Anasayfa / Amfi / SDF Audio – SE II İncelemesi

SDF Audio – SE II İncelemesi

SDF Audio, Kırıkkale temelli ve Ahmet Çekirdek isimli zatın girişimi. Kendisi çeşitli tipte amfileri ve mükemmel müşteri desteğiyle tanınır. Ve bu yazımızda konu alacağımız SE II adıyla ürettiği son amfi. Amfi DIY denebilecek bir üretime sahip. Ve DIY işleri bildiğimiz kadarıyla epey kaliteli bir üretim.

Kulaklıklar için yaptığımız gibi, malzeme kalitesiyle başlayalım. Malzeme kalitesi sağlam metal. Ön ve arka panel vidalarla monte edilmiş. Adeta evladiyelik. Kutunun üst ve altında yeterli miktarda hava ızgarası var. Aşırı ısınmıyor. Kutunun önünde baskı olarak model adı ve volume değiştirme potu ile 6.3mm girişi mevcut. Arkasındaysa kırmızı ve beyaz RCA girişleri ile adaptörün girişi ve daha fazla kontrol için eklendiğine inandığımız güç düğmesi. Ayrıca telefon konuşmalarının manyetiğinden etkilenmeyecek şekilde de korunmuş. Şu ana kadarki tek eksisi volum potundaki plastik malzeme. Ancak “daha iyisi mi vardı?” diye ülkemiz imkanlarını düşününce önemsiz oluveriyor.

GÜNCELLEME: Yeni modeli incelendi

Sedef Audio SE III Kulaklık Amfisi İncelemesi

20150210_151610 20150210_151702

Sese gelirsek, öncelikle belirtmeliyiz ki alet epey çaldı 100 saate yaklaştı ve pişti diyebiliriz. Kanallarda dengesizlik ancak sesi sıfırdan çok az yükseltince var. Daha yukarısında kayboluyor. Dinlemeler Beyerdynamic T90 ile yapıldı. T90 250ohm direncinde bir kulaklık. Ve haliyle sürmesi pek kolay değil. Bunun yanısıra amfilerdeki kronik sorun dip sese rastlamadık. Olansa lafını etmeye değer değil. Kulaklığı takınca bir anda çınlamasıysa bu tip amfiler için normal ve Ahmet bey bu çınlamanın şiddetini ile süresini oldukça kısaltabilmiş. Amerikan Schiit markasının Vali amfisinde daha uzundu mesela.

İlk olarak bundaki kapasite T90’a yetti. Çok net. Sesi saat 10 seviyesinden yukarı çıkaramadık, 7’den başlıyordu ses potu dönmeye. Sıcak sesiyle t90 gibi bir cismi de sesi de soğuk, üstleri metalik bir tankı dengeledi 🙂
Aşağı kesimlerde yani basta genel olarak başarılı. Yani bas kısmında renk pek katmadan hafif bir dokunuşla çalıyor.  Enstrüman ayrımını ve tek tek belli etmeyi sağlıyor. Vokali daha net ve güçlü yapıyor ve vokalistin sağla solundaki enstrümanları gizlemiyor tuşlu yada üflemeli olsunlar.  46 yılına ait Duke Ellington kaydında saksafonun sağda üflemesi biraz mesafeli ama adeta yanımızdaydı! Sonra müzik hızlanırken narin bateri vuruşları eşlik ederken bir abartı ve sese ekleme duymadık.

Özetle, sesi oldukça güçlendiren ve sunuma kısmen agresiflik katan bir amfi. Tüm bu eklentisine rağmen uzun dinlemelerde dahi kulağı pek yormuyor. Belli ki Ahmet bey önceki modellere kıyasla bunu epey geliştirmiş.

not: incelemesini yaptığımız Yamaha HPH-200’ü takınca doğal olarak çok daha düşük bir ses seviyesinin yettiğini gördük. Ve müziği dinleyiciye yaklaştırmasını net farkettik.

not2: Fiyatına göre oldukça başarılı bir iem olan Soundsoul S-018’le ise gördük ki ses potunu çok az döndürmek dahi yüksek ses için yetti. Bu artan güç müziğe özel birşey katmadı. Sadece sahneyi öne aldı. Fark Yamahadaki kadar yüksek değildi.

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

5 yorum

 1. Kulağınıza emeğinize elinize sağlık Mahir Efe Falay hocam , çok teşekkürler bu güzel inceleme ve paylaşımınız için 🙂
  Mustafa Yeten Yavaş

 2. Abdullah Keşkül

  fiyatına göre çok başarılı bir ürün gerçekten.
  ama fiyatını bilmiyoruz, işte sıkıntı orada.

 3. Ahmet Çekirdek

  Merhabalar tanıtım fiyatı fazla değil 200 tl kargo benden olur…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.