Anasayfa / 1000tl+ / Musiland Monitor 06 MX İncelemesi

Musiland Monitor 06 MX İncelemesi

Yıllardır dac ve amfi üreten Musiland markasının ilk mp3 çalar girişimine daha yakından bakalım. Bu arada cihazı bize ulaştıran Yasin beye teşekkür ederiz.

Musiland-Monitor-06-MX-Sound-Card-PC-HiFi-USB-DAC-32Bit-384KHz-PCM1798-DSD-digital-output

Teknik Özellikler

-Analog output Dynamic range (D / A): 120dB Signal to noise ratio (D / A): 120dB Total harmonic distortion (D / A): 0.003% Frequency response (20Hz ~ 20KHz): +-0.1dB Line Output Level : 2V rms Line Output impedance : 10KΩ Headphone output power : 2x100mW/RL = 300Ω -Digital Output Dynamic range : 140dB SNR (A -weighted ): 140dB Total harmonic distortion: 0.0001% Frequency response (20Hz ~ 20KHz): +-0dB – Other Input Interface : USB2.0 or USB3.0, voltage greater than 4.5V, current greater than 500mA Power consumption : ≤ 2.5W Color: Black Body Material: Aluminum Dimensions ( housing ): 125x71x25 (mm) Weight: 210g

Malzeme Kalitesi, Dizayn, Kullanım

Malzeme olarak kutudan çıkan usb 3.0 kablo dışında hiçbirşey yok. Dizayn da temel olarak biraz iri bir kibrit kutusu gibi. Ancak oldukça sağlam bir kutu. Evladiyelik denen tipte. Üzerinde sadece güç için usb B girişi, 2 tane rca girişi, 6.3mm ve 3.5mm kulaklık çıkışları, mulink çıkışı ve kullanımını test edemediğimiz tekil bir rca çıkışı var. Bu arada cihazın kendi hafızası yok, içine taktiğiniz microsd kartın hafızasını çalıyor.
Usb girişinden güç alıp (power tuşuna 2 saniye basıp mod değiştirip) DAC fonksiyonunu aktive edebilirsiniz. Veya cihazın arkasındaki pil bölümünü yıldız tornavida ile açıp 4 tane yeniden şarj edilebilir pille de sıfır dip sesinde keyfini yaşayabilirsiniz. Bu durumda tam olarak tanışabilir olması da cabası.
Ancak itiraf etmeliyiz ki kontrollerine alışmak çok kolay değil ve manuali de Çince. Yeni epey deneme yanılma yapmak zorundasınız. Ayrıca çalarken ara ara gelen “pıt” sesleri de var. Ama bu bizce büyük bir eksi değil, yazılım güncellemesiyle düzeltilir.

Musiland-Monitor-06-MX-Sound-Card-PC-HiFi-USB-DAC-32Bit-384KHz-PCM1798-DSD-digital-output

Ses

32Bit/384kHz çalabilen bir mp3 player bu! Yani o çok da güzel olmayan kasanın altında büyük güç barındırıyor. Yanıra dsd de çalabiliyor. Wav, FLAC, APE, mp3 çalabilmesi de iki alt klasöre kadar inebilmesi hanesine artı puan olarak yazılıyor.
600 ohma kadar kulaklık bağlayabilme, 120dB seviyesine ulaşabilen sesi ve 2v çıkış gücüyle de iyice göz dolduruyor.

Üzerindeki mu-bass tuşuna basıp büyük bir bas artışını aktive etmeseniz dahi, baslı denebilecek bir ses performansı var. Yanısıra karanlık ve sahnesi çok geniş değil. Kasasının ciddiyeti sesine de vurmuş olmalı.

Son Söz

Ekransız mp3 playerler herkesin harcı değil tamam. Ama Musiland Monitor 06 MX portatif kullanıma izin vermesinin yanısıra çeşitli masaüstü audio ekipmanlarına bağlanıp iş görebilmesi ve DAC/AMP olabilmesiyle de alkışı hakediyor.
Silver Medal

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.