Anasayfa / Kafaüstü Kulaklıklar / Sennheiser Amperior inceleme: Sıcacık bir kafaüstü kulaklık

Sennheiser Amperior inceleme: Sıcacık bir kafaüstü kulaklık

sennheiser-amperior-incelemeSennheiser markasının belir bir çizgisi vardır. Ciddi ve az renkli modeller yapar. Ve yaptığı şeyler hem tüm dünyada bilinmesi hem de kaliteleri nedeniyle efsane olur. Bu modellerden biri Sennheiser Hd-25’tir. Ve ona ulaşmaya çalışan kardeşi Sennheiser Amperior’dur. Adeta parlak zırhlı bir şovalyedir. Genel Kulaklığımız aliminyum kupalı ve hafif. Taş kısmı ikiye ayrılabiliyor. Kulakta duruşu on ear olması nedeniyle çok rahat. Ve teknik görünümü var. Elinden gelen arkadaşlar kupanın içine mod yapabilir. Sürme konusundaysa hiç sıkıntı yok. Kablosuysa idare eder durumda. Ne çok kalın ne çok ince. Bu konuda unutmayın ki şekil konusunda temel olarak Hd25 gibi ve görünüşteki en ciddi fark aliminyum kupalar.

Amperior Ses Karakteri;
Eğlenceli. Biraz sıcak, yakın. Baslar hafif yaygın. Mesela vurmalı bir çalgı diğer narin enstrümanları örtebiliyor. Aynı anda birden çok enstrüman varken azıcık topallıyor. Ancak özellikle elektronik müzikte önce incelediğimiz dt1350 kadar tatmin edici, güçlü baslı. Müzikte genel olarak duyulan bir “gümbür gümbür” havası var ve gümbürlüğü kaldıran müziklerde özellikle bas konusunda başarılı. Mid’e bakarsak bas kadar güçlüler! Öyle ki Pendulum dinlerken efektler inanılmaz gerçek, adeta elle tutulabilir kadar gerçekti. Yanısıra vokalde de sorun yok ve hemen dibinizde söyleyen kişi. Bu hem güzel hem çirkin. Nedenini yazının sonunda açıklarız.*Tizdeyse aman aman güçlü değil. Ama tizlerin keskin olmasından dolayı netler, pek kaybolmuyorlar. Ama bunun yanında önde de değiller.

Sonuç olarak diyebilirim ki; yakından gelen kaliteli ve eğlenceli müzik dinlemek isteyenler bunu alsın! Tabii bulabilirlerse. Zira geçende üretimden kalktı. Ancak piyasada dolaşımına devam edecek ve kulaklığa 150 dolar veya (ülkemizdeki vergilendirme sayesinde) 1030tl ayırabilirseniz size eşsiz bir tecrübe yaşatacak.

*Kesin kanılarla çok iyi veya çok kötü demesi zor bir kafaüstü kulaklık Sennheiser Ampeior. Hem güzel hem çirkin, zira bir tabloya 2 metreden mi 30 santimden mi bakarsanız daha iyi görürsünüz? Evet 30cm ile detaylar bazen daha seçilebilir ama esas resim kaybolur. Yakından çalan kulaklıkların, yani sahnesi yakında konum alan kulaklıkların ortak sorunu budur.

Bu kulaklık hakkında soru sormak veya tartışma başlatmak için yazıya tıklayın forumumuza buyrun


Add to cart btn

Hakkında Mahirefe

Mahirefe, 200'e yakın Türkçe - 5 de İngilizce inceleme yazısıyla tam bir kulaklık tutkunudur. Aynı zamanda ülkemizin en yüksek trafikli sitelerinden olan Donanimhaber.com sitesinde Kulaklık bölümü yetkilisidir. Fiyat / performans kulaklıklar özel ilgisidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.