Anasayfa / Kablosuz / Kablosuz Kulakliklar – Basit Kablosuz Kulaklik Sistemi

Kablosuz Kulakliklar – Basit Kablosuz Kulaklik Sistemi

İlk sistemimiz için sadece 2 parçaya ihtiyaç var.

 

A. Bluetooth özelliği olan bir kulaklık.

 

1234

 

 

Piyasada çok değişik fiyatlara bulmak mümkün. Genelde BT koduyla anılırlar. Bu kablosuz kulakliklar hepsi şarja bağlıdır ama kablolu bağlantı da kabul ederler. Gelişen Bluetooth teknolojisi sayesinde BT4 protokolüyle ses konusunda fiyatına göre başarılı modeller bulmak mümkün. Mesela Meelectronics Airfi2 ( 90 dolar ~ ) veya kulakiçi kulaklık formatında olanlar da mümkün. Bt hoparlörler zaten yaygınca olduğundan o konuya girmiyorum.

B. Bluetooth vericisi olan bir tablet / cep telefonu / bilgisayar / laptop

Artık neredeyse her cihazda olan bluetooth çipiyle kulaklıklarımız arasında bağlantıyı kurup keyfini sürmeye başlayabiliriz. Ama önce kulaklık ile cihazı eşlemeniz lazım. Eşleme dediğim şeyse kulaklıklığı cihaza tanıtmak.

 

Bu komik derecede basit ikiliyle, kulaklığınızla kablosuz müzik dinlemeye adım atabilirsiniz. İyi eğlenceler 🙂

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

2 yorum

  1. kablosuz kulaklarda kablolulara göre ses yüksekliği nasıl oluyor. Mesela cep telefonumda (sony z3 compact) senheiser mx475 kulaklık kullanıyorum ses yükseliği yeterli gelmedi kulaklık amfisi aldım. kablosuz kulaklık aldığımda amfi de kullanamayacağımdan ses yükseklği nasıl olacak acaba?

    • Bu tamamen ve bağlandıgı protokolle (4.1, 4, 3 vb) kulaklığa bağlı. Örneğin dediğiniz durumda ses azken (belli ki telefon o kulaklıgı iyi süremiyor) geçen yıl incelediğimiz Pendulumic Stance S1+ ile bt 4 ile bluetooth yolundan bağlayıp sesi çok yükseltip kulaklarınızı acıtabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.