Anasayfa / Haberler

Haberler

HelloEar ARC Kablosuz Custom Kulaklık

Artık teknolojinin ilerlemesi sayesinde herşeyin kablosuzu yapılabilir hale geldi. Bunlara kulakiçi kulaklıklar da dahildi. AMA Yakın zaman önce duyurulan custom kulaklık HelloEar ARC Kablosuz Custom Kulaklık çok şaşırtacağa benziyor. Sadece aşağıda görebileceğiniz fotoyu çekmekle sizin kulağınıza uygun kalıba konan Arc’a bluetooth özelliği yada gps alıcı yada noise cancelling özelliği de ekleyebiliyorunuz. HelloEar’in amacı sıkıntısız bir şekilde kablosuz ve custom yapıda kulaklıklara ... Devamını Oku »

Mitchell & Johnson: Elektrostatic Audiophile Kulaklıklar

Mitchell & Johnson Elektrostatik Kulaklık Ses çıkaran ekipmanlarda sürücü tipleri vardır. Biri zaten çok kulaklıkta ve hoparlörde gördüğünüz dinamiktir. Kulakiçi kulaklıklar için armatür sürücüler vardır. Konu kafaüstüne gelince herşeyden önce ortodinamikler vardı. Sonra “moving coil” teknik adında dinamik olarak bilinen sürücüler çıktı. Ama yakın zaman önce kimi yüksek seviye hoparlörlerde kullanılan Elektrostatik sürücü teknolojisi kulaklıklara da geldi. Normalde elektrostatik kulaklıkların ... Devamını Oku »

Cardas A8 Kulakiçi Hoparlör Geliyor

Dükkan HiFi markasının http://www.dukkanhifi.com/default.asp bana inceleme için yolladığı kulaklık. Hifi alanında özellikle kablolarıyla bilinen Cardas markasının kulaklık camiasına girişi niteliğindeki çift sürücülü kulakiçi hoparlörü (markanın iddiası ear speaker yani kulak hoparlörü olduğu) Cardas A8 haftaya sitemizde ve incelemede. Normalde bu tip “ağır” markaların ilk önce hifi ile en bağdaşan kafaüstü kulaklık alanına girmiştir. Bakınca (NAD Viso hp50 hala çok iyidir mesela) ... Devamını Oku »

Xduoo X10 ve X10T

Hep f/p ürünler üretmiş Xduoo X2 ve X3’ten sonra yakın zaman önce Xduoo X10 ve X10T’yi duyurdu. Özelliklerine bakarsak dikkat çekici, X10’daki kulaklık çıkışı aynı anda line out – coax – optik çıkış ve T modelindeki balanced kulaklık çıkışı hmmmmm dedirtici. AK mp3 çalarlarındaki çizgileri taşıyan bu dap xduoo x10 oldukça umut vaadedici bence. Ayrıca içerdiği AK4490 ile rockboxa uygunluğunu beyan ediyor. ... Devamını Oku »

Shanling m1 müzik çalar

Hep fiyat performans ürünler üretmiş Çinli marka Shanling önümüzdeki ay gördüğünüz minik mp3 playerı piyasaya sürüyor. Shanling m1 müzik çalar  bakalım nasılmış? Ona eşzamanlı olarak da Fiio markası popüler müzikçaları X1’in devamı olarak XI modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. ______________ Alüminyum kasa, gorilla class ekran, 24 bit çalabilmesi, yazılımsal olsa da DsD desteği, Bluetooth 4 ve APT-X kapasitesi, AK4452 dac çipi ve çok ... Devamını Oku »

Apple iPhone 7 (ve en büyük eksikliği)

Geçen gün birçok kişinin merakla beklediği Apple iphone 7 tanıtıldı. Eski iphone 6’dan ancak çok az ince ve güçlü. Ama bilirsiniz ki Apple akımlara uymaz. Apple akım yaratır. Çok fazla olmasa da kimi yenilikler getiren telefonda bizleri ilgilendiren esas değişiklikse 3.5mm çıkış olmaması! Bu ne anlama gelir? Bu, eski hiçbir kulaklığınızı kullanamayacağınız demektir. Ama telefonun yanında verilen lightning to 3.5mm adaptörü ... Devamını Oku »

Bir Dinleti Buluşması Daha 3

Elimizde bulunan ekipmanlarla yenileri karşılaştırmak ve yenilerini tanımak amacıyla bir dinleti buluşması ayarlamaya karar verdik. Artık buluşma duyurularını facebook sayfamızdan bir hafta önceden duyurmaya başlayacağız. Sizlerle tanışmak, güzel sohbetler etmek ve daha fazla ekipman test etmek hepimiz için faydalı olacaktır. Bu seferki buluşmamızda şu ekipmanlar yer aldı: Audioquest Dragonfly Black Audioquest Dragonfly Red İbasso Audio Dx90 Xduuo X3 Qls Qa-360 ... Devamını Oku »

Bluetooth 5 Geliyor!

Şu an neredeyse tüm cihazlarda olan ve uzun zamandır kulaklıklara da giren Bluetooth teknolojisi artık kendini yeniliyor.  Bluetooth 5 bize mesafe ve enerji verimliliği konusunda 4 kat kadar gelişme sağlayacak. 16 Hazirandaki toplantıda tanıtılacak yeni BT 5, Bluetooth 4’ün desteklediği AptX formatıyla Bluetooth olarak gerçekten iyi ses duyulabilirken ve böylesi bir kulaklığın ses kalitesine şahit olunmuşken http://www.kulaklik.web.tr/pendulumic-stance-s1-incelemesi-bluetooth-kulaklikta-hifi/, daha da kaliteli ses aktarımının ... Devamını Oku »

Küçük Bir Dinleti Buluşması 2

Biraz sohbet biraz müzik biraz da kahve ile yine müziğe aşık olan samimi bir arkadaşımla işsizlik yapıp bir günümüzü ekipmanlara ve müziğe harcadık. Harcadık, Ama harcanmadık! Dolu dolu muhabbet  ve yeni bir amfi deneyimi, jak çoğaltıcı sayesinde aynı anda aynı müzikle kulaklık karşılaştırması, aaa bak ziller benimkinde böyle seninkinde böyle derken harcanan vaktin aslında çok şey kattığını siz de biz ... Devamını Oku »

Z:ero Digital Earphone

Çok yakın zaman önce üretilmiş bu kulakiçi kulaklık, telefonda müzik dinlerken ekstra bir dac / amfi kullanma zorunluluğunu ortadan kaldıracak. Nasıl? DAC / Amfisi kendi içinde!   Yakında sitemizde incelemesi yayınlanacak olan bu Z:Ero, microsd üzerinden bağlanması sebebiyle sadece Android telefonlarda kullanılabilecek. Devamını Oku »

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.