Anasayfa / Kulakiçi Kulaklıklar / MEElectronics A151p İncelemesi – Ucuz ve F/P Bir iem Daha

MEElectronics A151p İncelemesi – Ucuz ve F/P Bir iem Daha

Bir çok düşük – orta seviye ürün çıkarmış ama hep belirli bir kaliteyi korumuş bir Amerikan markası var önümüzde. MEElectronics. Kulaklığımız da tam yaza uygun bir kulakiçi kulaklık A151P. Bu marka buralarda nerdeyse hiç görmediğimiz bir markadır. Bakalım ne yapmışlar?

MEElectronics A151p box

MALZEME KALİTESİ

Küçük bir sürücüye sahip kulaklığımızın kablosu da Monitör kulaklıklar üreten Westone tipinde Double Helix denen sarmal tipte. Bu sayede kablosu için sağlam denebilir. Y ayrımıysa üzerinde çalışılmış belli olacak şekilde kaliteli. Jakıysa üzerinde kulaklığın modelini barındırıyor ve sürücüsü gibi oldukça basit. Bu arada kablosu çıkmıyor.

MEElectronics A151p y split

SES

Ses konusuna gelmeden evel belirtmeliyiz ki iyi bir fit için ve sesli tam potansiyelinde duymak için biraz güçle kulağınızın içine doğru ittirmeniz lazım. İttirdiniz mi? Evet başlayabiliriz o zaman 🙂

Ses konusu A151P ve ipad air 2 ikilisiyle yazılmıştır. Özellikle güçlü bir kaynak olmadığı için sonuçlar yol gösterebilir.

Genel ses karakteri sert, karanlık ve dengeli. Özellikle yüksek seslere çıkabilmesi ve kontrolü kaybetmemesi bu fiyat için başarısı. Aynı zamanda nispeten analitik, eğlence odaklı değil.

  • Sesi Hakkında Detay
Baslar ne çok fazla yada nede çok detaylı. Sert ve kontrollü. Elektronik türlerde bas gereken yerlerde biraz eksik kalıyor. Yapısı dinamik değil Balanced Armature olduğu için normal. Midlerse iyi netliğinden faydalanıyor. Tizlerse detaylı. Parlamıyor ve sibilans yok.

Sonuç itibariyle Armatüre başlamak için fena bir kulaklık değil. Alıp önce, biraz pişmesine izin verin ve tizler yatışsın. Ayrıca kulağa takarken iyice ittirin ki tam otursun ve halihazırda az olan bası duyabilin.

 

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Bir yorum

  1. Teşekkürler Mahir Hocam . kulağına sağlık , emeğine bereket 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.