Anasayfa / f/p / KZ – Ate İncelemesi
KZ – Ate İncelemesi

KZ – Ate İncelemesi

Çinlilerin birbiri ardında patlattığı kulaklık bombalarında sıra Knowledge Zenith markasının F/p olarak gösterilen 15 dolarlık bir kulakiçi kulaklığı KZ – Ate’ye geldi.

kz ate

Özellikler

Brand Name  KZ
  Model Number  ATE
  Color  Silver, Clear Black
  Cable Length  About 1.3m
  Wearing Type  In-ear
  Product Weight (kg)  24g
Teknik Özellikler
  Conectivity Interface  3.5mm
  Music Style   The American and European pop and rock
  Driver Unit  Moving coil 8.2mm
  Receive Sensitivity  106dB
  Impedance  16Ω
  Frequency Response  15-29000Hz
  Quality Performance
Standards
 CNASL1454
 Microphone  Yes
 Wired Control  Yes

Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği, Yalıtım ve Komfor

 Bolca plastik kullanıldığı görülebilir. Kablosuysa birbirine sarılmış iç kabloların ince silikon bir kılıfa yerleştirilmiş hali ve kalın, sağlam. Kalkan şekilli kutusu içinden sadece 3 çift uç çıkıyor ve M olan orta boylar köpük olarak eklenmiş. Sürücülerdeki sağ – sol ayrımı hem kırmızı – mavi renkle hemde açıkça görülebilen L ve R harfleriyle sağlanmış.
Sürülmesiyse çok rahat.
Yalıtımı güçlü. Komfor derken de; Kulağa yukarıdan döndürülere takılıyor. Büyük ucunu takınca kulağın concha denen boşluğuna tam oturmuyor. Bu anca orta boy veya küçük uçla tam olarak sağlanabiliyor. Ancak köpük kullanmak istemezseniz başka kulaklığınkileri almak zorundasınız.

kz ate hook
KZ Ate

kz ate copper

Ses

Herşeyden önce ciddi bas var! Ve kimi mid frekansı önde tutan kulaklıklar gibi net değil. Vokal ağılıklı parçalarda anlayabilirsiniz. Onun dışında sesinde geri kalan özellikler kısmen başarılı denebilir. Sesi önde, genel olarak sıcak ve karanlık çalıyor.

Baslar dediğim gibi ciddi, çok güçlü. Elektronikseverleri fazlasıyla tatmin edebilir. Ancak sorun şurada ki baslar bolluğu nedeniyle ses rengine de vuruyor, olmadık şarkılar sıcak gelebiliyor.
Midler 5/3 ölçüsünde başarılı, parçada bolca vokal varsa hafif bastırıldığı duyulabilir. Sahip olduğu nispeten az netlikle de birleşince tamamen organik enstrümanlı parçalar için ideal değil.
Tizlerdeyse ara ara duyabildiğim parlamalar dışında özel birşey yok. “Herşey alt tizlerdendir” deyip geçebilirsiniz.

Son Söz

Bas ağırlıklı, orta boy uçlarla ve kulak üstünden takıldığı için sağlam fitli ve ortalamın biraz üzerinde ses kaliteli kulakiçi bir kulaklık için güzel fırsat olacaktır. Aliexpress fiyatı da cabası, 15 dolar 🙂

Çinlilerin birbiri ardında patlattığı kulaklık bombalarında sıra Knowledge Zenith markasının F/p olarak gösterilen 15 dolarlık bir kulakiçi kulaklığı KZ - Ate'ye geldi. Özellikler Brand Name  KZ   Model Number  ATE   Color  Silver, Clear Black   Cable Length  About 1.3m   Wearing Type  In-ear   Product Weight (kg)  24g Teknik Özellikler   Conectivity Interface  3.5mm   Music Style   The American and European pop and rock   Driver Unit  Moving coil 8.2mm   Receive Sensitivity  106dB   Impedance  16Ω   Frequency Response  15-29000Hz   Quality Performance Standards  CNASL1454  Microphone  Yes  Wired Control  Yes Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği, Yalıtım ve Komfor  Bolca plastik kullanıldığı görülebilir. Kablosuysa birbirine sarılmış iç kabloların ince silikon bir kılıfa…

Review Overview

Komfor
Netlik
Fiyat/Performans

Summary : Kimlere Tavsiye Ederim: Bassheadlere

User Rating: 4.8 ( 1 votes)
70

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

3 yorum

  1. Koss ruk 30 mu bu mu peki?

  2. Bu kulaklığı 1 yıl boyunca kullandım. Müzik dinlerken, film izlerken, oyun oynarken vs. İhtiyacımı karşıladığını kesinlikle söyleyebilirim. Benim için en güzel yanı (ve artık diğer kulaklıklarda aradığım) takılış biçimi. Kulaklık takılırken kablosu istten kulağın arkasına atılıyor. Hiç düşmedi kulağımdan, çok iyi oturuyor. Sünger uç benim için kullanışlıydı ve saatlerce kullanımda bile kulağımı ağrıtmıyordu.

    Neden mi geçmiş zamandan bahsediyorum? Kuşaklığı tam 1 yıl boyunca kullandım. Çok çok memnun kaldım. Fakat 1 yıllık ömrünü tamamlayınca önce sol, sonra sağ sürücüler ses vermedi. Pahalı kulaklıklarıma özendiğim kadar özenmedim elbette kullandığım süre boyunca. Fakat kablosunun kulaklığa giren metal kısımdan dolayı o dipten ayrıldığını fark ettim zamanla. Malzeme ömrüyle alakalı birşey. Yrni modellerinde kablo ve bağlantılarına daha çok özenmelerini bekledim, bu sefer KZ ZS3 alacağım. Soketli yapısından dolayı çekincelerim var, ATE gibi hor kullanamayacağım.
    Bu tip kulaklıkları alırken ikişer tane sipariş veririm hep. Kısa zamanda sorun çıkarırsa yedekte tutarım, uzun süreli gidiyorsa ve kulaklığı beğendiysem birini hediye ederim.

    KZ nin mevcut diğer modellerine dair incelemelerinizi beklerim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.