Anasayfa / 200-500tl / Marshall Major I İncelemesi

Marshall Major I İncelemesi

Hep gitar amfileriyle tanınmış Marshall Major (MM) markası uzun süredir kulaklık piyasasına da girmişti. Şimdi önümüzde kafaüstü kulaklıkları Marshall Major var. Yakında bunun 2. versiyonu Marshall Major II incelemesi de gelecek.

marshall-major-I

 Özellikler

 Headphones Form Factor Circumaural
Headphones Technology dynamic
Connectivity Technology Wired
Sound Output Mode stereo
Frequency Response 20 Hz
Sensitivity 99 dB
Impedance 32 Ohm
Diaphragm 1.6 in

Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği, Yalıtım ve Komfor

 İçinde davulcu Jim Marshallın imzasının olduğu kulaklık tacı, Marshall amfileri dokusundaki kupaları ve metalle sarılmış jakıyle gerçekten güzel bir parça elinizde. Kutu içeriğiyse basit. Kulaklık, 6.3mm dönüştürücü ve el kitabı. Kablosuysa kısmen profesyonel kullanım için şekillenmiş, gerektiğinde uzamasını sağlayan kıvrımlı yapısı var. Üzerinde ayrıca Android yada ios telefonlarda işleyen bir kumanda modülü de var.
Yalıtım güçlü bir yanı, dışarıdan fazla ses duyurmaması ve adeta “noise cancellation” teknolojisi varmış gibi davranması artı puanlar. On ear (kulaküstü) bir kulaklıktan bunu duymak güzel.
Komfor ise ne yazıkki kulağı normalden biraz fazla ısıtması nedeniyle biraz sıkıntılı.

Ses

Ferah sahneli bir kulaklık. Dışarıdan az ses alması verdiği müziğe odaklanmayı kolaylaştırıyor. Biraz dengeli (basının zayıf kalması dışında) ve iyi çalmak, çekingen olmamak için biraz güç istiyor. Kulaklığın mid ve tiz odağı ona yararlar sağlıyor.

Bas en zayıf noktası. Derine inmiyor. Dubstep, RnB, hiphop gibi türlerde çok iyi değil. Davullar bekleyebildiğiniz ölçüde sert vurmuyor.
Midde ise başarılı, enstrüman ayrımı en iyi olmasa da iyi. Vokaller önde duyulabiliyor.
Tiz ise şaşırtıcı ölçüde performans gösterdiği bir diğer alan. Normalde bunu açık kulaklıklardan bekleyebilirsiniz.

marshall_headphones major I

Son Söz

Şık, nispeten dengeli, ferah sahneli bir kafaüstü istiyor ve önceliğiniz bası özellikle isteyen elektronik türler veya R&B değilse tavsiye edebiliriz.

Hep gitar amfileriyle tanınmış Marshall Major (MM) markası uzun süredir kulaklık piyasasına da girmişti. Şimdi önümüzde kafaüstü kulaklıkları Marshall Major var. Yakında bunun 2. versiyonu Marshall Major II incelemesi de gelecek.  Özellikler  Headphones Form Factor Circumaural Headphones Technology dynamic Connectivity Technology Wired Sound Output Mode stereo Frequency Response 20 Hz Sensitivity 99 dB Impedance 32 Ohm Diaphragm 1.6 in Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği, Yalıtım ve Komfor  İçinde davulcu Jim Marshallın imzasının olduğu kulaklık tacı, Marshall amfileri dokusundaki kupaları ve metalle sarılmış jakıyle gerçekten güzel bir parça elinizde. Kutu içeriğiyse basit. Kulaklık, 6.3mm dönüştürücü ve el kitabı. Kablosuysa kısmen profesyonel kullanım…

Review Overview

Komfor
Netlik
Fiyat/Performans

Summary : Kimlere Tavsiye Ederim: Genel Dinleyiciye

User Rating: 3.2 ( 2 votes)
72

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.