Anasayfa / Kablosuz / Pendulumic Stance S1+ İncelemesi – Bluetooth HiFi!

Pendulumic Stance S1+ İncelemesi – Bluetooth HiFi!

Bluetooth teknolojisiyle çalışan kulaklıklara kulaklık camiası hep mesafeliydi. Zira kablosuz aktarımın ses kalitesinde ciddi kayba yol açtığı görülürdü. Cansız enstrümanlar, sığ bir sahne, monoton bir tecrübe ve zırt pırt biten şarj…En azından Pendulumic Stance S1+‘a kadar.

Pendulumic Stance S1+

Bu 500 çift kulak incelenip analiz edilip 3d model üzerinden dizaynı yapılan baştan aşağı mühendislik harikası kulaklık size normal kulaklıklarda dahi her zaman bulunmayan bir rahatlık sunuyor. Aynı kulaklık üzerinde kablosuz, kablolu amfili ve kablolu amfisiz kullanımı birleştiriyor. Yanısıra gelen telefon aramalarını da cevaplamanızı sağlıyor.

img3

 

Bluetooth® version 4.0 with aptX®
Driver diameter 40 mm (1.6in)
Frequency response 10Hz – 22kHz with aptX® enhancement
Sound pressure level (SPL) 121dB (1 kHz / 1 Vrms)
Impedance 32Ω
External battery 2 x AAA Batteries (Alkaline recommended)*
Wireless playback duration up to 30 hours (with external AAA batteries)
Wireless operating range up to 50 feet (15m)
Weight 11oz (310g) (without cables or accessories)
Measurements Ear Cup Diameter – 70mm (2.7in)

Pendulumic Stance S1+

Nasıl becermişlerse, Bluetooth ile dahi hiç ummayacağınız kadar geniş, canlı, dinamik ve müzikal bir ses duyabilirsiniz bununla. Ayrıca kablolu da bağlayabilirsiniz. 30 saat giden şarjı yanında bir kupasını açıp içine iki tane AAA pil takarak 12 saat daha kazanabiliriniz.

Üreticinin dediği gibi “Kablosuz Özgürlük Hiç Bu Kadar İyi Ses Vermemişti”

Peki bizi ilgilendiren konu, sesi nasıl? Buna bakarken kendi içindeki amfiye hiç girmeyeceğim. Esas ilgilendiren kısım Bluetooth ile müzik.

Hafif sıcak, geniş, Bluetooth için özellikle tizler detaylı, Klasik müzikte dahi oldukça müzikal ve doğru; uzakta bir sahne, Dubstepte baslar çok derine inmiyor ama hacimli ve enerjik, Blues ve Ska Blues’ta ritim ve vokallerle organik enstrümanlar önde ve net. Post Rock’ta canlı 3 kere dinlediğim bir grubu sahnede yeniden oluşturmakta NAD Viso hp50 kadar başarılı olmasa da, Bluetooth bu; henüz tam olmadı. Ayrıca nadiren boomy (şişkin) bir karaktere bürünüp (mid frekansta) olması gerektiğinden daha fazla uzatabiliyor, şişirebiliyor

Eğer basshead değilseniz veya efsanevi etymotic 4p veya hifiman  re0 / re-zero sesi aramıyorsanız bluetooth modunda dahi sizi oldukça memnun edebilecek kafaüstü bir kulaklık bu.  Havaların çok sıcak olmadığı şu günlerde BT ve kaliteli müzik için çok iyi bir tercih olur! Sıfırlarını 200 dolara bulabilirsiniz.

Bu kulaklık hakkında soru sormak veya tartışma başlatmak için yazıya tıklayın forumumuza buyrun

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.