Anasayfa / 0-200tl / Hifiman re-400 İncelemesi
Hifiman re-400 İncelemesi

Hifiman re-400 İncelemesi

Şu an biraz eskimiş bir klasiği inceliyorum. Hifiman re-400 (waterline) Sitede de incelenen he400s gibi bir bombayı çıkarmış Hifiman markasının yıllara dayanan bir kulakiçi kulaklığı.

 

hifiman re-400

Driver: 8.5mm Dynamic with Titanium Diaphragm
Impedance:  32 +/- 3.2 ohm
Sensitivity:  102dB/mW
Rated power:  10mW
Maximum power:  30mW
Frequency response: 15 ~22 KHZ

Cable: 1.35m OFC

 

Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği hifiman re400 box

Kumaş kaplı başlayıp T ayrımından sonra standart plastiğe dönen kablolu. Sürüler hafif metal. Ve y ayrımı da metal. Bu açıdan üzücü. Ama strain relief denen sürücünün altından kablo boyunca uzanan kısım güzel. Sert ve L R ibareleri onun üstüne işlenmiş.

Kutu içeriğiyse zengin. Basit şeffaf ve sert plastikten bir kutusu olsa da içinden iki ayrı poşet halinde çeşitli boy ve fonksiyonda uçlar, üste tutturmaya yarayan klips ve yedek filtreler ile bunları değiştirmeye yarayan bir çubuk çıkıyor.

 

 

 

Ses

İlk farkedebileceğiniz sesteki aydınlık, sahnedeki genişlik ve baslardaki hafif eksiklik. Ama ne karşılığında? Müthiş bir denge, nötrlük ve netlik kazanıyorsunuz. Ve karışık müziklerde de net enstrüman ayrımı kazanıyorsunuz. Bu arada basın şiddetini kutusunun içinden bolca çıkan double flange (çift kat) uçlarla ayarlayadabilirsiniz.  O zaman bundan iyisi şamda kayısı 🙂

Bas, en başta dediğim gibi fazla değil. Haliyle derine de inemiyor. Sadece yeterince ölçüde geliyor. Elektroniğe asla gitmez. Ama örneğin Queen’de çok iyi olur.

Mid, bas olmayınca ortam üst baslar ve midlere kalıyor. Mid önde. Bu açıdan uzun süredir dinlediğim en net, geniş ve derin sahneli, doğal ve enstrümanları rahatça seçtiren kapalı kulakiçi kulaklık bu. Ayrıca örneğin jazzda arka plandan gelen ufak tefek enstrüman vuruşları ve efektleri de duymanızı sağlıyor.

Tiz, tiz çok fazla değil. Ama doğallık için yeter ölçüde var. Gitar sololarında yükseklere çıkıp gitarı “ağlatabiliyor”. Veya canlı kayıtlarında coşkulu seyirci çığlıkları diğer vokalde olduğu gibi önde veriyor. Bu sayede gerçekçiliği de artıyor.

Sonuç

Özellikle tecrübeli kulaklar için çok lezzetli olabilecek bu kulaklığı kulaklık hobisinde olan herkes envanterinde bulundurmalı. Aşırı nötr, temiz sesli ve 59 dolar fiyatlı.

Şu an biraz eskimiş bir klasiği inceliyorum. Hifiman re-400 (waterline) Sitede de incelenen he400s gibi bir bombayı çıkarmış Hifiman markasının yıllara dayanan bir kulakiçi kulaklığı.   Driver: 8.5mm Dynamic with Titanium Diaphragm Impedance:  32 +/- 3.2 ohm Sensitivity:  102dB/mW Rated power:  10mW Maximum power:  30mW Frequency response: 15 ~22 KHZ Cable: 1.35m OFC   Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği  Kumaş kaplı başlayıp T ayrımından sonra standart plastiğe dönen kablolu. Sürüler hafif metal. Ve y ayrımı da metal. Bu açıdan üzücü. Ama strain relief denen sürücünün altından kablo boyunca uzanan kısım güzel. Sert ve L R ibareleri onun üstüne işlenmiş. Kutu içeriğiyse…

Review Overview

Malzeme Kalitesi
Ses Kalitesi
Sonuç

Summary : Kimlere Öneririm? Eğitimli Kulaklara

User Rating: 4.6 ( 2 votes)
88

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Bir yorum

  1. Kulaklık ses özellikleri aynen anlattığınız gibi. Ancak imalat kalitesi yerlerde. 1 yıl içinde temassızlık yapınca firmaya mail attım, bana ücretsiz bir tane yolladılar.

    Ancak 2. üründe inanılmaz şekilde silikonumsu kablo kaplaması kendiliğinden döküldü, çöpe attım çalışır vaziyetteyken, o derece. Bir de kabloları birleştirmek için koydukları alüminyum parça kenarları kablo kaplamasını kesiyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.