimlere Öneririm? Genel Dinleyiciye

User Rating: 4.6 ( 2 votes)
0

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

8 yorum

 1. Merhabalar.
  ses kalitesinden sizin anladığınızın belki 10/1i kadar, bir iphone kulaklığı sevicisinin de 3-4 katı kadar anlıyorum. İyi bir müzik arşivcisiyim ağırlıklı olarak gerçek enstürmanlı oryantal, özgün müzikler dinliyorum, daha önce ses yalıtımı iyi bir kulaklığa denk gelmediğim için (sesi iyiye de denk gelmediğimi araştırma yaparken fark ettim) yüksek sese alıştım. Yüksek makamlardaki ney sesleri, ağıt türü parçalarda tiz çığlıklar, doğu müziğindeki çoğu mistik havanın d&r kulaklıklarında kaybolması, bozulması gibi dandik olabilecek problemlerim var. Kulak içi veya küpe kulaklık kullanabilirim. kafa üstüleri kullanamıyorum kafam çok büyük anime karakterine dönüşüyorum. Saçlarım uzun kulaklarım hep kapalı bu yüzden estetik olması ve ya olmaması mühim değil. 150 tlye kadar çıkabilirim aliexpress dışındaki yurtışı sitelerden sipariş verebilirim. Dac nedir amfi nedir o konulara henüz çalışmadım. bir kaç kulaklık tavsiyesi arıyorum

  Sorumun yeri olmayabilir denk gelmediğimdendir. Sitede bir hayli gezindim bundan bir haftadır ara ara internetten kriterime uygun bir kulaklık arıyorum. Her oturduğumda farklı bir fikirle kalkıyorum bilgisayar başından. Yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Merhaba Yunus bey.

   Şu anda kafanızın karışması normaldir çünkü seçilebilecek çok kulaklık ve haklarında söylenen çok şey bulunmaktadır. Bu da doğal olarak kafa karışıklığına neden olacaktır.

   Anladığım kadarıyla mid ve alt tiz frekansları diğerlerine kıyasla güçlü bir kulakiçi kulaklık arıyorsunuz. Bu arayışınız için sitede incelenen Dzat df10 veya yakında incelenecek olan Einsear t2 ile Senfer 4in1 diyebilirim.

 2. Merhabalar efendim 50 dolar bir bütçem var aliexpres gibi sitelerden kulakiçi kulaklık almayı düşünüyorum ancak karar veremedim. Her açıdan iyi bir kulaklık arıyorum bir öneriniz bir yardımınız olursa çok sevınırım incelemeleriniz çok hoş basarılarınızın devamını dilerim 🙂

 3. Merhaba Mahir bey.

  Sennheiser HD650 kulaklığım var. Bunu, onboard ses kartı olan masaüstü bilgisayarımda kullanmak istiyorum. Kulaklığın performansını ortaya çıkarmak için bir DAC /amfiye ihtiyacım var. Başta http://www.head-fi.org olmak üzere çok sayıda yabancı ve yerli web sitesini araştırdım. Bu konuda çok fazla sayıda seçenek olduğunu gördüm. Bu araştırmalar sırasında Türkiye’de bu konuda sizin uzmanlığınızı öğrendim.

  Bütçem 1000 TL. Ama; “bütçeyi biraz daha artır, çok çok daha iyi olan şu ürünü al” derseniz 1500 TL ye kadar bütçe ayırabilirim. Bu konuda değerli fikirlerinizi sunarsanız çok sevinirim.

  Başarılarınızın devamını dilerim.

 4. Merhaba,benim aradığım kulaklık serviste/yolda kullanmak için. Malum servisçimiz yolda müzik açtığı için kulaklığın ses geçirmemesi veya az geçirmesi önemli. Çünkü kulağımın yapısından mıdır bilinmez müzik dinlerken diğer sesler aşırı rahatsız ediyor. Özellik olarak mid ve bassları iyi veren tizleri orta veren bir kulaklık istiyorum. Dinlediğim müzikler sık sık değişir ama eski metal grupları ve alternatif metal çoğunlukta. Bütçem maks 170tl ama daha az olması çok daha iyi olur. Kulak üstü ilk tercihim fakat kulak içi de olur. Önerebileceğiniz kulaklıkları bekliyorum. Saygılarla

 5. Levent Binyıldız

  İyi günler üstadım

  Müzik dinlemek için Sandisk clip sport 8 gb aldım.Genellikle flac formatında veya 320 mps mp3 formatında müzik dinleyeceğim.Dinleyeceğim türler ise jazz,soul,oldies,klasik müzik,enstrümental gibi.
  Kulaklık için yaklaşık 100 tl. verebilirim.
  Ne tavsiye edersiniz ?İnternetten araştırdıkça kafam daha çok karıştı.

  Teşekkürler

  Levent Binyıldız

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.