Anasayfa / JVC / JVC Ha-S500 inceleme – Hafif, Şık, Bol Basslı

JVC Ha-S500 inceleme – Hafif, Şık, Bol Basslı

Jvc-HA-S500-incelemeJVC kulaklık sektörünün gizli ama etkili markalarından. Yenilikçi, tasarım çizgisi edinmiş, ürettiği kulaklıklara da bu özelliğini çok güzel yansıtan bir marka. Kafaüstü modelleri içerisinde f/p ürünlerinden biri olarak görülen HA-S500 modeli bu furyanın devamı niteliğinde bir görünüm ve ses rengine sahip. Şimdi biraz detaylara inelim..

Sadece 168gram ağırlığıyla kafaüstü kulaklığın balyoz gibi ağır olmasından nefret eden kesimin hoşuna gidecek kadar hafif. Katlanabilmesi portatifliğinin göstergesi. Malzeme kalitesi ise JVC’ye yakışır düzeyde ve genel hatları itibariyle teknlojik ve şık görünümlü.

Kutu içeriği;
Zahmet edip bir kutu içeriği hazırlamamış JVC, hiçbirşey çıkmaması bizi şaşırttı.

Ses Kalitesi
Kulaklık uzun süreli kullanımdan sonra test ettiğimiz bir kulaklık olduğu için ciddi burn-in sürecinden sonra daha hala bas miktarı yüksek ve net. Hatta abartmış olmuyorum, baslar subwoofer etkisi yaratacak şekilde derinlere iniyor. Bu tarz bas’ları seven dinleyicilerin hoşuna gidecek bir özellik.

Ses
Bas diğer frekanslara pek sızmıyor. Sansa Clip+ta dahi titreten bir bası var. Uzun süre pişince veya çalarsa baslar subwoofer baslığını kaybedip sadece bol ve ağır baslı bir kulaklığa dönüşüyor. Midleri kulaklığın V şeklindeki ses karakterinin de etkisiyle bir miktar geride. Ama mid’ler yerinde sayılır, anormal bir durum yok. Sahnesi geniş-çe.
Tizler’ini birkaç kelimeyle özetleyecek olursam “özel birşey yok”. Bol değil. Sadece yeterli.

Enstruman Ayrımı
Çok teknik parçalarda, çok hızlı veya karışık parçalarda enstruman ayrımı kaçabiliyor. Ama genel olarak ortalama bir değerde.

Sahne ve Derinlik
Sahnesi çok dar değil. Ama çok dar olmayan sahnenin derinliği de fazla değil. Fiyatına bakınca çok normal.

Detay ve İzolasyon
Detaylar konusunda “eh”. Ve mesela klasik müzikte enstrümanlar çok canlı değil. İzolasyonda da eh. Sürücüleri küçük olduğu için kulaküstü ve tüm kulaküstüler gibi (dt1350 istisna) izolasyonda “eh”.

ha-s500

Sonuç
Eğer death metal veya başka benzeri bir türde parçalar dinlemiyorsanız 50 dolar fiyatıyla ÇOK iyi bir kulaklık buldunuz demektir. Tek sıkıntı yurtdışından almak ve bununla bağlantılı bekleme süresi.

Bu kulaklık hakkında soru sormak veya tartışma başlatmak için yazıya tıklayın forumumuza buyrun

Hakkında odyofil

Müzik dinlemeyi fazla sevmeyen fakat hi-fi ürünlerin her türlüsüne ilgi duyan(bu özelliğiyle kendisiyle ve hobisiyle çelişen), basshead familyasına mensup, yeni bir kulaklık, player, hoparlör aldığında çocuk gibi sevinen çakma audiophile. 27 sene Eskişehir kalabak suyu tüketmiş ve 9 ay Afganistan havası solumuştur. Son 2 senedir de İstanbul bayırlarını tırmanmaktadır. İki tekerlekli, motor kuvvetiyle hareket eden her türlü aksama ilgi duyar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.