Anasayfa / 200-500tl / Fischer Audio – Consonance v2 İncelemesi

Fischer Audio – Consonance v2 İncelemesi

İncelemesini okuyacağınız kulaklık geçmişin efsanelerinden dba-02’yi üretmiş Rus Fischer Audio’nun 2 yıl önce çıkarttıkları Consonance modelinin v2’si. Herşeyden önce turuncu hakimiyeti, metal kasalı sürücüleri ve standarttan daha kalın ve katmanlı kablosuyla göze batıyor.

Kulaklık için İzmirden Umut’a teşekkür ederiz.

Driver: 8 mm Frequency range: 20-20000 Hz Sensitivity: 96 dB Impedance: 16 Ohm Cable: 1.25 m Jack: 3.5 mm

Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği, İzolasyon ve Komfor

Kulaklık turuncu bir kasaya sahip! Diğer 2 rengi de mevcut ama. Siyah ve metal grisi. Kaliteli malzemeleri var, kulaklığın hiçbir parçası oynama – düşme eğiliminde değil. Kablosu yarı sert ve dışarıdan göründüğü üzere katmanlı. Üzerinde telefonlara hitap eden bir kontrol tuşu ve konuşmayı sağlayan mikrofonu var. Bu başarılı. Kutu içeriği olaraksa 3 çift değişik boyda uç, kulaklığın kendisi, taşıma çantası, eski tip cihazlara uyum için adaptör ve bir iki evrak var. İzolasyon konusunda bir kulak içi kulaklık için idare ediyor diyebiliriz. Komfor konusunda hiçbir sorun yok. Müzik çalarken kablolara dokununca gelen kablo sesi de neredeyse yok, ki bu kablonun katmanlı olmasının sonucu olsa gerek.

Ses, Sahne, Netlik, Sibilans

Ses herşeyden önce temiz, çok olmasa da net. Kendini kitlelere sevdirmek için sıkça yapılan “bas hakimiyetine boğma” taktiği yapılmamış ve baslar diğer frekanslara karışmıyor. Sahne bir kulakiçi için geniş. Netlik konusunda bas ve tizler önde olsa ve vokaller biraz acısını çekse de 80/100 alabilir. Sibilans ise yok.

Bas, Mid, Tiz

Basında özellikle mid bass hakimiyeti var, en alttaki kulak titreten baslar yok. Yer yer de “mid bass hump” dediğimiz mid bas kamburunu yaşıyor. Fakat elektronik türlerde duyabileceğiniz gibi, basları hacimli ve vurduğunda hissettiriyor. Middeyse biraz çekiniklik var. Ancak tizler konusunda da baslar gibi davranıp, tam V tipli bir ses sunuyor. Hakkını vermek lazım ama, rock – metal gibi türlerde zilleri açıkça duyuruyor.

Son Söz

Seyahat halinde kullanmak için olabilecek kulaklıklardan bu Consonance v2. Ülkemizde dükkanlardan bulmak imkansız olsa da amazon’dan rahatça alınabilir. Ancak fiyatı bizce ses kalitesine göre biraz pahalı. Ama denemek ve Rus dizaynının keyfini yaşamak isteyenler için tavsiye ederiz.

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.