Anasayfa / Amfi / Sedef Audio SE III Kulaklık Amfisi İncelemesi
Sedef Audio SE III Kulaklık Amfisi İncelemesi

Sedef Audio SE III Kulaklık Amfisi İncelemesi

Sedef Audio kulaklık amfilerini hep önde, coşkulu ve fiyat / performans olarak bilirdik. Geçmişte SE II modelini incelediğimiz SDF Audio SE II İncelemesi Sedef Audio’dan bu sefer de Sedef Audio SE III Kulaklık Amfisi modeli çıktı. Bakalım önceki modellerde edinilen tecrübeler sese bir etki yapmış mı?

Çalışma voltajı: 16V
Çıkış gücü : 800mW
Lamba Tipi – Modeli: 3A5 – RCA(USA)
Input konnektör: Right-Left RCA
Output konnektör: 6.3mm trs jack

Malzeme Kalitesi, Kutu İçeriği

Hafif  metalden yeterince hava delikli bir kutu amfimiz. Önceki modeli SE II’den 2mm kadar daha geniş ve basık. Arka yüzeyindeki on off düğmesi ve voltaj girişi eskisine göre oldukça şekilli. Ön taraftaysa neredeyse her şey eskisi gibi. Basit ve yeterli. Malzemedeki kalite dün DIY işlerde oldugu gibi çok iyi değil, bunda sadece iyi ve yerli. O yüzden fabrika üretimi gibi mükemmel durmayan kimi detayları görmezden gelebilirsiniz.

Süngerlerle iyi sabitlenmiş durduğu kutusunun içinden adaptörü ve 6.3 <> 3.5mm dönüştürücü çıkıyor.

SE III SE III

Ses

Çok sade bir amfi bu. Üzerinde gain yada bass boost ayarları olmadığı için tek ses var ve onun getirdikleri. Sesi sadece harici aksesuarları değiştirdiğinizde (rca to mini kablosu yada adaptör) değişebilir.

Diyebilirim ki seste içindeki lamba sayesinde herşeyden önce hafif bir sıcaklık var. Ama bu daha çok bir battaniye gibi ve hiçbir frekansı ezmiyor.

Ardından sahnede bir miktar genişleme ve 800 mW gücü sayesinde kulaklığınızın potansiyeline erişmesi duyulabiliyor. Sesi önce olduğundan önceki modeller gibi seste coşku var 🙂

 

Güç

Özellikle çok zor sürülen ATH-02 (incelemesi gelecek) ile hiçbir sorun yaşamadı. Ve hiçbir durumda dipses de duymadım. Bu Ahmet Çekirdek amfilerindeki kronik sorunken çözüldüğünü duymak güzeldi.

Ancak he400s Hifiman He-400s İncelemesi –  Sessiz Yıldız (+Hd650 ile Kıyas) ile dinlerken volume knobunu saat yönünde döndürürken bazı saatlerde amfinin sağ sol dengesinin bozulduğunu duydum. Aynı zaman ısınma da bir diğer sıkıntıydı. Müzik çalmazken bile ısınması nedeniyle mutlaka sert bir yüzeye koymanız gerekmekte. Aksi halde normaldan daha çok ısınabilir.

Son Söz

Yerli üretim olup böyle güçlü, hava delikli kutulu ve eskilere göre iyileşmiş bir tasarımla ses olunca takdir etmeden geçemem. Varolan bir iki sorununu da kadı kızının kusru diyerek görmezden gelebiliriz.

Tebrikler Sedef Audio SE III Kulaklık Amfisi.

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.