Anasayfa / 200-500tl / Encore mDsD İncelemesi

Encore mDsD İncelemesi

Uzakdoğudan gelen bir usb ses kartı / amfi önümüzde. Bu marka Encore, eskinin başarılı ürünleri olan Nuforce’tan ayrılanların kurduğu marka. Ve bakalım ilk ürünleri Encore mDsD ile Nurforce’taki fiyat / performans çizgisini sürdürebilmişler mi?

FullSizeRender (5)

Teknik Özellikler

  • 32-bit/384kHz PCM and native DSD 256 decoding
  • Discrete USB audio receiver and D/A converter
  • Asynchronous transfer mode
  • High-performance headphone amplifier
  • Optical output (shared with 3.5mm headphone out) capable of S/PDIF and DoP stream
  • USB powered, no external power supply required
  • Diminutive size measuring just 2 – 3/8″ x 1 – 3/16″ x 3/8″
  • Works with Android (4.1 & above with OTG), iOS (with camera adapter USB cable), Windows 7/8/10, and Mac.

Malzeme, Kutu İçeriği

Basit bir kutu içeriği var. Sadece cihazın kendisi çıkıyor. Ancak sevdim, kutu sıfır halindeyken bile origami tarzı dizayn edilmiş ve el kitabı kutusunu açtıkta ortaya çıkıyor. Cihazın iki plakanın dört vidayla birleşimiyle hayata geçmiş. Ön tarafında normal usb çıkışı, arka tarafında kulaklık ve SDPIF çıkışı var, stereo sistemlerde de kullanılabilip optik kablo bağlanabiliyor. Sol yanındaysa da kenarına + ve – işlenmiş ses arttırma – azaltma tuşları var. Cihazın üreticisinin adı da ön kasaya yüzeyine işlenmiş kasadan koyu renkle. Ayrıca usb çıkışının yakınında o anda çalışıyor olduğunu gösteren bir led ışık da var.
Bu arada cihazın alüminyum kasası genel örnekler aksine epey ısı tutup ısınıyor. Neyse ki el yakacak düzeyde değil 🙂

Encore mDsD

Ses

Herşeyden önce sadece usbden bağlanan bir dac-amp değil. Kulaklık çıkışıyla paylaştığı SPDIF çıkışla stereo sisteminizin bir parçası da olabileceğini gösteriyor.
Kulaklıkta müziğin daha detaylı, daha canlı olmasını sağlıyor ve kulaklık yada hoparlörde eski volum seviyesinde alabileceğiniz sesi yükseltiyor. Bunu da içerdiği  Sabre ESS 9010K2M DAC çipindeki xmos çipine borçluyuz. Ancak ne yazık ki sadece bilgisayarda ve düşük empedanslı kulaklıklarda. Pc veya Macte anlamlı farkı yaratabilirken iphone’da onu beceremiyor ve sese kattığı minör ölçüde kalıyor. 32-bit/384kHz veys DSD256 çözebilen bir cihazla hafif hayal kırıklığı. Ama onu da fiyatına veriyorum 🙂

Sonuç

Markanın ilk denemesi olduğundan dolayı beklentimi yüksek tutmuyordum. Keza sonuç da düşük olan beklentim yönünde. Bilgisayarda dahi sese kattıklarının “hafif” olması ve o az etkiyi de düşük empedanslı kafaüstü yada kulakiçi kulaklıklarda verebilmesi olumsuz puan oldu hanesine. Ayrıca kasa üzerinde boyayla işlemeler de cihazın uzun vadede görüntü olarak epey bozulabileceğini gösteriyor.
Ancak fiyatı ve artı özellikleri ile normalde çok daha üst fiyatlarda görülebilen ses işleme kapasitesi sayesinde alkışımı alıyor.

Uzakdoğudan gelen bir usb ses kartı / amfi önümüzde. Bu marka Encore, eskinin başarılı ürünleri olan Nuforce'tan ayrılanların kurduğu marka. Ve bakalım ilk ürünleri Encore mDsD ile Nurforce'taki fiyat / performans çizgisini sürdürebilmişler mi? Teknik Özellikler 32-bit/384kHz PCM and native DSD 256 decoding Discrete USB audio receiver and D/A converter Asynchronous transfer mode High-performance headphone amplifier Optical output (shared with 3.5mm headphone out) capable of S/PDIF and DoP stream USB powered, no external power supply required Diminutive size measuring just 2 - 3/8" x 1 - 3/16" x 3/8" Works with Android (4.1 & above with OTG), iOS (with camera adapter USB cable), Windows 7/8/10,…

Review Overview

Ses Kalitesi
Malzeme Kalitesi
Fiyat / Performans

Summary : Kime Öneririm? Bilgisayarından Müzik Dinleyenlere

User Rating: 3.65 ( 1 votes)
73

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.