Anasayfa / Haberler / İlginç bir müzik projesi: The Sounds of GE

İlginç bir müzik projesi: The Sounds of GE

Müzisyen David Byrne yaklaşık 2 yıl önce yaptığı Playing the Building albümüyle üne kavuştu. Bu albümdeki parçaları devas müzik enstrumanları ile yapılmış müziklerden oluşan bir projenin ürünüydü. David bu projeyi bir adım daha ileri taşıyarak Almanya’da bir fabrikadaki kaynak tabancası, pres makineleri ve asit banyosu yapan çekiç seslerini kaydedip bir senfoni orkestrası haline getirdiler. Bu endüstriyel müzik orkestrasını da Sparks and Heavy Machinery diye adlandırdı.
Bu durum dünyanın önde gelen yenilikçi teknoloji ve inovasyon şirketlerinden biri olan GE (General Electric)’ni dikkatini çekti. DJ Matthew Dear’a benzer bir proje için teklif götürdüler. Matthew GE‘nin New York’ta ki araştırma merkezine giderek uçak motorları, MR tarama cihazları sesi gibi farklı türde 1000’e yakın sample kayıt etti. Ortaya çıkan projeye ise “Drop Science” adı verildi.
Örnek bir müziği beğeninize sunuyoruz..

Hakkında odyofil

Müzik dinlemeyi fazla sevmeyen fakat hi-fi ürünlerin her türlüsüne ilgi duyan(bu özelliğiyle kendisiyle ve hobisiyle çelişen), basshead familyasına mensup, yeni bir kulaklık, player, hoparlör aldığında çocuk gibi sevinen çakma audiophile. 27 sene Eskişehir kalabak suyu tüketmiş ve 9 ay Afganistan havası solumuştur. Son 2 senedir de İstanbul bayırlarını tırmanmaktadır. İki tekerlekli, motor kuvvetiyle hareket eden her türlü aksama ilgi duyar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.