Anasayfa / Kafaüstü Kulaklıklar / Pioneer SE-MX7 İnceleme

Pioneer SE-MX7 İnceleme

Merhabalar bu yazımızda yapı itibarı ile ilgi çeken Pioneer’in 2014 sonlarında tanıttığı MX serisinden MX7′ yi ele alacağız. Bu kulaklığı incelememi sağlayan özelliği bass ayarının olması; piyasa da rahat bulunabilecek olması beni bu yazıyı yazmaya itti. Yine her yazımızda olduğu gibi kutu içeriği ve tasarımından başlayacağız.

Kutu İçeriği ve Tasarım:

Yapısında plastik kullanılmış. Açıkcası benim hoşuma gitmedi. Taç kısmı çok kırılgan duruyor. Padlere gelirsek suni deri kullanılmış kaliteli fakat rahat değiller. Kulağı saran bir yapısı yok. Uzun süre ayarlamayı denediysem de sadece kulağın üst tarafına baskı yapıyor alt taraf hep açıkta kalıyor. Durum böyle olunca izolasyonda sıfır oluyor haliyle. Kablo kısmına gelirsek tek kablo mevcut mikrofon ve ses kontrolü bulunmakta ve aramalara da kolaylıkla cevap verebiliyorsunuz. Bu kablonun kopacağını hiç düşünmüyorum 🙂 . Nasıl yaptılarsa çok sağlam bir yapısı ve duruşu var. Ayrıca kutudan taşıma çantası çıkmakta.

SE-MX7’nin dört renk seçeneği var; beyaz, siyah, mavi ve turuncu.

MX7-594x1982

Kendisi hakkında kısa bilgiler verdikten sonra ses konusuna geçelim. Bakalım bu değerli kulaklarımıza neler sunacak.

Ses:

Bass frekanslar:   Seviyesini ayarlayabildiğimiz bu basslar kulaklığın en ilgi çekici yanı. Fakat bu iddialı yanı ben çok performanslı bulmadım. İlk olarak minimum kısmında denedim. Şunları söyleyebilirim ki; basslarımız çok uzun değil. En düşükte basslar komple kaybolmuyor. Cılız bir müzik dinletmiyor tabiki. Bu seviyede sahne geniş, derin ve rahat.

Maksimum kısmında ise; boğukluk mevcut fakat ses daha doğal. Maksimum ile minimum arasında 8dB’lik bir oynama oluyor. Gümbür gümbür camları titretip basslar vermiyor yinede . Ayrıca maksimuma çıkarttığımızda tizler eziliyor. Sahne yanlara geniş fakat derinlik kayboluyor.

Peki bu bass seviyesini ortada tutarsak? Orta seviyelerde ise frekanslar biraz daha derli toplu ve kulağımı rahatsız etmediler. Tizler biraz daha meydana çıkıyorlar.

Mid frekanslar: Kulaklığın iddialı olduğu kısım basslar olunca midlere tizlere söylenecek ana hatlar kalıyor. Ki midler için şunları söyleyeceğiz; Genel yapı itibarı ile enstrümanlar vokallere göre daha önde. Çözünürlük güzel ve bass akımından pek etkilenmeyen bir yapı mevcut.

Tiz frekanslar: Bass kısmında da bahsettiğimiz gibi her an her bass seviyesinde tizleri yansıtamıyor. Ayrıca eksik kalan yerlerde var atlıyor. Ve genelde bassların altında eziliyorlar. Buradan geçer not veremiyorum 🙁 .

Sonuç olarak benim tercih edeceğim bir kulaklık olmazdı. Size de önerim karakteri çok değişik olduğu için denemeden almamanız.

Bu kulaklık hakkında soru sormak veya tartışma başlatmak için yazıya tıklayın forumumuza buyrun

 

Hakkında CapoN

Furkan - Her sesin değil kaliteli sesin peşinde..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.