Anasayfa / f/p / KZ ZS3 İncelemesi – Vahşi Güzellik
KZ ZS3 İncelemesi – Vahşi Güzellik

KZ ZS3 İncelemesi – Vahşi Güzellik

Tam gaz yeni modeller çıkaran KZ markasının son zamanlara merak saldığı kancalı kulaklıklardan KZ ZS3 inceliyorum. Herşeyden önce not etmeliyim ki son derece estetik ve agresif bir duruşu var.

Headphone Style General , In-Ear , Ear-hook
Connection Wired , 3.5mm
Cable Length 130cm
SNR 106dB/mW
Sensitivity 98dB±2dB
Remote Yes
With Microphone Built-in
Driver Unit 6.8MM
Frequency Response 20-45000Hz
Impedance 18ohm
Channels 2.0
Connector 3.5mm

Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği

Kablosu klasik KZ kabloları gibi organik görünüşte değil ve daha kalın, sert. Koyu gri renkte. Sürücü tarafında 2 pinle bitiyor, diğer tarafta da L tipinde bir jak. Sürücülerse nubuk gibi, dokununca yumuşak. Ve sağ sol ayrımını çok kolaylaştıran beyaz el yazısıyla left ve right yazıyor. Aynı zamanda ayrılabiliyorlar. Ha kablonun sökülebilmesi avantaj olsa da arayışınız daha kaliteli sesse bu fiyattaki bir kulaklık için onun en az 2-3 katını sadece kabloya vermek? Tartışılır.

Kutu içeriği manasında basit. Zaten ufacık kutusundan sadece değişik boyda uçlar ve sürücüler ile kablosu ayrılmış halde çıkıyor.

KZ Zs3 box

Ses

Görünüşün yanıltıcı olabileceğini kanıtlar halde bir sesi var. Gerçekçi de, örneğin bas gitar bas gitara benziyor 🙂 Özellikle odyofil ve genel dinleyiciye de hitap eden sesi asla keskin veya kaba değil. Kolay da sürülebiliyor. Enstrüman ayrımı da tatmin edici. Sahneyse kayda göre epey genişleyebiliyor (modern stüdyo kayıtlarında değil ama funk veya acid jazz veya klasik performanslarda gayet iyi)

Bas, sakin güçlü ve diğer frekansların önüne geçmiyor. Ama tüm bas hacminin yanında hafif bir mid bass kamburu var. Geniş sahnesi ve hacimli baslarıyla çok derine inememesini ve kamburunu affettiriyor.

Mid, orkestral müziklerde oldukça tatmin edici. Bu manada tam bir odyofil kulaklık gibi davranıp derine ve sağa sola geniş sahne, yükselebilen tizler sunuyor. Örneğin Queen’in Royal Philharmonic Orchestra tarafından yorumlandığı kayıtlarda grubunun tüm enstrümanlarını ve onlar kadar net – belirgin olmasa da tüm orkestrayı duymak mümkün.

Tiz, yükselebilmesine rağmen asla yormuyor ve “işini bilip” kayda sadık kalıyor.

Son Söz

Hem odyofil hem de aşırı bas aramayan standart dinleyiciye hitap eden bu saldırgan görünümlü kuzu ile ürettiği coşkun sesin zevkini yaşayabilirsiniz. AmaRoyal Philharmonic Orchestra ile de kollarınızı kavuşturup tüm salonu uzaktan dinleyebilirsiniz. En azından bu türlere giden yolda iyi bir ilk adım olacaktır. Değişebilen kablosu ile de uzun süre dayanacaktır.

Tam gaz yeni modeller çıkaran KZ markasının son zamanlara merak saldığı kancalı kulaklıklardan KZ ZS3 inceliyorum. Herşeyden önce not etmeliyim ki son derece estetik ve agresif bir duruşu var. Headphone Style General , In-Ear , Ear-hook Connection Wired , 3.5mm Cable Length 130cm SNR 106dB/mW Sensitivity 98dB±2dB Remote Yes With Microphone Built-in Driver Unit 6.8MM Frequency Response 20-45000Hz Impedance 18ohm Channels 2.0 Connector 3.5mm Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği Kablosu klasik KZ kabloları gibi organik görünüşte değil ve daha kalın, sert. Koyu gri renkte. Sürücü tarafında 2 pinle bitiyor, diğer tarafta da L tipinde bir jak. Sürücülerse nubuk gibi, dokununca yumuşak. Ve sağ sol ayrımını çok kolaylaştıran beyaz…

Review Overview

Malzeme
Ses
Sonuç

Summary : Kime Öneririm? Genel Dinleyiciye ve yeni başlayan Odyofillere

User Rating: 3.89 ( 7 votes)
87

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

14 yorum

 1. Klas bu ya 🙂 Sesi de öyle ağır mı hafif mi?

 2. Fiio x3ii için önerirmisiniz?
  (uyku öncesi, gipsy kings ve türevleri için)

 3. 30-40 lira arası önerirmisiniz bu kulaklığı daha iyisi varmıdır ? Her tarz müziği dinlerim basslar çok baskın olmasın orta ayarda olsun rahatsız etmesin istiyorum. Teşekkürler siteyi beğendim.

 4. Merhaba kz zst ile bu kz zs3 arasında kaldım bass olsun istiyorum ama sesler de karışmasın bütçem biraz düşük zst yi almak isterim ama bass diğer sesleri karıştırıyor biraz demissiniz sizce hangisin; almalıyım bass önemli 😀

  • Merhaba. ZST nispeten dengeli ama tam değil, sesinde baslar bir tık öndedir. Karıştırmanın baslarla alakası yoktur. Müziğin karışık yerlerinde daha çok mid tarafında gerçekleşmektedir.

 5. Peki aralarında bariz bir fark var mi netlik açısından mesela basslarda zst diğer çok arka planlı seslerde dolu müziklerde zs3 gibi

 6. Einsear T2 hakkında ne düşünüyorsunuz?

 7. Rock zircon a göre nasıl sizce ?

 8. ergonomi açısından hiç rahat değil kulağımı acıtıyor. kablonun ucundaki plastik kaplamaları kesmek çözüm olur mu sizce?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.