Anasayfa / Elektrostatik / Mitchell & Johnson: Elektrostatic Audiophile Kulaklıklar
Mitchell & Johnson: Elektrostatic Audiophile Kulaklıklar

Mitchell & Johnson: Elektrostatic Audiophile Kulaklıklar

Mitchell & Johnson Elektrostatik Kulaklık

Ses çıkaran ekipmanlarda sürücü tipleri vardır. Biri zaten çok kulaklıkta ve hoparlörde gördüğünüz dinamiktir. Kulakiçi kulaklıklar için armatür sürücüler vardır.

Konu kafaüstüne gelince herşeyden önce ortodinamikler vardı. Sonra “moving coil” teknik adında dinamik olarak bilinen sürücüler çıktı. Ama yakın zaman önce kimi yüksek seviye hoparlörlerde kullanılan Elektrostatik sürücü teknolojisi kulaklıklara da geldi.

Normalde elektrostatik kulaklıkların çalması için büyük güç gerekir. O yüzdendir ki tüm Stax kulaklıkların kendi amfileri de bulunur. Fakat Electrostatz diye anılan teknolojiyi kullanıp da elektrostatik kulaklıkların en büyük iki dezavantajı olan fiyat ve portatiflik yoksunluğunu çok büyük güce ihtiyaç olmadan da halletmiş görünüyorlar.

Geçen gün elime ulan kulaklıklar Mitchell & Johnson markasının ürettiği GL2 SE ve MJ1 Electrostatic kafaüstü kulaklıklar.

 

Şirketin CEOsu Paul Mitchell şöyle diyor: “Electrostatz kulaklık sürücü dizaynındaki uzun yıllardır en büyük gelişmedir. Ve elektrostatiği dinamikle birleştirip iki tarafın da en iyi özelliklerini almayı başardık. Elektrostatiğin berraklığı ve dinamiğin bas gücü!

 

mitchell-johnson-electrostatic-headphones

İlerleyen günlerde hepsi incelenip gelecek sorular yanıtlanacaktır.

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.