Anasayfa / Ciem / Custom Art Music One – Ciem İle Kendinizi Özel Hissedin!

Custom Art Music One – Ciem İle Kendinizi Özel Hissedin!

Merhabalar. İlk defa sitemizde Ciem incelemesinde bulunacağım. Bu kulaklıklar hakkında dilimizde yazılan pek kaynak da bulunmadığı için ekleme gereğini düşündüm. Öncelikle Ciem nedir sorusuna bir açıklık getirelim kısaca. Ciem, Iem lerin kişiye özel olarak üretilmesidir. Baştaki “C” harfi Custom (özel) anlamına gelmektedir. Bu kulaklıkların öncelikli üretim amacı Iem kullanamayan küçük veya aşırı büyük kulaklı insanları çeşitli sıkıntılardan kurtarmaktır. Ayrıca kişiye özel oldukları içinde insanlara bir farklılık yaratmaktadır. IOS gibi düşünebiliriz bunu. Ciem hakkında kısa bilgi verdikten sonra Custom Art firmasına ait olan ilk ciem’i inceleyeceğiz. Kendileri Music One karşınızda.

Diğer incelemelerimiz gibi öncelikle kutu içeriği ve tasarımdan başlayıp ses konusuna değinip oradan da bu kulaklık için özel olarak bakacağımız sahne ve ayrıntıya bir başlık açacağız.

Kutu İçeriği, Tasarım ve İzolasyon:

Kulaklık kendi kulak kalıplarımıza göre üretildiği için tam kapatması sonucu hissedilir bir izolasyon sağlıyor. Dışarı ses vermiyor.

Tasarım konusu ise aynı ses konusu gibi ayrı bir derya. Çok farklı tasarımlar ortaya koyabilirsiniz hayal gücünüzle. Bu konuda daha iyi bilgi edinebilmek için sizinle fazla ve ayrıntılı resimler paylaşmaya çalışacağız. Ayrıca şunu da diyebilirim ki silikondan oluşmuş bu canavar çok estetik!

Custom Art-Music One         Custom Art-Music One         Custom Art-Music One

Sizleri biraz resimlerle ekrana kitledikten sonra ses konusuyla devam edelim 🙂

Basslar: Öncelikle kulaklığımız bir bass kulaklığı değil. Çok derin düzgün basslar bekliyorsak yanlış gemideyiz demektir. Fakat şarkılar ve huzurumuz için yeterli seviyedeler. Desibel seviyeleri de çok yüksek değil. Utanarak bizden de kaçmıyorlar. Sahnenin derinlik avantajını arkalarda çalarak çok iyi kullanıp çok da iyi yansıtıyorlar. Genel olarak üstünde durduğumuz basslar genelde iyi görünse de eksik bir yerleri mevcut. Sadece senfonik rock türüne ait olmakla trampet seslerinin dağılması ve bassların bazen midlere karışması bizleri üzüyor.

Midler: Music One’ın en iddialı olduğu bölge buralar. Kulaklık burada resmen kükrüyor! Etrafa ateşler saçıyor sanki! İnanılmaz bir parlaklık, genişlik, netlik sunuyor bizlere. Midlerimiz diğer frekanslara göre öndeler. Yeri gelince bazen tizleri sıkıştırsalarda çokda can sıkıcı değil. Tam kıvamında midler sahneyi yanlara olsun derinlere olsun çok iyi kullanıyorlar. Sıcak, samimi bir ses tonu mevcut. Ses perdeli değil. Ee perde olmayıp ve sıcaklık olunca vokallere bir değinmek gerek 🙂 . Yerine göre tam önümüzde, yerine göre çok uzaklarda söyliyen vokaller yeterli uzatmalar ve samimi tonuyla bizi uçurmaya yetiyor.

Music One’ ın piyanodaki başarısı da çok gözüme çarptı. Normalde piyanoyu hiç sevmeyen dinlemeye katlanamayan ben bu kulaklıktaki eko ile sürekli başa sarmaya başladım.

Tizler : Tizlerimiz çok da önde değiller. Ayrıntıları, netlikleri güzel. Yeteri kadar hızlılar ve atlama söz konusu değil. Tek sorunu zillerin uzatmalarında hissettiğim kısalık. Bir anda kesiliyorlar. E bu da doğallıktan ödün vermesine neden oluyor.

Sonuç olarak ucuz yollu sadece bana ait olsun diyip ciem almak istiyosanız hayallerinizi kullanarak çok farklı tasarımlar edinebilirsiniz. Çok şık ve herkesin görünce ilgi duyduğu yapısıyla her ortama girip çıkabilirsiniz.

 

Daha fazla fotoğraf bakmak isterseniz firmanın facebook linkini sizinle paylaşalım. https://www.facebook.com/thecustomart

Bu cihaz hakkında forumdaki ilk konuyu siz başlatın

Teşekkürler…

 

Hakkında CapoN

Furkan - Her sesin değil kaliteli sesin peşinde..

2 yorum

  1. Eline emeğine sağlık Furkan Hocam , teşekkürler 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.