Anasayfa / Müzik Çalar

Müzik Çalar

Shozy Alien Gold İncelemesi

Şimdi elimizde bir mp3 çalar var ki bambaşka.  Shozy Alien Gold’da ekran yok bunun önceki versiyonu gibi, şu yok bu yok vb. Ama ses var 🙂 Malzeme Kalitesi, Dizayn Lazer kesimi marifetiyle zemine sıfır oturan bir profili var. 80gram ağırlığında. Tamamen aliminyum. Altın renginde. Ön yüzü oldukça basit, üst tarafında bir yuvarlak içine birsürü fonksiyonu olan 5 tuş birden gömülmüş. ... Devamını Oku »

Hifiman HM601 LE İNCELEMESİ / SON RETRO

Çin kökenli Hifiman firmasının ürettiği hifi düzeyinde bir müzikçalar hm601 Le. Kasa kalitesi sertleştirilmiş plastikten yapılma, dayanıklı bir hissiyatı var. Retro tarzında bir eski zaman tasarımına sahip. Ses düğmesi her zaman ki gibi analog yine. Teker şeklindeki düğme ile sesi kısıp açabilirsiniz. Batarya süresi yaklaşık 8 saat civarı gitmekte. 128gb’a kadar olan büyük SD hafıza kartlarını destekliyor. Hm601’de kulaklık ve line ... Devamını Oku »

Küçük Bir Dinleti Buluşması 2

Biraz sohbet biraz müzik biraz da kahve ile yine müziğe aşık olan samimi bir arkadaşımla işsizlik yapıp bir günümüzü ekipmanlara ve müziğe harcadık. Harcadık, Ama harcanmadık! Dolu dolu muhabbet  ve yeni bir amfi deneyimi, jak çoğaltıcı sayesinde aynı anda aynı müzikle kulaklık karşılaştırması, aaa bak ziller benimkinde böyle seninkinde böyle derken harcanan vaktin aslında çok şey kattığını siz de biz ... Devamını Oku »

Xduoo X3 İncelemesi

Şimdi de Xduoo X3’ün incelemesine sıra gelsin. Tüm incelemeyi okumak istemeyenlere özet geçeyim: Dipses yok, çıkışı oldukça güçlü, ses rengi nötre yakın, 24bit ve dsd64 çalabiliyor, flac wav ape ve bilinen çoğu formatı çalıyor, .cue çalabiliyor, ileride Türkçe çeviri de gelecek, sahne geniş değil, arabirimi karışık, uzun şarkı listelerinde aşağı oka basılı tutmak işkence Malzeme Kalitesi Fırçalanmış aliminyum dış kasa ... Devamını Oku »

Fiio Ürünlerine Güncelleme Nasıl yapılır?

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımı rehber tarzında hazırlayıp “Fiio ürünlerine güncelleme nasıl yapılır?” ı anlatacağım. Maddeler halinde adımlar gayet basit. 😉 İlk olarak hafıza kartımızı FAT32 biçiminde seçiyoruz. (Genelde o biçimdedir.) İndirdiğimiz rar veya zip dosyasının içindekileri çıkartıyoruz. FW dosyası biçiminde olan belgeyi hafıza kartına atıyoruz. Hafıza kartını cihazımıza takıyoruz. En üst sol taraftaki seçenekler düğmesine ( Dönen tekerleğin hemen sol ... Devamını Oku »

XUELİN İHİFİ 770C İNCELEMESİ/SİYAH MELEK

Çin merkezli Xuelin firmasının 100 dolara satışa çıkardığı ve Fiio x1’in ses kalitesi olarak epey önünde bulunan fiyat performans odaklı ürünü 770c’yi inceleyeceğiz bu yazımızda. MALZEME KALİTESİ Malzeme kalitesi fiyatı için gayet iyi. Fırçalanmış alüminyumdan imal edildiği için gövdesi sağlam ve ince bir yapıda. Üstünde dokunmatik tuşlar var. Bu tuşlarla menüde gezinip şarkı değiştirebiliyoruz. Fiziksel tuş olarak üstünde sadece açma/kapama ... Devamını Oku »

Fiio X5II İncelemesi

Fiio ailesinin en üst seviye olarak nitelendirildiği x5II’ yi denedik. Genel olarak alet yakın çalmayan geniş sahne sunan sıcak bir havaya sahip. Yaptığım bu testi gain=low da yaptım. Cihazın teknik özelliklerinden başlayıp, formatlarına ve ses konusuna bir bakalım. Cihazın teknik özellikleri; Desteklenen formatlar ise; şeklinde. Ailedeki en büyük yapıya sahip olan x5ii güzel traşlanmış metal gövdeye sahip. Kutu içeriği diğer ... Devamını Oku »

Fiio X3II İncelemesi [Part 2- Donanım ve Ses]

Merhabalar. Uzun bir tatil molasının ardında partlara böldüğümüz x3II yazımızın devamını getiriyoruz. Elimden geldiği kadar cihazı dinleyip incelemeye çalıştım ayrıca kendi cihazım olan x1 ile de karşılaştırdım. Öncelikle cihazın getirdiği teknik özelliklere bir göz gezdirelim.         Desteklediği formatlar ise ; Cihazda öncelikle en çok dikkatimi çeken özellikleri maddeler halinde sunarsak; Temiz, midlerin allak bullak olmadığı doğal bir ... Devamını Oku »

Fiio X3II (X3K, 2. nesil X3) İncelemesi [ PART 1-İÇERİK, TASARIM]

Beklenen X3II incelememizin birinci bölümü sonunda gelmiş bulunmakta. Yazıya başlamadan önce cihazın modeline bir açıklık getirmek isterim. Cihazın modeli hakkında her yerde farklı isimler kullanılmaktadır ki bizim başlıkta da görüldüğü gibi. Cihazın üzerinde X3K da yazsa da yabancı forumlar bunu kabul etmeyip 2. nesil X3 olarak kabul ediyorlar. Kendi sitesi de (X3 2nd gen) şeklinde yazıp elimdeki cihazda (X3K) şeklinde ... Devamını Oku »

Giriş Seviyesi Mp3 Çalarlarda 4lü Mini Karşılaştırma

Mini bir karşılaştırmadır. Xduoo X2, Philips Vibe, Sansa Clip+ ve Teclast X30Se aralarında kapışmıştır. Başlıkta da belirttiğimiz gibi “mini” olması amaçlanmıştır. Bas Vibe>Clip>X2>X30Se Mid X2>X30Se,Clip>Vibe Tiz X2>X30Se,Clip>Vibe Netlik X2>X30Se>Clip>Vibe Arabirim ve kullanım kolaylığı Clip>Vibe>X2=X30Se Malzeme Kalitesi X2>Clip>Vibe=X30Se Şürüş Gücü X2>Vibe>Clip=X30Se Gitme* Clip>X2>Vibe>X30Se Xduoo X2 ile Clip+ aslında kimi konularda eşit ve-veya X2 Clip’in az üstünde. Ama X2’nin Clip’ten 8 kat ... Devamını Oku »

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.