Anasayfa / Kulakiçi Kulaklıklar / PHONAK PFE 111 İNCELEMESİ

PHONAK PFE 111 İNCELEMESİ

images (1)

MALZEME KALİTESİ VE FİT/KONFOR

Phonak İsviçre kökenli ve işitme cihazları ile tanınan bir firma. Ama başarılı kulaklıkları da var.

Pfe 111’in sağlam ve fiyatı için kaliteli bir kablosu var. Kolay kopacak bir izlenim vermiyor son kullanıcıya.image.

32ohm empedans değerine ve 107db ses yükseklik şiddetine sahip olduğu için sürülmesi kolay bir kulaklık. Phonak Dengeli armatür sürücüye yer vermiş pfe 111’de.Kutunun içinden çeşitli uçlar,2 adet yeşil ve gri filtre ile bir adet taşıma çantası çıkıyor.Kutu içeriği yeterli bence.Pfe 111’in artısı filtreler ile sesle oynayabilmenize imkan tanıması.Yeşil filtre Bassları arttırırken,gri filtre bütün frekanslara denge veriyor.Pop ve elektronik gibi Basslı müzikler de yeşil filtre ve rock/metal gibi denge isteyen müziklerde gri filtre çok işe yarıyor diyebilirim.

Kulaklık kasası ufak olduğu için herhangi bir Fit/Konfor sorunu yaşanmamakta.İzolasyon/yalıtım iyi seviyede tutulduğu için otobüs ve metroda müziğinizle başbaşa kalabiliyorsunuz.

SES KALİTESİ

Nötr ve hafif açık bir ses karakteri var Pfe 111’in.Analitik kulaklıklar sınıfında sayabiliriz.Dengeli frekans yapısından dolayı çoğu mp3çalar ile uyumlu denilebilir.

image

BASS-MİD-TİZ

Phonak ses de doğruluğa önem verdiği için bütün frekanslar dengede/dengeli.Hiçbir frekans birbirini örtmüyor.Basslar,yeşil filtrede öne çıkan ve de güç olarak yeterli bir yapıya sahip.Gri filtrede basslar daha dengeli,hızlı ve kararında.Bir yerde Bass varsa verip geçiyor.Jvc’ler gibi varolan Bassı çoğaltma yoluna gitmediği için bassseverlere yetersiz gelebilir.Altbass uzantısı ortalama derinlikte olduğu için roll-off denilen erken Bass kesilmesi zaman zaman yaşanabiliyor.

Midler,Phonak Pfe 111’in en sevdiği alanlardan diyebiliriz.Vokal ve enstrümanlar net ve bozulma olmadan dinlenebilmekte.Örneğin rock/metal gibi çok hızlı müziklerde;vokal ve enstrüman sesleri birbirini örtmediği için, kulak tırmalayan herhangi bir soruna rastlamıyorsunuz.Frekanslar dengeli,sahne de ortalama genişlik ve derinlik de olduğu için vokal ve ensrüman ayrımı bu fiyat aralığındaki bir kulaklığa göre gayet yeterli diyebilirim.Üstelik filtrelerle sesi kendinize göre değiştirebilmek de pfe 111’in bir artısı olmuş.

Tizler de midler gibi dengede ve phonak’ın iyi olduğu alanlardan.Belirgin ve kulak tırmalamayan ve yüksek ses dinlemelerinde fazla parlamayan bir Tiz sunumuna sahip pfe 111.Davul-bateri ve zil sesleri birbirine karışmadan gayet net duyulabilmekte ve dinlenebilmekte.Tizlerde roll-off denilen erken Tiz kesilmesine pek rastlamadım ben.Metal ve rock sevenler özellikle Pfe 111’in sunumundan memnun olacaklardır diye düşünüyorum.

Sonuç olarak bulunduğu fiyat segmenti için gayet başarılı işler çıkaran bir kulakiçi kulaklık olmuş Pfe 111.Fiyat performans f/p ürünü diyebiliriz kendisine.

Bu yazıyı okuyan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

 

Bu cihaz hakkında forumdaki ilk konuyu siz başlatın

Hakkında blackrock35

Ahmet Er. İzmir Karşıyaka'da yaşıyor. Mp3 çalar ve amfilere düşkünlüğü var. İlk kulaklığı Grado olup, hep yanındadır. Sıkı bir Metal ve Klasik Müzik hayranıdır. Analitik kulaklıklara karşı ayrı bir sevgisi var olup, basskafadan ziyade tizkafadır.

2 yorum

  1. Gerçekten güzel bir inceleme.
    Elinize kulağınıza sağlık.

  2. Teşekkürler hocam.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.