Anasayfa / f/p / KZ HDS1 İncelemesi
KZ HDS1 İncelemesi

KZ HDS1 İncelemesi

Popüler ve yer yer incelediğim KZ markasının mikro sürücülere girme çabası olarak KZ HDS1 karşımızda. Promosyon fiyatı 5 dolardan aldığım bu kulaklık şu an 12 dolara bulunabiliyor. 6 ayrı rengi bulunması da, sağlamlığı da bir tercih nedeni yapıyor. Bakalım detaylarına.

General Specification
  Brand Name  KZ
  Model Number  HDS1
  Color  Blue, Green, Red, Yellow, Silver, White
  Cable Length  1.2m
  Wearing Type  In-ear
 Earplugs Material  Silicone
 Cable Material  TPE
  Product Weight (kg)  10g
Technical Parameters
  Sound Principle  Moving Coil
  Output Audio  HIFI
  Microphone  No
  Speaker Diameter  6Φmm
  Receive Sensitivity  108dB
  Impedance  16Ω
  Frequency Response  6Hz-31kHz
  Distortion  1%

 

Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği

KZ HDS1 Box

Malzeme hafif metal ve 6 ayrı rengi var. Kablosu şeffaf ve kaplanmış, sağlam. Sürücünün arkasında sadece şov için olmayan hava delikleri var. Aynı bir tuzluğa benzemiyor mu? 🙂 Kutusu karton ve kutu içinden sadece yedek uçlar çıkıyor. Arkasında da teknik özellikleri yazıyor.

5 dolar için okey denebilir. Ama şu andaki fiyatı 12 dolar için denemez. Ama sahip olduğu konforu düşününce eh denebilir. Herkesin kulağı iri kasalı kulakiçi kulaklıkları alamaz.

Ses

KZ HDS1Aydınlık, ferah ve geniş. Çok fazla detay yok ve örneğin bas gitar sesinini bas gitar gibi hacimli duyamıyorsunuz ama aydınlık, ferah ve geniş! Bu da o fiyattaki bir kulaklık için güzel.

Bas, elektronikte hacimli ve derine inebiliyor. Rock Zircon ROCK Zircon İncelemesi gibi olmasa da bas severler için güzel. Ancak aynı bas performansını gerçekçilikte gösteremiyor. Örneğin “öyle bas gitar” olmaz dedirtebiliyor.

Mid, sahne genişliği ve ferahlıktan bir puan alıyor bu alanda da. Aynı zamanda genel olarak önde çalması eğlenceyi arttırıyor. Ama bastaki problem bunda da duyulabilir ve “gerçek trompet bu değil!” dedirtebilir 🙂

Tiz, tizleri geçende incelenen VJJB; K4 İncelemesi gibi adeta. Hele bu fiyatta duyulabilenden bir tık daha iyi.

Son Söz

Eğlenceli müzikler dinliyor veya gerçek enstrümanları kullanmayan elektronik tarzda dinliyorsanız, sağlamlık da arıyorsanız bu size uygun olabilir.

Ama eğer beklentiniz doğruluk, asla uygunluk, çözünürlükse ve de jazz / klasik gibi türler dinliyorsanız bu size iyi gitmeyecektir.

Popüler ve yer yer incelediğim KZ markasının mikro sürücülere girme çabası olarak KZ HDS1 karşımızda. Promosyon fiyatı 5 dolardan aldığım bu kulaklık şu an 12 dolara bulunabiliyor. 6 ayrı rengi bulunması da, sağlamlığı da bir tercih nedeni yapıyor. Bakalım detaylarına. General Specification   Brand Name  KZ   Model Number  HDS1   Color  Blue, Green, Red, Yellow, Silver, White   Cable Length  1.2m   Wearing Type  In-ear  Earplugs Material  Silicone  Cable Material  TPE   Product Weight (kg)  10g Technical Parameters   Sound Principle  Moving Coil   Output Audio  HIFI   Microphone  No   Speaker Diameter  6Φmm   Receive Sensitivity  108dB   Impedance  16Ω   Frequency Response…

Review Overview

Malzeme
Ses
Sonuç

Summary : Kimlere Öneririm? Standart dinleyici ve elektronikseverlere

User Rating: 4 ( 1 votes)
80

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

3 yorum

  1. Meraba Rock zircon var elimde, tiz leri pek hoşuma gitmiyor. Sadece elektronik müzik dinliyorum. Bunu alsam mı diye düşünüyorum. Diğerini kardeşime vereceğim. Sizce Bu mü yoksa Rock zircon mü elektronik müzik için tesekkurler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.