Anasayfa / 200-500tl / Kinera Seed İncelemesi

Kinera Seed İncelemesi

Daha önce hiç duyulmamış bir markayla beraberiz. KİNERA Herşeyden önce teşekkür ederim zira Türkiye pazarına açılmak isteyen bu firma bunu inceleme için gönderdi Ve şimdi Kinera Seed incelemesi! Ancak herşeye rağmen nötrlüğümü koruyacak ve ne duyuyorsam onu yazacağım. 

İlk olarak SEED’in arkasındaki hikaye:

Önce BD005 varmış. Ama bunun 2. Neslini yapmak amaçlanınca facebook üzerinden fikirler alınıp bu isimde karar kılınmış. Bu ismi seçme nedenleri buradan (Seed = TOHUM) başlayıp piyasa için anlanmlı bir ürüne geliştirmekmiş. İçine teknoloji, tutku ve umutlarını koydukları Seed’in ruhu yaymak arzularıymış.

Kutu İçeriği, Malzeme Kalitesi ve Fit

Basit denebilir. Ve sağlam duran plastik malzeme. Değişik boyda uçlarla facebook telegram grubunun kartı mevcut.
Kablosu burada dikkat çekiyor. Bakır üstüne gümüş kaplı ve sağlam duruyor. Sağ ile sol girişler açıkça belirtilmiş.
Bir de taşıma çantası var en altta. Yanısıra bence güzel hazırlanmış el kitabı da bu sağlam kutunun içinde.

Yukarda sağlam ve plastik demiştim..Ayrıca sürücüler estetik de. Tamam. AMA bu estetiklik ne yazıkki uç takarken elde sabit durmaması pahasına olmuş. Bu düşünülmeliydi.

Fit konusundaysa vahim bir durum var. Ben gibi avaraj kulak ebatlılar için tamam. Ancak eğer kulak boşluğunuz biraz ufaksa bu kulaklık normalden biraz büyük yapısıyla kulağınıza oturmayacaktır. Ayrıca sürücünün üstünde sert çıkıntılar olmadığı için yeni bir tip takarken zorlanabilirsiniz.

Ses

İlk anda farkedebileceğiniz gibi karanlık. Ve sıcak da. Karanlıkla sıcak birleşip yumoş bir ses performansı ortaya koymakta. Aynı zamanda sesinin dağılımı bir V değil, U. Piştikçe karanlık azalıyor.

Bas

Ortalama ve yeterli bir bas var. Baslar fazla derine inemiyor. Herşeye rağmen bassheadler için fena değil. Baslı türler veya şarkılarda gerektiğince gümbür gümbür verebiliyor.

Mid

Üst midler çok güçlü. Ve doğal. Vokalist dibinizde söylüyor gibi. Vede yüksek bir detay seviyesi var. O yüzden vokal odaklı şarkılar dinliyorsanız iyi bir tercih olabilir.

Tiz

Aynı detay seviyesi tize de etkili olmuş. Ama kulaklık tiz odaklı olmadığı için metalik değil. Ve bazen özellikle parlıyor.

Sahne, Netlik

Sahnesi hafif geniş tarafta. Ve çok olmasa da net denebilir.

Son Söz

Gözalıcı kutusu, yüksek estetiği ve ortalamanın üstündeki sesiyle en nihayetinde düşünülebilir bir kulaklık olmuş. Ancak 40-50 dolar arasındaki fiyatı ayrı düşündürücü. Sonraki versiyonlarda daha iyisini bekliyoruz.

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.
Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.