Anasayfa / f/p / KZ – ZS1 İncelemesi
KZ – ZS1 İncelemesi

KZ – ZS1 İncelemesi

Yine bir KZ kulaklığı var. Geçmişte incelenen şu modellerden sonra KZ ZS3 İncelemesi; Vahşi GüzellikKZ – HDS1 İncelemesiKZ – Ate İncelemesi Estetik duruşu, bas ağırlığıyla ve ritmi hissettirmesiyle özellikle popçuları tatmin edebilecek çift sürücülü bir kulaklık bu KZ ZS1  Aşağıda detaylarına bakalım:

Technical Parameters
  Connectivity   Wired control
  Conectivity Interface   3.5mm Gilded
  Plug Type   L curved
  Driver Unit   Double unit(8mm midrange/woofer+6.8mm tweeter)
  Receive Sensitivity   98dB±2dB
  Impedance   16Ω
  Frequency Response   15-29000Hz
  Wire core material   6N OFC
  Shell material   ABS+UV
 Wire material   TPE

KZ ZS1

Malzeme Kalitesi

İri bir damla gibi şekillendirilmiş sürücüye kulağa ergonomik şekilde açıyla giren boru (nozzle) kısmı eklenmiş. Bu açıdan şu ana kadar iyi. Fakat çok net görülebilen sürücünün ortasında bulunan iki yarısı arasındaki birleşme çizgisi güvenli durmuyor.

Kablosu standart KZ kablosu renginde değil (en azından Y ayrımından sonra), Y ayrımından sonra siyah ve yeterli kalınlıkta. Kulak kancası kısmıysa kabloya kıyasla kalın ve şekillendirmeye tamamen açık. Sürücülerin ön kısmındaki 3er hava ızgarası da güzel ekleme.

Ses

Sürücülerin üzerlerindeki 3er hava deliği ile sahneden kazanıyor ve kapalı kulaklık için kazanıyor. Ama sahnede derinlik olmaması ve enstrümanlarda çoğu zaman çok da “gerçek” davranmaması ses kalitesini sınırlı yapıyor.

Bas, özellikle ritimler vururken nerdeyse herşeye hakim ve orta frekansların önüne geçiyor. Kendi içinde de  bakarsak alt baslar (sub bass)  güçlü ve Rock Zircondakiler kadar olmasa da kulak titretiyor, mid baslarsa cömert. Ve müzik bas hakimiyetine rağmen oldukça eğlenceli.

Mid, bas yokken fena olmasa da, detaya inip enstrümanlara bakarsanız çoğu zaman o kadar da gerçekçi değil. Bas varken hiç varlık gösteremiyor. Fakat yokken yada “funk” seviyesinde varken müziğin mid ve sahneye dayalı eğlence – sarıcılığı rahatça alınabiliyor.

Tiz, kulaklığın hiçbir özel başarı göstermediği alan. Sadece iş görme ve de eğlenceye katkı sağlama görevinde var. Herhangi bir derinlik yada doku yok.

kz-zs1-interior-iC

Sonuç

Biri tiz biri de bas – mide ayrılmış çift sürücülü bu kulakiçi kulaklık KZ ZS1 eğer ergonomik sorunlar yaşamazsanız (sürücüler biraz iri) ve aradığınız bas ise, bunun yanında “temiz çalsın” da diyor ama basın biraz da olsa mide sızmasını sorun etmiyorsanız 15 dolar civarındaki fiyatıyla sizin için iyi bir kulaklıktır.

Keyifli dinlemeler

Yine bir KZ kulaklığı var. Geçmişte incelenen şu modellerden sonra KZ ZS3 İncelemesi; Vahşi Güzellik, KZ - HDS1 İncelemesi, KZ - Ate İncelemesi Estetik duruşu, bas ağırlığıyla ve ritmi hissettirmesiyle özellikle popçuları tatmin edebilecek çift sürücülü bir kulaklık bu KZ ZS1  Aşağıda detaylarına bakalım: Technical Parameters   Connectivity   Wired control   Conectivity Interface   3.5mm Gilded   Plug Type   L curved   Driver Unit   Double unit(8mm midrange/woofer+6.8mm tweeter)   Receive Sensitivity   98dB±2dB   Impedance   16Ω   Frequency Response   15-29000Hz   Wire core material   6N OFC   Shell material   ABS+UV  Wire material   TPE Malzeme Kalitesi İri bir damla gibi şekillendirilmiş sürücüye kulağa ergonomik şekilde açıyla giren boru (nozzle) kısmı eklenmiş. Bu…

Review Overview

Malzeme
Ses
Toplam

Summary : Kimlere Öneririm? Basheadlere ve genel dinleyicilere

User Rating: 4.38 ( 2 votes)
74

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

3 yorum

 1. Merhabalar,
  Üye olmaya çalıştım ama bir türlü e posta adresime kayıt formu gelmedi. O yüzden buradan yazıyorum, kusura bakmayın.

  Ben genellikle alternatif metal ve caz müzik dinliyorum. Bas seslerden hoşlanmakla beraber her şeyin önüne geçmesini de istemiyorum. Yani dengeli bir vokal – tiz – bas üçlüsünü arıyorum. Sesi de yüksek olursa daha iyi olur tabi.
  100 – 200 TL fiyat aralığında metal ve caz (+bas) seven bana önerebileceğiniz kaliteli bir kulak içi kulaklık var mı? Samsung telefonumun kulaklığından artık sıkıldım ve bir müziksever olarak müziği kaliteli dinlemek istiyorum.

  Şimdiden size teşekkürlerimi sunarım. Cevabınızı beklemekteyim.
  İyi geceler dilerim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.