Anasayfa / Kafaüstü Kulaklıklar

Kafaüstü Kulaklıklar

Ath-W5000 ‘Raffinato’ İncelemesi – Klasik

Kupasına işlenmiş ‘Raffinato’ ibaresiyle duyacağınız sesi size önceden haber veren bir kulaklık Ath-W5000 ‘Raffinato’. 53mm sürücüsü, 6N-OFC+Hi-OFC kablosu ve herşey bir yana haşmetli yapısı da ipucu vermeli. Hiçbir şey yoksa bile sırf buna adanmış amfisi (ayrı satılır) bile hmmmm dedirtecek bir durum. Type: Dynamic, Closed, Circumaural Housing Material: Shima-kokutan Driver Diameter: 53mm Driver Coil Wire: OFC8N Frequency Response: 5 – 45,000Hz Weight: 340g ... Devamını Oku »

Mitchell & Johnson: GL2SE Elektrostatik Kulaklık

Elimde tuttuğum şu kulaklık Mitchell & Johnson Electrostatz GL2SE normalde kimi hoparlörlerde veya Stax gibi kallavi kulaklıklarda bulunan elektrostatik sürücülerin gelişmiş ve daha az güç isteyip daha az yer kaplayan versiyonunu (Electrostatz) kullanan ilk kulaklık. Marka geçen yıl adını Kickstarterdeki kampanyalarıyla duyurdu. Ciddi ilgi toplayan bu kulaklıklar merak da edildi. Merakın bir sonucu da burada 🙂 Frequency Response: 12 to 40,000Hz ... Devamını Oku »

Sennheiser Hd471G Detaylı İncelemesi

Sennheiser HD 471G Detaylı İncelemesi Merhaba arkadaşlar bu yazımızda Sennheiser’ın giriş seviyesinden biraz daha pahalı bir ürünü olan HD 471G modelini inceleyeceğiz.   Kutu ve yanında gelenler: 1 adet HD 471G stereo kulaklık 1 adet 1,4m mikrofonlu ve akıllı kumandalı kablo 1 adet 3,5 mm açılı jak 1 adet 3m 3,5 mm düz jaklı kablo 1 adet 6,3mm çevirici adaptörü 1 ... Devamını Oku »

AKG K551 İncelemesi

Avusturyalı ses sistemleri üreticisi AKG’dan portatif kullanıma yönelik bir kulaklık Akg k551. Yüksek ama makul fiyatı (500tlye bulunabilir), sağlam yapısı, rahat sürülmesi ve mikrofonu bunun kanıtı. Ama aşağıda okuyacağınız tüm özelliklerini düşünürseniz daha önce varolmayan “mobil odyofil” segmentine de yerleşme çabası gözden kaçmıyor. System: Dynamic Design: Closed-back Color: White/silver with blue cable or black/silver with silver cable Frequency range: 12Hz – ... Devamını Oku »

AEC BQ-618 Bluetooth Kafaüstü Kulaklık İncelemesi

AEC BQ-618 bluetooth kafaüstü kulaklık var önümde. Yıllardır artan bluetooth kulaklıklara kafaüstü bir çözüm de bu. Fiyatı ortalama 13 dolarla da, son bluetooth teknolojisi 4.1 değil de 3 desteklemesiyle de acaba nasıl bir sesi olduğunu belli ediyor mu? Bluetooth version: V3.0+EDR Supported profiles: HFP, A2DP, AVRCP Support 3.5 mm stereo audio input Operation Range: 10 meters Play time: up to ... Devamını Oku »

Sennheiser G4me Zero Oyuncu Kulaklıgı İncelemesi

Sennheiser markasının daha önce incelediğimiz müzik odaklı 6-7 modelinden sonra, sıra oyunda ve G4me Zero da markanın oyun kulaklığı alanındaki hamlesi.   Teknik Özellikler Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği, Sürülme, Yalıtım ve Komfor Malzeme çoğunlukla sert plastik. Fakat güçlü duruyor, kulaklık çat çut sesler çıkarmıyor. Pedlerse kulakta rahatlıkla duruyor. Gözlük takılıyken dahi yumuşak kadife malzemeleri sayesinde can yakmıyor. Kupalar açık yapıda ... Devamını Oku »

Marshall Major I İncelemesi

Hep gitar amfileriyle tanınmış Marshall Major (MM) markası uzun süredir kulaklık piyasasına da girmişti. Şimdi önümüzde kafaüstü kulaklıkları Marshall Major var. Yakında bunun 2. versiyonu Marshall Major II incelemesi de gelecek.  Özellikler  Headphones Form Factor Circumaural Headphones Technology dynamic Connectivity Technology Wired Sound Output Mode stereo Frequency Response 20 Hz Sensitivity 99 dB Impedance 32 Ohm Diaphragm 1.6 in Malzeme ... Devamını Oku »

AKG M220 PRO iNCELEMESi / Yeni Seri

    Akg m220 pro; Akg 240 mkii’nin yerine üretilen ve daha gelişmiş bir versiyonu olan bir kafaüstüdür. AkM220 Pro, 50 ohmluk bir Kafaüstü. Fiyatı 80-100 dolar arası değişiyor. 240 gram ağırlığı var. Hafif bir Kafaüstü Akg m220. Standart ve değişebilen üç pinli sağlam bir stok kablosu var. Kablo uzunluğu tam 3 metre. Kutu içinden ayrıca 6,3 mm çevirici jack ... Devamını Oku »

Sennheiser Momentum 2.0 İncelemesi

Oldukça sevilen Sennheiser Momentum modelinin devamı olan Momentum 2 incelememizde. Önceki ile bunun kıyası başka bir yazıda ele alınacak. Kulaklığı bize sağlayan ve tarafsızca incelenmesini isteyen Sennheiser markasına teşekkür ederiz. Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği, Sürülme, Yalıtım ve K0mfor Malzeme olarak bir önceki modeli Momentum gibi hem kulaklık hem de dış kutusu olarak bu da sağlam. Hatta bir öncekine kıyasla daha ... Devamını Oku »

JBL T300A İncelemesi

JBL T300A’yı inceledik Artıları: Hafif ve rahat taşınabilir. Berrak orta frekans sunumu. Çok derine inemeyen ortada kalan alt frekanslar sayesinde çoğu türe uyum sağlayabilme. Kimileri için yakın sahne güzel olabiliyor. Eğlenceli ve dinamik bir sunumu var. Kulağı yormayan bir sunum fakat dinlenmek için müzik dinliyorsanız sizin için uygun değil. Malzeme kalitesi düşük olabilir fakat bu sayede hafif ve rahat taşınabilir ... Devamını Oku »

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.