Anasayfa / Creative / Creative ep630 incelemesi: Bass severlerin ilk adımı

Creative ep630 incelemesi: Bass severlerin ilk adımı

Birçok kişinin severek kullandığı ve benim de ilk kayıpsız ses arayışına adım atarken aldığım Creativenin Türkiye’de efsane olmuş kulaklığını ele aldık. Fiyatı ve performansıyla dikkat çekici.
Bilgisayar_1925752

Öncelikle kulaklığın piyasaya çıkış dönemi oldukça eski. Piyasaya sürülüş tarihi 2011’lere dayanmakta. Halen talep gören bir ürün olması kulaklığın başarısını ortaya koyan bir etken. Malzeme kalitesiyle incelememize başlayalım. Kulaklık tamamen plastiğinden imal edilmiş. Benim 4 yıllık kullanımıma karşın hiçbir sorunla karşılaşmadım, buna dayanarak sağlam bir yapıda olduğu söylenebilir (fakat elde çok kaliteli bir his sunmuyor). Kablosu karışmaya müsait yapıda, mikrofon etkisi yok. Kutu içeriği oldukça sade, yalnızca 3 tip kulaklık ucundan oluşuyor. Kulakta durması oldukça iyi, fit sorunu yaşatmıyor.
EP-630i_c
Ses bölümüne gelirsek, ilk olarak bass sunumundan başlayalım. Basslar en öndeki frekans. Miktar olarak fazla olmakla birlikte tiz ve mid frekansını da biraz işgal ediyor. Güzel bir wow efekti sunumu var. Çok derine inmekte fakat eğlenceli bir sunumda bu eksiğini kapatıyor. Bass seven dinleyicilere kendini sevdiriyor. Tiz sunumu bassların altında ve dikkatli dinleme yapılmadığı sürece yeterli. Çok fazla ayrıntı verebilen bir yapısı yok. Midler de ise doğal bir sunuma sahip ve geride. Vokali hafif sıcak yapısıyla çok hoş dinletiyor. Kulaklık dap kalitesinden çok etkilenmekte. Orta ve üst sınıf daplarla yaptığımız testlerde oldukça ayrıntılı ve zevkli bir sunum elde ettik. Kaynak iyileştikçe sunumu güzelleşen bir yapıda.

Kulaklıkta sahne çok derin değil. Sağ sol ayrımı güzel. Sunumu ensturmanları tek tek dinletecek kadar iyi değil. Bunlarla birlikte sağa ve sola uzanan sahnesi geniş. Yani özetle 3 boyutlu bir sunum elde edilemiyor.

Kulaklığın en büyük artısı bu fiyatta çok güzel bir sunuma sahip olması. Giriş seviyesinde rahat ve sağlam bir ürün sunabilen Creative kutu içeriğinin yetersizliğiyle negatif puan alıyor. Bu fiyat seviyesinde eğlenceli ve sıcak bir ses arayan müzik severlere hitap ettiğini söyleyebiliriz. EN büyük artısı ise Türkiye pazarında uygun fiyatıyla yer bulmuş olması. Sahtesi piyasada bol bulunmakta dikkatli olmanızı öneririz, güvenilmez kanallardan sahta ürün almanız mümkün.
creative_ep-6301334149238

Hakkında atc

Müzikten öte mükemmel tınıyı arayan.Fotoğraf çekme sevdalısı ve boş vaktinde (artık ne kadar kalırsa :D) radyo kontrollü bilumum uçan aletlerle uğraşan er kişi.

Bir yorum

  1. Mustafa Yavaş

    Güzel ve oldukça bilgilendirici yapılan bu inceleme için çok teşekkürler 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.