Anasayfa / Haberler / Neoh 3D kickstarter’dan yardım bekliyor (Ses’in sanal gerçekliği)

Neoh 3D kickstarter’dan yardım bekliyor (Ses’in sanal gerçekliği)

Neoh 3d
Neoh 3d 3d ses için projesini kickstar’a sunda. Kickstarter ABD de kar amacı gütmeden projesi olan firmaların bağış topladığı bir site. Müzik dinlemekten öte film izlemek ve oyuncular için dikkat çekici.

Şirketin çalışmaları kafanızın etrafını saran 7+1 ses sistemini canlandırmak yönünde. Bu deneyimin şuan piyasada olan tüm çok kanallı kulaklıklardan daha gerçekçi olacağı yönünde. Kafanızın hareketlerini izleyen sensörlerin olduğu kulaklık, sağa sola yada ileri geri gittiğinizde, sanal olarak oluşturulan hopörlörlere yaklaşma ve uzaklaşma şeklinde etki oluşturmakta. Buda gerçekçiliği hat safhaya ulaştırıyor. Bluetooth ile bağlantı sağlayan kulaklık birde yardımcı uygulamaya ihtiyaç duyuyor. 18 saatlik pil ömrü bulunmakta.

199 dolar destekle seri üretimi geçtiğinden bir tane hediye alabilirsiniz. Şuan 36.000 dolar sermaye toplayan şirket, sürenin sonuna kadar 80.000 dolara ulaşırsa seri üretime geçicek. Bakalım gelecekte böyle bir teknoloji bizimle olucak mı?

Hakkında atc

Müzikten öte mükemmel tınıyı arayan.Fotoğraf çekme sevdalısı ve boş vaktinde (artık ne kadar kalırsa :D) radyo kontrollü bilumum uçan aletlerle uğraşan er kişi.

Bir yorum

  1. Mustafa Yavaş

    Çok enteresan ve çok ilgi çekici bir audio teknolojisi geliyor sanırım , paylaşım için çok teşekkürler 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.