Anasayfa / Kulakiçi Kulaklıklar / Sennheiser Cx 5.00 Müziğin Tarzı

Sennheiser Cx 5.00 Müziğin Tarzı

Merhaba arkadaşlar. Piyasada rahatça bulabileceğiniz Sennheiser markasının cx serisinde en üst modelini ele alacağız. Onun adı cx 5.00! Genel olarak koyu tarafta, basları ön planda, sahneyi derinlemesine kullanarak çalıyor. Kabini büyük olmasına rağmen konfor konusunda küçük kulaklarda bile sıkıntı çıkarmıyor. Ki sayılı kulaklıklar kulağıma olur. Kablosu baya baya esnek. Karışmıyor ve yassı şekilde. Jak kısmı çok mütevazi, tatlı, yer kaplamıyor.

02

Bu genel bilgilerden sonra ses konusunda  biraz daha derine inelim. “Koyu çalıyor “dedik neden? Çünkü midler, tizler; baslardan geri planda, parlak değiller, ve midler azda olsa perdeli. Bas konusunda derinlik açısından çok başarılı. Neredeyse hepsini derinden veriyor. Bu sebeple vurmalı çalgılar arka sahnede kalıyor doğallık düşüyor. Sahne yanlardan daralıyor. Bas konusunda şuna dikkat etmek gerekir ki kesinlikle bir bashead tarzında değil. Sınırlarını bilen baslar bunlar.

Orta frekanslara geride dedik, vokaller haricinde. Vokaller yine sahnenin en önünde konumlanmayı başarıyor. Hiçbir kayıtta burun buruna olmuyorsunuz. Bu haliyle dinlendirici, yumuşacık çalma tarzı var. Midlerde ezilme durumu olmasa da ben biraz daha önde olmalarını ve biraz daha yırtık çalmalarını isterdim. Eğer istediklerim olsaydı bu kulaklık çok daha fazla şarkı türüne destek verebilirdi. Ve yapaylıktan doğallığa kayardı. Bu cümlelerden Sennheiser’ın eski çizgisinden çıktığını görüyoruz.

Tiz konusunda ise kulaklığı dx90 ile kullanmama rağmen çok yüksek oranlarda hep arka planda kaldılar. Sadece varım dedirten tizler bunlar ve hiçbir özellik hissedemedim. Sanki ayrıntıyı dx90’ın zoruyla veriyormuş gibi ağırdan alıyor. Çözünürlükte hakeza öyle fakat çeşitlilik konusunda problem yok.

sennheiser-cx-family

SAHNE VE TÜR ÖNERİSİ:

Derin, yüksek ve dar bir sahne mevcut. Venture Monk’a (Monk yazısı için tıklayın.) yakın genişlikte bir sahne mevcut. Enstrüman konumlandırması harikulade. Çok şaşırdığım bir durum var ki genelde Sennheiser ürünlerinde imagine özelliğini hep yakalardım ve hoşuma giderdi fakat bu sefer hissedemedim biraz üzücü oldu 🙁 .

Tür önerisi olarak pop, pop-rock, tekno, hip-hop, rap, dupstep diyebiliriz. Fakat açık çalan kayıt ve dx90 kıvamında bir müzik çalarla dinlerseniz idarelik rock-metal  ve kesinlikle pagan folk, klasik, jazz dinleyebilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler… Beğenmeyi ve bizi takip etmeyi unutmayın 🙂

Add to cart btn

Bu kulalık hakkında daha fazla bilgi için Foruma…

Hakkında CapoN

Furkan - Her sesin değil kaliteli sesin peşinde..

4 yorum

 1. Ben hayatımda böyle kulaklık görmedim alt tarafı bir kulaklık diyebilirsiniz tabikide sadece kulaklıkta olabilir ama hayatınızın büyük bir anlamda etkileyecek tabi ki eğer gerçekten sağlam kulağınız varsa elbette şuanda yazdıklarım boşa. Aldığınız taktirde anlayacaksınız sakın unutmayın alın pişman olmazsınız. Atalarımız ne demiş bu günün işini yarına bırakma.

  • Değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz Ramazan Bey. Yakın zaman içerisinde bu modelin bir üstü diyebileceğimiz momentum in ear modeli de sitemizde yayımlanacak. Bizleri takip edin 🙂

 2. O kulaklığı da gerçekten büyük bir hevesle bekliyorum. Teşekkürler

 3. Bu kulaklığı yurtdışından almıştım 2 sene önce, şimdi TR fiyatına bakıyorum 400TL lerde şaka gibi. TR fiyatını bence hakketmiyor.
  severek kullandım fakat nedense benim kulağımda çok gevşek durdu. hareket halinde yürürken bile çıkıyordu
  yazı için teşekkür ederim
  ince detaylardan çok anlamam ama sanırım öyle ahım şahım bir kulaklık değil

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Show Buttons
Hide Buttons
ga('set', 'userId', {{USER_ID}}); // Kullanıcı kimliğini signed-in user_id parametresini kullanarak ayarlayın.