Anasayfa / 0-200tl / Echobox Finder X1 İncelemesi TİTANYUM GÜZELİ

Echobox Finder X1 İncelemesi TİTANYUM GÜZELİ

PicsArt_06-04-10.19.24
Amerikalı Echobox şirketinin tek dinamik sürücülü ve kasası titanyum kaplı ufak bir kulakiçi kulaklığı finder x1. Kablosu gümüşten yapılma ve hem çok hafif hem de çok sağlam. Mermi benzeri titanyum kasası ile yere düşse kırılıp/dağılmayacak kadar sağlam bir kulaklık olmuş finder x1.
Kutudan 3 adet filtre çıkıyor: Bass/mid ve dengeli. Beyaz filtre bass, siyah filtre balanced/dengeli, kırmızı filtreyse tiz filtresi.

Build: titanium housing Transducers: Dynamic Frequency Range: 15 Hz – 32 kHz Sensitivity (SPL): 96 dB/mW Impedance: 22 Ω THD: <1% Cable: 1,2 metres, silver plated Plug: 3,5 mm stereo

PicsArt_06-04-10.19.01

SES KALİTESİ


Finder X1, açık çalan V karakterli bir kulaklık. Nötre yakın bir sesi var.

BASS-MİD-TİZLER

Basslar, beyaz filtrede tatmin edici derinliklere inebiliyor, basslar sıcak olmadığından, gövdeli ve sıcak bass sunumuna alışanlarda ilk başlarda alışma zorluğu yaşatabilir. Diğer filtrelerde (tiz/dengeli) özellikle altbass performans ve vurgusu yetersiz gelebilir. X1 üstünde beyaz bass filtresi ile geliyor zaten.
Finder X1 gövdesiz çalan bir iem.

V karakterden dolayı mid bölgesi bass ve tizlere göre kalite açısından geride kalmakta. Enstrümanlar vokalin önünde çaldıklarından, vokal de bütün frekans gruplarından geride bir yerde durduğundan, önde vokal sunumunu sevenlere pek gitmeyecek bir kulaklık olmuş finder x1. Elektronik, pop v.b türler de vokalin ve enstrümanların geride olması sorun olmasa da akustik gibi türlerde insan, vokalin sıcaklığını daha yakından duymakta istiyor.

Finder X1’in tek dinamik sürücüsünden çıkan tizlerini özellikle çok begendim. Tizler uzama ve şiddet açısından tatmin edici seviyelerde. Davullar gövdesiz ama basslı, alt ziller de iyi uzadıklarından bu sunum metal müzik icin gayet yeterli olmuş diyebilirim.

___________

Sonuç olarak Finder X1, gerek kasası gerekse filtreleri ile birçok müzik türüne uygun bir kulaklık olmuş.

Hakkında blackrock35

Ahmet Er. İzmir Karşıyaka'da yaşıyor. Mp3 çalar ve amfilere düşkünlüğü var. İlk kulaklığı Grado olup, hep yanındadır. Sıkı bir Metal ve Klasik Müzik hayranıdır. Analitik kulaklıklara karşı ayrı bir sevgisi var olup, basskafadan ziyade tizkafadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.