Anasayfa / Kafaüstü Kulaklıklar / NAD Viso hp50 İncelemesi

NAD Viso hp50 İncelemesi

NAD adını daha çok amfilerde duyardık. Ancak geçen yıl el attıkları kulaklık sektöründe de amfiler kadar iyi işler çıkarmışa benziyorlar.

Bu kulaklık hareketlerinin 2. kulaklığı Viso hp50 bizlerle 🙂

 

Project-NAD-VISO-HP50

 

Şekil olarak artık alıştığımız piano black kaplı dikdörtgen kupalar var. Kulağı çok iyi kapatıyor pedleri. Uzun dinlemelerde dahi sıkıntı çıkarmıyor.
Kablo olaraksa dikdörtgen şerit kullanmışlar. Modern bir dokunuş. Kutusu içindeki diğer iphone uyumlu kumandalı kablosu da öyle. Toplam olarak işçilik çok kaliteli. Zaten az parçası varken, hiçbir parçası yerinden oynamıyor. Bütün kutu içeriği aşağıda.

nad_viso_hp50_access

Ses olaraksa:

Karşılaştığımız en hassas kulaklık. Öyle ki çok sevilen ve dx50ye göre hiss sorununu büyük oranda çözdüğü söylenen dx90’ın aslında o kadar da çözmediğini gördük. Veya bize inceleme için gelen ve “hiss sorununu çözdüğü” iddia edilmiş amfinin aslında sorunun tam olarak çözülmediğini gördük. Kullanıcılara gelinceyse, müziğinizdeki ufak detayları dahi duyabileceğiniz ve “laid back” yani rahat bir dinleme tecrübesi sizi bekliyor demektir. Yeter ki kayıt olarak kaliteli olsun müzikleriniz.

Bas konusunda çok derine inmiyor. Ancak kalitesi ortalamadan epey yüksek. Azıcık da olsa boomy diyebileceğimiz bir bas karakteri var. Yurtdışında ufak modlarla bu aşılabiliyor.

Midleri en iyi olduğu konu bizce. Yüksek detay ve geniş sahnesiyle birleşince billur gibi açık seçik herşey. O yüzden de çoğunlukla doğal enstrümanlı türlere iyi gidiyor. Elektronikler ve dubstepde o kadar iyi değil.

Tizlerdeyse kötü değil. Zillerin vurulduktan sonraki titreşimlerini çok net alamazsınız ama odaklanırsanız her tiz vuruşunu kaçırmadan duyabilirsiniz.

Amp tepkisi:

Kulaklığın teknik özellikler şöyle Max Power Input: 30mW Max. Imp: 32 Ohms Bundan anlıyoruz hem sürmesi kolay, hem de amfinin verdiği gücü zaten alamaz.

 

Sonuç

Yurtdışında 14 ödül almış ve 250 dolara yurtdışından veya 1000tl’ye yakın olarak distribütöründen alabileceğiniz bu şık ve rahat kulaklık her gün dinlediğiniz k512, v55 ve bilimum başka giriş seviyesi bol baslı kulaklığı bırakıp bir üst aşamaya çıkmak için iyi olacaktır.

Bu kulaklık hakkında soru sormak veya tartışma başlatmak için yazıya tıklayın forumumuza buyrun

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

2 yorum

  1. Kulaklik cok basarili ve iyi sesli gibi duruyor. Ne dersiniz?

  2. Benim bu kulaklıkta en sevdiğim özellik kablonun hem sağdan hemde soldan takılabilmesi. Sol elle bir iş yaparken veya solaklar için kulaklık kablosunun sağ tarafından gelmesi çok büyük kolaylık sağlıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.