Anasayfa / f/p / ROCK Zircon İncelemesi
ROCK Zircon İncelemesi

ROCK Zircon İncelemesi

Hala Çin sularındayız. Şimdi f/p serimize Xiaomi Hybrid HD ve KZ Ate incelemelerinden sonra seramik kaplama sürücüleriyle ROCK firmasının modeli Rock Zircon ile devam ediyoruz. Bakalım ucuz fiyatıyla yeterince iyi bir performansı var mı?

rock zircon

Özellikler

Impedance: 16 Ohm +/- 15 percent
Frequency Response: 20Hz – 20KHz
Sensitivity: 93dB
Maximum Input Power: 3mW
Cable Length: 1.2m

 

Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği, Yalıtım ve Komfor

Seramikle parlak plastiğin birleşimi sürücüler çok sağlam olduklarını kanıtlıyor. Kablosu kumaş kaplama ve yumuşak. Y ayrımını iri bir pirinç tanesi ebatında gri metalle üstündeki plastik bir çember sağlıyor. Jakı da metal ve dışarı çok uzanmayan bir L tipi. Sürücülerdeki sağ sol ayrımları net belli olmasa da, mikrofon sağda ve metal. Sağı solu anlatıyor bize.
Kutu içeriği basit,1 çifti kulaklığın üzerinde 3 çift uç ve garanti kartıyla el kitabı. Fakat custom olmadan veya Westone um3x tarzında mimariye sahip olunmadan ulaşılması zor bir fite sahip ve haliyle yalıtıma da.

Ses ve Sahne

Bası dubstepte “hissettiren” bir kulaklık için oldukça iyi sesi. Tizler başarılı. Ve yüksek de, sürülmesi de kolay. Sesteki tek sıkıntısı midlerin hafif çekinik olması.
Sahnesiyse aşırı olmasa da kulakiçi kulaklık için ortalamanın bir tık üzerinde genişlikte. Enstrümanların ayrımı da benzer. Yakın fiyatlarda daha iyisini görmüştüm.

Basta mid yada tizi gölgelemeyen ve gerektiğinde derine inen bir bası var. Davul vuruşları hacimli geliyor.
Middeyse hafif çekinikliğe rağmen yine iyi bir netlik ve Elektronik yanında jazz türüne de uydurabilecek ölçüde enstrüman ayrımı var.
Tizler de frekansların kalanı gibi yüksek ve önde ama sibilans yok. Yırtıcı değiller.

Son Söz

ROCK Zircon sesin neredeyse her alanında iyi olarak çok iyi bir performans sunuyor ve basıyla beraber önde, agresif sunumuyla da daha iyi olduğu türü belirliyor. Netlik konusunda mükemmel olmasa da, sahip olduklarıyla olmadıklarını kıyaslarsak kesinlikle tavsiye ederiz.

Hala Çin sularındayız. Şimdi f/p serimize Xiaomi Hybrid HD ve KZ Ate incelemelerinden sonra seramik kaplama sürücüleriyle ROCK firmasının modeli Rock Zircon ile devam ediyoruz. Bakalım ucuz fiyatıyla yeterince iyi bir performansı var mı? Özellikler Impedance: 16 Ohm +/- 15 percent Frequency Response: 20Hz - 20KHz Sensitivity: 93dB Maximum Input Power: 3mW Cable Length: 1.2m   Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği, Yalıtım ve Komfor Seramikle parlak plastiğin birleşimi sürücüler çok sağlam olduklarını kanıtlıyor. Kablosu kumaş kaplama ve yumuşak. Y ayrımını iri bir pirinç tanesi ebatında gri metalle üstündeki plastik bir çember sağlıyor. Jakı da metal ve dışarı çok uzanmayan bir L…

Review Overview

Komfor
Netlik
Fiyat/Performans

Summary : Kimlere Tavsiye Ederim: Elektronikseverlere ve Genel Dinleyiciye

User Rating: 2.91 ( 10 votes)
90

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

18 yorum

 1. Hocam Xiaomi Hybrid, Dzat ve Rock zircon arasında kaldım… Xiaomi de Hybrid driver kafamı karışıtırdı baya, dynamic driver ve armature driver mevcut, kimi sitelerde 100-200$lık kulaklıklara kafa tutuyor yazmışlar … Ses kalitesi olarak 3ünden hangisini tavsiye edersiniz? Veya 100-150tl ye kadar daha iyi bir öneriniz var mı? O kadar dubstep dinlemesem de güçlü Bas sesi severim, doğallık ve netlik te çok seviyorum.. Yardımcı olursanız sevinirim
  … 🙂

 2. Çok teşekkür ederim cevabınız için, aliexpress’ten ısmarladım Rock Zircon’u.. Bakalım ne zaman elimize ulaşacak 🙂

 3. hocam midi yüksek olan bi parça önerir misiniz. çekinik mid ne demek istediğinizi anlamak istiyorum.

 4. Usta merhabalar. Öncelikle incelemeleriniz için teşekkür ederim. Gerçekten böyle milyon tane çeşidi olan bir üründe yardımcı olmanız çok önemli bir olay. Ben direk konuya gireyim. Bugün sabah itibari ile belli başlı olaylar silsilesi sonucunda 2011 gibi almış olduğum vsonic gr06 öldü. Onun karakterine alıştığım için mi bilmiyorum benim hoşuma gidiyordu açıkcası. O yüzden kulaklık arayışına çıktım. Spotify premium ile müzik dinliyorum. Bazen klasik film müzikleri dinlediğim oluyor bazen oluşturduğum karışık listesinde de takılıyorum. Onlarda bazen basslı ritimlerin yer aldığı teen pop mu artık neyse o sınıfa giriyor sanırım. Fifth harmony,ariana grande,far east movement vs vs. Mesela geçen keşfettiğim Stressed Out- Twenty One Pilot şarkısındaki o başlangıçtaki bass vuruşları beni koşu yaparken gaza getiren etmenlerden biriydi. Şimdi bu sizin bazı kulaklıkta bass ı zayıf kalmak bassı yeterli düzeyde olmak derken kastınız nedir. GR06 kullandınız mı bilmiyorum ama onda vurunca bir tokluk hissi verirdi. O kadar bass ı olsa yeterli benim için. Dışarı verilen ses yalılıtımı da kötü olmayan bu tarz müzikler için ne önerirsiniz teşekkürler.

  • Merhaba, bende size teşekkür ederim.

   GR06 dengeli diye tabir edilen bir kulaklıktır ama şu an eski denebilir. Modern örnekleri için Boarseman cx98 veya Einsear t2 verilebilir.
   Zayıf kalmak tabiri en rahat dubstep dinledikten sonra kullanılabilir. Müziğin bassdrop anlarında bas neredeyse titretmelidir. Sözkonusu kulaklığın o titretmeye ne kadar yakın olduğuna bakılır.
   Yeterli düzeyde derken de jazz ve blues rock müziği kullanırım. Gerçek performanslarını da bildiğim vede duyduğum için, o türlerde hangi enstrüman ne kadar bass verir bilirim. Eğer kulaklık o duyduğum bastan fazlasını yada azını veriyorsa yeterli diyemem.

   Modern örnekleri için Boarseman cx98 veya Einsear t2 verilebilir.
   Ama baslı ritimler derseniz bası iyi veren bir kulaklık gelir aklıma, o da Rock Zircondur.

 5. Yaşar Köprülü

  İncelemenize dayanarak rock zircon aldım ve kesinlikle hayal kırıklığı oldu. Onlarca kulaklık denemiş bir kulaklık gurmesi olarak bu kulaklığa bu kadar az eleştiride bulunmanıza şaşırdım doğrusu. Sesler çok çiğ geliyor ve enstrumanlar kesinlikle seçilecek kadar net değil. Kulaklığın tek artısı basları. Basları yoğun olan şarkılarda diğer frekanslar sönük kaldığı için sırıtmıyor fakat Metal/Rock müzik dinlemeye kalktığımızda sonuç hüsran. Aynı fiyat aralığında Türkiye’den aldığım JBL kulakiçi kulaklığını da beğenmemiştim ve bana ondan fazla bir şey katmadı. Bence f/p kategorisinde bile değerlendirilmemeli. Acaba dinlediğim müzik türüne mi gitmiyor diye sorguladım fakat burdan da kulaklığın kalitesiz olduğu sonucuna vardım sonuçta her frekanstan ses içeren bir müzik dinlerken özellikle tizler rahatsız edici derecede kalitesiz geliyorsa bu kulaklığın tizleri iyi veremediği anlamına geliyor. Yani kısaca şahsi görüşüm almayın ve aldırmayın. Müzik skalanız tekno müzik ve rapten ibaretse doya doya dinleyebilirsiniz zaten dinlediğiniz şarkılarda ayırt etmeniz gereken frekans aralığı çok dar..

 6. Fiyatına göre iyi bir kulaklık, fiyattan bağımsız değerlendirirsek tizleri ve basları yeterli, enstürman ayrımı iyi gibi geldi. Yalnız midleri ve sesin netliğini fazla iyi bulmadım.

 7. meraba hocam ben elektronik müzik odaklı müzik dinliyorum. xiaomi hybrid pro hd yi 80 lira civarına gearbestten gördüm bide bu kulaklık var bu da 60 lira hangisini önerirsiniz. elimde hali hazırda htc 10 dan çıkan kulakiçi kulaklık var ve sesi çok hoşuma gidiyor. ama kolay bozuluyor diye onun yanına bi tane almak istiyourm.

 8. iyi günler.Baslı müzikler dinlemeyi severim.Bu 3 ürün arasında kaldım hangisini almalıyım.Einsear t2 ,Rock zircon , Kz zst

 9. merhaba. ben turkiyeden bir kulaklık almak istiyorum. Yurt dışından sipariş etmek istemiyorum. seceneklerimden biri de bu kulaklık. sizce bunu mu alayım yoksa kz-zs3 ya da kz ate mi alayım. veya da sizin 70 lirayı geçmeyecek ve türkiyeden alabileceğim bir kulaklık öneriniz var mıdır ?(genelde pop ve electro, ara sıra da 70-80lerin şarkılarını dinlerim)

 10. Mahir bey iyi günler ben memt x5 ve rock zircon arasında kaldım eski bir ep 630 kullanicisi olarak bass konusunda bu iki kulaklık ep 630 dan geri kalır mı ? Eger geri kalmazsa rock zircon mu almalıyım yok a memt x5 mi basslar benim için hayati bir önem arz ediyor saygilar .

 11. Merhabalar,
  Bu kulaklığı incelemeniz doğrultusunda aldım. Birkaç aydır da kullanmaktayım. Fakat geçen gün otobüste sol kulağımdan düştü ve yere bile düşmemişti. Tekrardan taktığımda ses gelmiyordu. Kablo oynatınca hiçbir şey değişmiyordu. En son kestim attım. Diğer incelemelerinizde de hep Rock Zircon’a ithafta bulunup “zircon daha iyiydi” demişsiniz. Ben tekrar bu kulaklığı almak istemiyorum. Elime ilk geçtiğinden beri kalitesiz geliyordu ve olan oldu ilk defa bir kulaklığım 1.5-2 sene çıkarmadan bozuldu. Kablosu bana çok kalitesiz geliyordu ve 2 farklı yapıda olduğundan mutlaka dolanıp düğüm oluyordu. Diğer kulaklıklarım asla düğüm olmazdı. Bana önerebileceğiniz bir kulaklık var mı? Diğer incelemelerinizde dediğim gibi hep Zircon daha iyi demişsiniz ondan kendim bir sonuca varamadım. 15-20 dolara kadar bir kulaklık arıyorum. Bass’lara aşırı önem veriyorum. Vokali de net duymak isterim ama basslar her zaman daha önemli benim için. Teşekkürler.

  • Merhaba,
   F/P başlığı altında bulunan kulaklıklar Çin yapımı ürünlerdir. Dolayısıyla günü kurtaracak kulaklıklar diyebiliriz. Daha farklı kulaklıklara yönelmenizi öneririm.

 12. Merhaba rock zirconun farklı bir modeli çıkmış rock luxury zircon hangisini tercih etmeliyim bilgi verebilirmisiniz.

 13. Hocam müzik konusunda iyi olduğunu duyduğum bir telefon (Meizu Pro7) siparişi verdim. Özellikleri şöyle:
  Cirrus Logic CS43130 Ses Çipi
  DAC (Digital to Analog Converter)
  Smart PA (Power Amplifier)
  Yüksek Kaliteli (Hi-Fi) Ses
  Şeklinde, sorum şudur; bu cihazla iyi bir ses deneyimi alabilir miyim? Rock Zircon ile kombine edildiğinde nasıl bir deneyim ortaya çıkar, ve Type-Çıkışına kulaklığı bağlarsam seste herhangi bir fark olur mu?
  Müzik konusunda Spor yaparken elektronik, Trash Metal ve basslı şarkıları tercih ediyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.