Anasayfa / 0-200tl / Fiio A1 Mikro Amfi İncelemesi

Fiio A1 Mikro Amfi İncelemesi

Başarılı ve ürünlerine sık sık yer verdiğimiz marka Fiio geçenlerde A1 adındaki mikro amfisini üretti. Ve geçmişteki efsaneleri e5 ile e6 yerine koydu. Ve burada da incelemesi:

Fiio a1 amplifier

Malzeme Kalitesi, Özellikler

Metal kasalı ve tuşlarla üstle alt kısımları plastik. Kutunun içinden şarj için usb kablosu, müzik çalan cihaza bağlamak için 90 derece jaklı bir 3,5 – 3,5mm kablosu, 75cm boyunda düz jaklı bir kablo, el kitabı ve 2 de yedek yaka atacı çıkıyor. Kasanın üst kısmındaki + ve – tuşları sesi arttırmaya yada azaltmaya, diğer tuş da açma/kapatma işine yarıyor. Aynı tuşa 2 kere basılınca bir sonraki bass boost moduna geçiliyor.Ancak cihazı açtığınızda mavi ışığın sürekli yanması flat (düz) moduna olduğunu gösteriyor. Bu arada bile 15-16 saat gidebiliyor. Usb kablosunu pc yada telefon şarj cihazınıza bağladığınızda gücü açma tuşundaki led yeşil yanıyorsa şarj tamamdır. Kırmızı yanıp sönüyorsa şarj bitmiştir.

Ses

Flat modunda sese hiçbir ren katmamasıyla bu 40 gramlık amfi iyi bir performans sunuyor. Ancak çoğunlukla iemler için yapıldığından bellidir ki kafaüstü kulaklıklarda çok zorlanıyor. Bass boost ayarları de her birisi bir öncekinden birkaç db fazla bas duymanızı sağlayarak duyduğunuz sesteki basın hakimiyetini arttırıyor.

FiiO-A1

Güç

16 ohm için 78 mW değeri de sadece iemler için tasarlandığını hatırlatıyor.

Son Söz

Modern zamanlarda pek çok akıllı telefonun bunun ölçüsüne güçlü olduğunu düşünürsek, evet mucize yaratmıyor. Ama kattığı ekstra bası müziği bozmadan isteyenler için güzel bir alternatif oluyor. Ayrıca en yeni değil de daha az güçlü biraz eski telefonlar yada giriş seviyesi mp3 playerları olanlar için de iyi bir yükseltme oluyor. Sonuçta basın yanında gain, sahne genişliği ve dinamik de katıyor müziğinize.

Başarılı ve ürünlerine sık sık yer verdiğimiz marka Fiio geçenlerde A1 adındaki mikro amfisini üretti. Ve geçmişteki efsaneleri e5 ile e6 yerine koydu. Ve burada da incelemesi: Malzeme Kalitesi, Özellikler Metal kasalı ve tuşlarla üstle alt kısımları plastik. Kutunun içinden şarj için usb kablosu, müzik çalan cihaza bağlamak için 90 derece jaklı bir 3,5 - 3,5mm kablosu, 75cm boyunda düz jaklı bir kablo, el kitabı ve 2 de yedek yaka atacı çıkıyor. Kasanın üst kısmındaki + ve - tuşları sesi arttırmaya yada azaltmaya, diğer tuş da açma/kapatma işine yarıyor. Aynı tuşa 2 kere basılınca bir sonraki bass boost moduna geçiliyor.Ancak cihazı açtığınızda…

Review Overview

Ses Kalitesi
Tasarım
Malzeme Kalitesi
Fiyat / Performans

Summary : Kimlere Öneririm? Müziğinde ekstra eğlence arayanlara veya eski bir telefonu / mp3 playeri olanlara.

User Rating: 2.9 ( 1 votes)
63

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

9 yorum

 1. Kulakiçi kulaklık için Iphone SE veya Macbook Air’da kullanıması pek gerekli değildir değil mi?

 2. Hocam bu fiio a1i telefona bağlayınca parazit yapıyor. Bunun önüne nasıl geçebilirim?

  • Selamlar,
   Silikon kılıf kullanmayı deneyin. Eğer sonuç alamazsınız maalesef kullandığınız teknolojik ürünlerin RF frekans önleyici donanımına sahip olmadığını üzülerek söylemek isterim.

 3. Merhaba, İphone 6s ve Sennheiser Momentum İn-Ear kullanıyorum. Bu set için bu amfi ya da Fiio K1 düşünüyorum. Bunlardan birini alsam sizce yararı olur mu ve bana başka uygun fiyatlı bir amfi önerebilirmisiniz?

 4. Efendim ben iPod Shuffle 1. Nesil sahibiyim. Brainwavz Delta kulaklıklarımı çok seviyordum fakat bozuldular ve çok da anlamıyorum fakat galiba flat sesleri seviyorum, en hoşuma giden şey enstrümanları ayrı ayrı duyabilmek ve maalesef müzik türü ayrımım pek yok.
  Almak istediğim Beyerdynamic Byron kulaklıklar galiba 23 ohm, 197tl de makul geldi, sizce benim cihaz kaldırabilir mi, kaldıramazsa böyle bir cihaz mı almalıyım? Yoksa kulaklık+amfi kombosu fiyatına benim 1st gen ipod shuffle’a uygun başka bir kulaklık mı bakmalıyım?
  Aslında en mantıklısı cihazı değiştirmek ama çok seviyorum benim müzikçaları.
  Saygılar.

 5. Merhaba cihazın 33 Ohn dirençlere kadar desteklediği konusunda teknik tablosunda denk gelmiştim, doğru mudur? Yeni satın aldım elime daha ulaşmadı ama telefonda veya bilgisayarda müzik dinlerden genel olarak kulaklığın direncine ulaşamayan ses kartları kullandığımı düşünüyorum bu sorunu ufakta olsa çözümler mi acaba cihaz?

 6. shure se215 kullanıyorum müziklerimi ipad veyaz xiaomi mi a1 aracılığıyla tidal’dan hifi kalitesinde dinliyorum fakat tam verim alamadığımı düşünüyorum fiio a1 bunun için uygun cihaz mı?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.