Anasayfa / 0-200tl / Koss KSC75 Clip On Kulaklık İncelemesi
Koss KSC75 Clip On Kulaklık İncelemesi

Koss KSC75 Clip On Kulaklık İncelemesi

Koss markası eskidir ve iyidir, basit ama çok etkili çözümleri vardır. Şimdi de direkt ofis çalışanlarını veya rahat rahat kulaklıkla müzik dinlemeyi hedeflemiş Koss Ksc75 Clip On Kulaklık incelemesi sırada. 30 yaşındaki Porta Pro’dan sonra Koss PortaPro 30 yıllık Efsane! birşeyler beklemek hakkımız değil mi? 🙂

 

15-25,000 Hz 60 ohms 101 dB SPL/1mW
Straight, Dual Entry, 4ft

 

Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği, İzolasyon

Malzemesi kulak bandı ile sürücü arasındaki sert metal tel dışında tamamen plastik. Hoş bunda fazla malzemelik bir durum bulunmamakta. Sadece kulağınıza tutturduğunuz iki kulaklık sürücüsü! Porta pro’nunkiler kullanılmış.

Kutusundan 2 tane minik evrak dışında hiçbirşey çıkmıyor. Şaşırtmıyor.

İzolasyon konusunda da tam bir ofis kulaklığı olduğunu kanıtlıyor bence. Öyle ki iphonedan sesi sonlara yakın yükseltmediğiniz sürece dışardan epey ses alabiliyor. İş arkadaşlarınızı ve ofis ortamını duymak yada duymamak için çift yönlü işe yarayabilir.

Kulaklıkta Porta Pro sürücüleri kullanılmış demiştim da, kulağınızın üstünde nazikçe duran iki tane sürücü gibi düşünün. Müthiş rahat gözlük bile takarken.

koss-ksc75-box

Ses

Fiyatı için efsane sayılan Porta Pro’nun sürücülerinin kullanılmasıyla çok şaşırtan bir ses kalitesi var. Sahne de geniş.

Bas, yapısı itibariyle çok veya derin bir bas beklenmemeli. Ama etrafta çok ses yokken dubsteple yalnız kaldığınızda derin olmayan ve kuru denebilecek baslarıyla kısmen keyili bir dinleme sunuyor.

Mid, vokalin geride olduğunu duymadım. Ama detaylarda kayıplar var ve örneğin normalde duyabileceğiniz bas gitarı duyamayabilirsiniz.

Tiz, tizleri bol. Parçasına göre özellikle ilk ssaatlerinizde rahatsız edebilir. Ama her kulaklıkta olduğu gibi bir süre sonra bu tizler dinecektir. Bol tizler aynı zamanda canlı bir atmosfer de sağlıyor.

Sonuç

Tartışmasız şekilde rahat bir kulaklık arıyorsanız, taç kısmı da hiç olmasın diyorsanız veya ortalama seste kullanıp ofiste size söyleneni de duymak – duyurmak istiyorsanız bu kulaklığa bir şans vermelisiniz. Ses kalitesi olarak sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

2 yorum

  1. Mahir bey rock zircon dışında önerebileceğiniz bass ağırlıklı f/p kulaklık varmı kafamda kz ed9 var siz ne önerirsiniz?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.