Anasayfa / Amfi / Cayin C5 İncelemesi

Cayin C5 İncelemesi

Bu seferki cihazımız Cayin markasının çok şık görünen ve eşit oranda malzeme kaliteli, sarji 12 saatten fazla giden portatif amfisi, C5

Cayin C5

Rated output power: 800mW + 800mW (32 ohm load)
SNR: ≥101dB (A-weighted)
Life time: about 12 hours (32ohm load)
Frequency response: 20Hz-100kHz (+- 1dB)
Sensitivity: ≤500mV (gain H)
Charge limit voltage: 12.6V
Charging time: about 4 hours (off state, the use of DC5V / 2A charger)
Total Harmonic Distortion: ≤0.02% (1kHz)
Lithium battery capacity: 1000mAh / 11.1V
Size: 136x63x15mm
Weight: about 185g

 

Malzeme Kalitesi ve Kutu İçeriği

Dışı metal, şampanya renginde ve düğmelerinin üstlerindeki belirteçler kasaya yazılmış. Tepesindeki şeffaf plastik kapak çıkabiliyor.

C5 Boyutlar

 

Kutu içeriğiyse 2 kablo ve 2 tane mavi kauçuk banttan ibaret!
Kabloların teki cihazınızın line out veya kulaklık çıkışına bağlanıp diğer kısmı da C5e bağlanan kabloyken, öbürküsü de C5’in en özgün tarafını görmenizi sağlıyor! Çift taraflı bir micro usb kablosu 🙂 Bu neden konmuş? Çünkü cihaz aynı zamanda taşınabilir bir pil görevi görüyor. Ve bir tarafını C5’in şarj çıkışına diğer tarafını da şarj etmek istediğiniz aygıta takınca şarj etmeye başlıyor ve bunu da ses çıkışı kadar güçlü yapıyor o kesin. Örneğin deneme kullanımızda LG G2 telefonu bir süre normal hızda şarj etti.

Bunlar da cihazın yanındaki bas güçlendirme ve gain ayarları. Yüksek empendanslı kulaklıklar H, düşükler L’de olmalı.

 

Cayin AltBurada da şarj etme girişi ile şarj alma girişini görebiliriz.

Ses

Geldik herkesin beklediği konuya. Cihaz herşeyden önce güçlü değil, çok güçlü. Hele gain ayarını H (high) yapınca eğer bir iem yada kolay sürülebilen bir kafaüstü kullanıyorsanız, sesi 3’ten yukarı çıkaramayacaksınız ona eminiz.
Onun dışında doğal çalıyor ve müziğe 3 boyut katıp kulaklığınızın tam potansiyelini almasını sağlıyor. Şu ana kadar gördüğümüz eksileriyse; mutlak sessizlikte olmayan bir arkaplan* ve volume ayar potundaki 1 konumunda oluşan sağ-sol dengesizliği.

Genel olarak temiz bir sesi var. Müziğe kattığı derinlik yüksek,  genişlik de farkedilebilir ölçüde yüksek.  Bunun yanında bu amfinin nötr ses karakterini de düşünürsek, verdiği güç ile birleşince açıkça kötü denen bir kulaklığı bir çok olmasa da bir iki tık iyileştireceği kesin.

Bas boost (bas güçlendirme) düğmesi ise ayrı bir konu. OFF konumunda sese bas konusunda birşey katılmazken, ON’da biraz yüksek bulduğumuz şekilde baslar güçlenip zaten “etli” diyebileceğimiz basları daha da güçlenip detayları örtebiliyor.

Sonuç

Sonuç itibariyle fiyatı (159 dolar) giriş seviyelerinden biraz yüksek olsa da, JDS Labs C5’e ulaşamayan fiyatını düşünürsek ebatları biraz eksi olabilse de, sağladığı inanılmaz güç sayesinde oldukça iyi bir amfi oluveriyor. Taşınabilir batarya olabilme özelliği de cabası. Sonuç olarak keşke özellikle hassas kulaklıklarda daha az dipses duyabilseydik diyoruz ve mp3 çalan cihazının boyutlarıyla bununkisi uyuşan herkese tavsiye ediyoruz!

not: Yakın geçmişte bunun siyah modeli de çıktı. Fırçalanmış aliminyum ve siyah. Ayrı bir lezzet 🙂

 

* JDS Labs C5’te dip ses sıfırdı.

 

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.