Anasayfa / Kafaüstü Kulaklıklar / Philips SHP9500 İncelemesi – Fiyatından Öte Kulaklık

Philips SHP9500 İncelemesi – Fiyatından Öte Kulaklık

Amerikada 55 dolara kadar bulunabilen bu güzelliği, abisi geçende incelenen x2 gibi Philips Fidelio X2 İncelemesi; Kara Şovalye selamlamak istiyorum. Fiyatı için oldukça az eksi noktası bulunan bu 50mm açık sürücülü siyah gri güzelliğe beraber bakalım.

Acoustic system: Open Impedance: 32 ohm Maximum power input: 200 mW Sensitivity: 101 dB Speaker diameter: 50 mm Frequency response: 12 – 35 000 Hz

Philips Shp9500

Malzeme Kalitesi

Yumuşak ve kulağınızı saran pedler, üzerinde kocaman L ve R yazan kupalar, sağlam bir yapı, katlanıp çantaya tıkılamayan gövde, değişebilir kablo ve çift katlı kafa bandı sistemiyle (değişen kabloyla da birleşince) uzun yıllar dayanıklık. Philips bu yeni kulaklıklarda dersini iyi çalışmış demek istiyorum.

Ses

Burada da yer verdiğimiz en yakın rakibine göre ses sıcak ve sahne daha ferah, 3d’ye yakın. 50 saate yakın çaldıktan sonra tizlerde bazen oluşabilen tizlik kalmıyor. Ve seste sertlikten ziyade, köşeler yuvarlanmış.

Baslar yerinde vuruyor ve şişkinle (boomy) sert arasında. Dubstep gibi tarzlarda gereken tokat etkisini kısmen sağlıyor. Çoğunlukla oldukça dengeli ve diğer frekanslara sızmıyor. Midler yüksek bir netliği var ve vokalin arkasındaki gitarı, sahnede sol arkadaki diğer gitarı duymak olası. Üflemelilerse vokal gibi, berrak ve pek önde değil. Tizlerse en başta sertler, üst frekanslar zaman zaman yorabiliyor. Ama biraz zaman geçince sakinleşiyor ve özellikle metalik üflemeli enstrümanlarda detay duymanızı sağlıyor.

Sahnenin 3d’ye yakın ama çok önde kurulmaması (laid back denebilecek kadar geride de değil), sahneyi hem geniş tutmuş hemde uzun dinlemelerde oluşabilecek yorgunluğu akıllıca önlemiş. Üstüne kupalar da açık olunca, pek ferah diyebiliriz

.Shp9500 Boyut

 

 

Amerika fiyatı 55 dolarla Amazon’dan rahatça alınabilecek bu kulaklığı, dinlediği müzikten aldığı keyfi arttırmak ve bunun için giriş seviyesinde kalmak isteyen herkese tavsiye ederim. Bu banttaki diğer kulaklıklar düşünülünce en yakın rakibinden dahi daha net, detaylı ve organik çalması kalbimi fethetti. 32 ohm olması, 101db hassasiyeti ve 200mW’lık güç girişi  ile hafif amfi desteği arar halde olması da artı puan olarak hanesine yazıldı.

Bu kulaklık hakkında soru sormak veya tartışma başlatmak için yazıya tıklayın forumumuza buyrun

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

3 yorum

 1. inceleme için teşekkür ederim.

  Ben HD 558 ya da HD 598 almayı düşünüyordum.

  Bu incelemeden sonra fikrim de değişti. ama emin olma istiyorum. Uzun süre dinlemelerde (3-4 saat)
  kulakta terleme ve kulak çevresinde ağrı yapıyor mu ?
  Bu konuda da bilgi verirsen çok sevinirim

  • önder şimdi öncelikle sunu belirteyim hd500 serisi ve uzerindeki kulaklıkların 9500 den çok daha iyi olduğu aşikar. hd 600 ve hd650 gibi kulaklıkları kullandığım için soyluyorum. fakat dinlemek istediğin tür, kulaklıktan ben su sesleri su şekilde basslarıda bu şekilde almak istiyorum dediğinde o zaman kulaklığın modellenir. ben evde tiz ve sahne devi pro ve üstü serisi olan sony mdr 7520 dişarda hi res net ses için sony mdr-1a arada değişiklik olsun diye audio technica ath-pro700mk2
   extra bende bulunan kulaklıklar.
   kulakiçiler
   xba 40
   xba 20
   xb90ex
   ex650
   xb50

   kulaküsu
   sony modeller
   xb950bt
   v700dj
   1a
   x10
   xb700
   7520
   7510
   7509hd
   xb300

   diğer modeller
   audiu technica ath-pro700mk2
   ath-s700bt

   beats pro 2014
   beat mixr

   gibi…… her zaman dinlemek istediğim muziklere gore kulaklık seçerem. ama hangisi en çok kullandığım dersen 7520 en önde ses ve tiz performansını veriyor burn in suresinide 400 saatle geçti. harika bi kulaklıktır. beats lerle hiç dinlemiyorum nedeni yapay bir tiz hauzu ve sahne kavramı var. bence oyle.

   saygılarımla.

   • Bu işin bir orta yolu yokmu ! normal bir kullanıcı için her tür müzikde mid bas tiz dengeli olan max 300 TL bir kulaklık

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.