Anasayfa / Fiio

Fiio

Bir Dinleti Buluşması Daha 3

Elimizde bulunan ekipmanlarla yenileri karşılaştırmak ve yenilerini tanımak amacıyla bir dinleti buluşması ayarlamaya karar verdik. Artık buluşma duyurularını facebook sayfamızdan bir hafta önceden duyurmaya başlayacağız. Sizlerle tanışmak, güzel sohbetler etmek ve daha fazla ekipman test etmek hepimiz için faydalı olacaktır. Bu seferki buluşmamızda şu ekipmanlar yer aldı: Audioquest Dragonfly Black Audioquest Dragonfly Red İbasso Audio Dx90 Xduuo X3 Qls Qa-360 ... Devamını Oku »

Fiio Q1 DAC – Amfi İncelemesi

Fiio markası yine yapmış 🙂 Ve eski E12 serisinin üzerine çıkmış. Ortaya da hem DAC hem de AMP olan Fiio Q1 çıkmış. Geçende incelediğim A1 ile beraber en yeni nesil Fiio Amfilerinden. http://www.kulaklik.web.tr/fiio-a1-mikro-amfi-incelemesi/ Teknik Özellikler – Weight 100 g– Dimensions 97mm x 56mm x 13.1mm– Audio Input Micro USB/3.5 mm Jack– Headphone output 3.5 mm stereo jack– Volume Control TOCOS Potentiometer– Bass Boost ... Devamını Oku »

Fiio A1 Mikro Amfi İncelemesi

Başarılı ve ürünlerine sık sık yer verdiğimiz marka Fiio geçenlerde A1 adındaki mikro amfisini üretti. Ve geçmişteki efsaneleri e5 ile e6 yerine koydu. Ve burada da incelemesi: Malzeme Kalitesi, Özellikler Metal kasalı ve tuşlarla üstle alt kısımları plastik. Kutunun içinden şarj için usb kablosu, müzik çalan cihaza bağlamak için 90 derece jaklı bir 3,5 – 3,5mm kablosu, 75cm boyunda düz jaklı bir ... Devamını Oku »

Fiio k5 Docking Station / Amfi İncelemesi

Değişik segmentlerde ürünleri olan Fiio markasının bu yılın başlarında çıkardığı amfi / dock istasyonu (docking station) Fiio k5’i inceliyoruz. Amfimiz alıştığımız Fiio sağlamlığında ve fiyat / performans oranında. Ve eski ağır amfilerin yerine portatif müzik çalarlarla uyum önemli hale geldiği için Fiio da bu trendi yakalamış gibi görünüyor. X1, X3II,  X5II,  X7 ve E17K ile beraber çalışması üzerine 110 dolar fiyatı da ... Devamını Oku »

Fiio EM3 Açık Earbud İncelemesi

Fiio markasını mp3 çalar ve amfileriyle bilirdik. Ama geçen ay piyasaya sürdükleri 14.8mm çapındaki sürücülü ve açık kulaklık modelli earbud Fiio EM3 bir de bu fiyata (10 dolar) olunca tamamdır! diyoruz. 5 dolara o kaliteyi veren Venture Electronics Monk’tan sonra benzer ekolde ama onun eksiklerini kapatmış. http://www.kulaklik.web.tr/venture-electronics-monk-incelemesi/ Artıları Kaliteli ama yumuşak baslar Açık kulaklık, epey ferah Güçlü ve berrak (Monk’a göre) Müzikal ... Devamını Oku »

Fiio M3 İncelemesi / YENİ SANSAKİLLER

Fiio m3, kırmızı beyaz bir kutu içinde geliyor.Kutudan Fiio M3, Usb şarj cihazı, beyaz renk bir kulaklık, 2 adet ekran koruma jelatini, garanti ve kullanma kılavuzu ve Fiio m3’e bağlanan askı aparatı çıkıyor. Fiio m3’ün altında usb şarj yeri, hafıza kartı girişi ile kulaklık girişi yer alıyor. Sol yan tarafta açma/kapama düğmesi; sağ yan tarafta ise kilit düğmesi yer alıyor. Cihazı açtıktan sonra karşımıza müzik menüsü geliyor: En sağdaki üst tuş: Menü ve geri ... Devamını Oku »

FİİO EX1 KULAKLIK İNCELEMESİ/İLK FİİO KULAKLIĞI

  Fiio’nun Dunu Firması ile işbirliğine giderek piyasaya sürdüğü ilk kulakiçi kulaklığı Fiio Ex1. Dunu’nun daha önce çıkardığı Titan 1 modelinin üstünde hafif oynamalar yapılarak, Fiio için Ex1 etiketiyle çıkarılan bir model olmuş diyebiliriz. En büyük fark kabloda. Titan 1, daha kaliteli bir kabloya sahip ama Ex1’in; fiyatının da uygun olması açısından kablosu bir alt kalitede.         ... Devamını Oku »

ÇOKLU Hİ-Fİ MÜZİKÇALAR İNCELEMELERİ PART 1- FİİOLAR-

Merhabalar, hi-fi düzeyinde yüksek ses kalitesine sahip olan çoklu müzikçalar incelemeleri için karşınızdayım. Bu bölümde fiioları inceleyip birbirleri ile karşılaştıracağız. İnceleme bütün bölümler halinde bittiğinde aşağıdaki hi-fi müzikçalarları kapsıyor olacak : Hifiman 801 Hifiman hm603s Qla qa360 İbasso dx50 İbasso dx90 Hidizs Ap100 Astell&Kern AK100ii Fiio x1 Fiio x3 Fiio x3ii Fiio x5 Fiio x5ii Xuelin 770c Sony Zx1 Xdouu ... Devamını Oku »

Fiio m3 Ultra Micro Mp3 Player

Sansa Sandisk Clip’e rakip sitemizde incelemesi bulunan Xduoo x2 ile gelmişti. Bu yetmezmiş gibi Fiio da Xduoo’nun yolunda gidip Clip’in karşısına M3’ü çıkardı. Bakalım bu çakmaktan da küçük mp3 player nasılmış. MSRP,  $55 Memory:  8G ( build in ) Micro SD card: supports up to 64g Output power:  36mW @ 16ohms DAC:  CS42L51 from Cirrus Logic Battery life:  16 hours 55 dolar ... Devamını Oku »

Fiio X5II İncelemesi

Fiio ailesinin en üst seviye olarak nitelendirildiği x5II’ yi denedik. Genel olarak alet yakın çalmayan geniş sahne sunan sıcak bir havaya sahip. Yaptığım bu testi gain=low da yaptım. Cihazın teknik özelliklerinden başlayıp, formatlarına ve ses konusuna bir bakalım. Cihazın teknik özellikleri; Desteklenen formatlar ise; şeklinde. Ailedeki en büyük yapıya sahip olan x5ii güzel traşlanmış metal gövdeye sahip. Kutu içeriği diğer ... Devamını Oku »

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.